Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблеми с горивната система

  1. #1
    Пристрастен Алфа веселяк ljub4o2002's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Silistra
    Age
    49
    Posts
    31

    Default Проблеми с горивната система

    Здравейте колеги,имам проблем с моята красавица(156 1.8 T.S),забелязах теч на бензин при горивната помпа.Питането ми е следното-дали да очаквам проблем в самата помпа(а тя въпросната работи перфектно)или проблема е в бързата връзка между помпата и гориво провода,ако някой има някаква идея моля споделете,защото не ми се правят простотии от типа проба грешка.Предварително благодаря.

  2. #2

    Default

    Първо трябва да локализираш теча на гориво, след което да прецениш какви мерки да предприемеш. Ако е изкофтена бързата връзка я сменяш, като отрязваш твоята, снаждаш новата връзка за маркуча с парче тръба и две скоби. Ако е пукнат щуцера някъде ще трябва да смениш кошницата на горивната помпа. Разбира се има вариант и да ти е прецакано уплътнението или да е пукната гривната, която притиска кошницата към резервоара. Трябва си разглабяне за да се установи точната причина.

  3. #3
    Пристрастен Алфа веселяк ljub4o2002's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Silistra
    Age
    49
    Posts
    31

    Default

    Много благодаря за отговора.Като място теча съм го локализирал-касае се за подлизване там където бързата връзка се свързва с щуцера на помпата и се чудя дали самия щуцер е спукан или има прецакан о пръстен в самата бърза връзка,иначе номера на директно свързване го знам-разкарвам бързата връзка и свързвам директно маркуча със скоба за щуцера .А колкото до кошницата на самата помпа за съжаление е капсулована и не подлежи на самостоятелна подмяна:има ли проблем там,сменяш цялата помпа.

  4. #4

    Default

    Ако отрежеш маркуча на бързата връзка и го вкараш директно в щуцера, това означава, че вече ще имаш "бавна връзка".

  5. #5
    Пристрастен Алфа веселяк ljub4o2002's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Silistra
    Age
    49
    Posts
    31

    Default

    Вярно е,но понякога старите начини на свързване са по добри от така наречените модерни методи .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •