Results 1 to 4 of 4

Thread: Проблем с ASR

  1. #1

    Default Проблем с ASR

    Колеги имам един проблем... С 147 1.9jtd 115 к.с. Съм понякога когато съм с пуснат ASR и дам газ до дупка няма проблем лампата не мига следователно не върти гуми и системата не се задейства, но когато подмине леко 3000 оборота започва да мига все едно въртя гуми, а това не е така... (асфалта е сух!) дали може да е заради изхабяване на съединителя? Сменян е преди 10 000 км. И силно ме съмнява... Ако някой има представа от какво може да е ще съм благодарен да сподели.. Благодаря предварително

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Когато лампата премигва тогава ASR-ра сработва и предотвратява превъртането на гумите,така че си работи коректно,а това че при 3000rpm премигва е нормално ако натиснеш педала на газта по сериозно,все пак караш турбодизел и въртящия момент е повече.

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аср ползва сигнала от абс датчиците, дори и да ти е зле съединителя той няма как да го разбере
    Някой гуми не пищят при превъртане, особено в студено време, вероятно затова мислиш че не превъртат.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4

    Default

    Благодаря много Bobiuzunov тяя колата добре е турбо дизел, но имам проблем с електрониката на турбото и точно на 3000 оборота имам една доста голяма турбо дупка и затова ми се вижда нереално да върти гуми точно тогава

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •