Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: "Майната му на Правословието"

  1. #16
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Разликата между католицизма и православието е в последващо тълкуване на Исус Христос и протокола. Всъщност, както са станали двама императоти, на Рим и Константинопол, така и е трябвало да има двама църковни глави. Тъкмо тръгнали да си скубят брадите и папата се обръснал, та така до ден днешен си ходи обръснат.
    Православието се придържа стриктно до догмата, до като католицизмът дава една по-голяма свобода. Това води до маргинализирането му. Лютерани , баптисти, протестанти, мормони, евангелисти и всякакви други секти произлизат от католицизма.
    Като цяло католицизма е представител на атлантизма със всичките му хубосии.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #17
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Кой от вас е чел,чете Библията? Кой от вас е истински вярващ? По приказките ви досе определено не виждам вярата в никой от вас.
    "Хлопайте и ще ви се отвори"
    Който търси Бог,ще го намери,защото спасение намират всички,няма значрщение дали са православни или католици,протестанти,евангелисти.
    И защо се превръщаме в съдници? Нима ние сме тези които трябва да съдим?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Кой от вас е чел,чете Библията? Кой от вас е истински вярващ? По приказките ви досе определено не виждам вярата в никой от вас.
    "Хлопайте и ще ви се отвори"
    Който търси Бог,ще го намери,защото спасение намират всички,няма значрщение дали са православни или католици,протестанти,евангелисти.
    И защо се превръщаме в съдници? Нима ние сме тези които трябва да съдим?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

    А ето, че ти в момента говориш точно като сектант от "Обединени божии църкви".
    Библията не е за всяка уста лъжица. Може да я четеш, може да я прочетеш и нищо да не разбереш или да я разбереш погрешно. Може да си на погрешен превод, а може да е съвсем откровенно издание за педали.
    Преди да говориш по богословски проблеми, вземи прочети учебника по Апологетика.
    Съставили са го епископ Никодим и Протоиерей Цв. Христов.
    Издание на св. Синод на българската православна Църква.
    Написана е на разбираем език и дава една добра основа, на която човек може да стъпи.
    Книгата не е голяма, но има голяма тежест.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Аха,и ако те разбирам правилно човек трябва да вярва сляпо на поп,пастор или папа,учебник? Щом Библията не е лъжица за всяка уста. Коя основата на която стъпва христианството?


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Разликата между католицизма и православието е в последващо тълкуване на Исус Христос и протокола. Всъщност, както са станали двама императоти, на Рим и Константинопол, така и е трябвало да има двама църковни глави. Тъкмо тръгнали да си скубят брадите и папата се обръснал, та така до ден днешен си ходи обръснат.
    Православието се придържа стриктно до догмата, до като католицизмът дава една по-голяма свобода. Това води до маргинализирането му. Лютерани , баптисти, протестанти, мормони, евангелисти и всякакви други секти произлизат от католицизма.
    Като цяло католицизма е представител на атлантизма със всичките му хубосии.
    Най-голямото различие е в тълкуването за произхода и значението на Триединството - Отец, Син и Светия дух.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Аха,и ако те разбирам правилно човек трябва да вярва сляпо на поп,пастор или папа,учебник? Щом Библията не е лъжица за всяка уста. Коя основата на която стъпва христианството?


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Библията също е учебник. Съставен в края натрети век, когато се събират епископите и решават какво ще влезне и какво не в нея.
    Тоест, кое е за стадото и кое за посветените.
    Още втората Божия мзаповед ни казва да не вярваме сляпо. Да си убеден не означава да вярваш сляпо, а можеш да бъдеш убеден само ако знаеш. А за да знаеш тряжва да си седнеш първо на задника и да четеш сериозни книги, а не брошурки от разни секти или популярни беседи от времето на ГлавПур-а.
    Популярните лектори са паразити.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Вярата и познанието са много различни неща. Блажени тез, които имат и двете.
    Да говориш истини не е необходимо да принадлежиш или да не принадлежиш към някои или нещо, защото истината не е монопол. Претенцията, че имаш патент за истината е сектантство.
    Православието се опира на триединността и единосъщността на Светата Троица - Отец, Син и Свети Дух. Католицизмът ги разглежда като отделни "явления".
    Библията е сборник от "Вехт" завет( Мойсеев закон) и "Нов" завет( сборник от жития) "одобрени" на Никейския събор от императорът езичник Константин. Освен тях същиствуват и т.нар. апокрифни жития, между които и тези на Йесус, на Яков, на Мария Магдалена и т.н.
    От друга страна, тези, които атакуват православието са сектанти, монотеистици и за това приемат исляма за близък(Таухид или Единобожие), а православието е техен враг.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Изобщо не ми е нужно систематизирането на религията за да съм вярващ. Не съм чел библията. Това не ме прави атеист. Не съм чел и десетте Божи заповеди. Това не ми пречи да ги спазвам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Изобщо не ми е нужно систематизирането на религията за да съм вярващ. Не съм чел библията. Това не ме прави атеист. Не съм чел и десетте Божи заповеди. Това не ми пречи да ги спазвам.
    Значи си агностик и спазваш обществено приети норми, както повечето хора.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Значи си агностик и спазваш обществено приети норми, както повечето хора.
    Агностик, не и в смисъла който религията влага, защото аз не подлагам на съмнение съществуването на Бог, или висша сила.......(наименованието не е от значение).

    Подлагам на съмнение нормите в които религията иска да вкара вярата.

    Подлагам на съмнение църквата, като институция.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    ЕРЕТИК

    Last edited by alfa racer GTA; 10-02-2016 at 21:36.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ЕРЕТИК

    Точно!

    Ама и докторът ще ври в казана заради това заглавие на темата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Точно!

    Ама и докторът ще ври в казана заради това заглавие на темата.
    ами гностик си баце кът мене но аз съм ортодоксален евреин иначе съм напълно съгласен с твоите мнения всичките!

  14. #29
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Агностик, не и в смисъла който религията влага, защото аз не подлагам на съмнение съществуването на Бог, или висша сила.......(наименованието не е от значение).

    Подлагам на съмнение нормите в които религията иска да вкара вярата.

    Подлагам на съмнение църквата, като институция.
    Агностикът не подлага на съмнение съществуването на Бог, а необходимостта от църква и представата на църквата за висшата сила.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Точно!

    Ама и докторът ще ври в казана заради това заглавие на темата.
    Аз по дефолт съм за там, щото не съм кръщаван, тъй че заглавието ми е бял кахър
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Аз по дефолт съм за там, щото не съм кръщаван, тъй че заглавието ми е бял кахър
    От това требе да се плашиш. Щот и аз не съм.
    А това означава, че и там ще се дърляме


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •