Results 1 to 14 of 14

Thread: Избор на алфа до 4000лв

  1. #1

    Default Избор на алфа до 4000лв

    Здравейте,
    наскоро си продадох колата и съм в процес на избиране на нова. Предишната ми(и първа моя) беше Хюндай Купе 1.6 114к.с. Колата се оказа много здрава - за почти две години не е влизала в сервиз, обаче ми липсваше нещо много важно за мен - удоволствието от шофирането. Също разхода ми беше голям ~12/100(градско). Тези неща(главно първото) доведоха до продажбата.
    Искам да си взема кола с характер и съм хвърлил око на алфите. И то по-специално на 156 sportwagon 1.9/2.4 JTD. Като втори вариант ми е 147 - пак дизелов.
    От доста време чета и проучвам по форумите и като цяло това, което разбрах е, че дизеловите jtd двигатели са доста сполучливи и здрави. Освен това и разхода ми ще е доста по-нисък отколкото при старата кола.
    Като основно слабо място повечето посочват окачването, което по българските пътища "бързо сдавало багажа".
    Интересува ме тези неща верни ли са и има ли други важни неща, на които трябва да обърна внимание. Относно двигателите - най-много ми допада сякаш 1.9 140к.с, ако може малко повече подробности за него.
    И последно може ли за тези пари според вас да се намери читав автомобил между 2002-2005година?
    Благодаря предварително!

  2. #2
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Ако сметнеш и обслужването след покупката на алтомобила на дали ще ти стигнат поне според мен. Нека изкажат мнението си и по компетентните.
    алфа ромео 156 тс

  3. #3
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo16vVarna View Post
    Ако сметнеш и обслужването след покупката на алтомобила на дали ще ти стигнат поне според мен. Нека изкажат мнението си и по компетентните.

    За 4к фейс .. запазена и читава трудно вече 5к ще може да е по вероятно да попаднеш на читав екземпляр. Успех
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #4

    Default

    Човека не е споменал, че иска фейс. Нормална 2002- за 4к ще си намери.



  5. #5
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Ми то повечето след 2002ра са фейс .. и ако не греша 1.9 140 коня се слага във фейсовите ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #6

    Default

    Колега http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=91985 това е моята бамбина. Форумна е, всичко е документирано и е правена само при Иво Пининфарина
    С 8 гуми, нов вариатор,свещи, ксенони, акомулатор Виж за 5к може да се разберем. Ако си заинтересован Пиши. В колата са наляти много пари и любов за да си я стегна И да си стане читава Успех иначе с намирането
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  7. #7
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Ми то повечето след 2002ра са фейс .. и ако не греша 1.9 140 коня се слага във фейсовите ...
    грешиш - има преди фейса с 1.9 16в 140 к.с. Даже на мен по- ми харесват от фейслифтовите, не знам защо...
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    грешиш - има преди фейса с 1.9 16в 140 к.с. Даже на мен по- ми харесват от фейслифтовите, не знам защо...
    Точно..моята е производство 09-2003г -140 к.с 16в 1.9
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    За 4к читав дизел трудно и то между 2002-2005 си е в сверата на фантастиките.........................освен някоя кочина дошла само карусерията от Италия и в бегето да са и сложили някой двигател от моргата.Не виждам смисъл човек да се хвърля на най-ефтината оферта,доказано е многократно че после следват още големи ремонти и излиза колкото една читава че и отгоре.По добре или си додай за една читава или си вземи нещо което ти е по джоба.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Точно..моята е производство 09-2003г -140 к.с 16в 1.9
    Че тя и моята същият месец, година и двигател. Сигурно са приятелки

    По темата - няма как за тоя бюджет външен фейс. Гледаш преди 2003-та.

  11. #11

  12. #12
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #13
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post



    Пич първия линк който си пуснал е ,,автокъща,, по скоро морга в Ротердам,с два много големи филияла е,един цял ден ги обикалях.Естествено бях любопитен да вида що за стока е на тези примамливи цени.Държат я мароканци цигани некви,всичките им коли са най-големите кенефи които някога бях виждал,изтръгнати скоростни лостове,изкормени кабеляци от таболото,зверски раздрани кожени салони,от долу брутално изгнили и голяма част от тях не могат да минат преглед в Холандия,с петна от биологичен материял по седалките,не ми са мисли за състоянието на двигателите .....................
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 09-02-2016 at 16:07.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    За това търсете коли с кожа, за да мое си забършете бЕлото от седалките
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •