Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 78

Thread: Покупка на 146 боксер

  1. #61
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Незнам,аз не съм карал вървежни коли,но 1.6 8 клапана ми харесва как върви...представям си кво прави 16-ката.Интересно ми е,че бая хора ги "изненадвам" по светофарите,без да съм сигурен,че и те се бегатУж не съм от тия къде много настъпват,ма тва боксерче ми бара нервата от време на време

    ---------- Post added at 16:58 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

    кутията на въздушния филтър ми е спукана,така я взех...Като съм с обикновена газова,става ли да се сложи от тия спортните филтри?Кутия от 1.3 боксер същата ли е по принцип?
    Кутиите на всичките боксери в 145/6 са едни и същи. Аз в момента съм с такава от 1.7 16в, щоото две кутии гърмя вече.

    Малко са кът колега, ама си намери, щото съм чувал, че със спортните филтри се случва понякога да дават ядове колата като е на газ - примерно като караш с висока скорост и изключиш от скорост гасне кола и некви такива...

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Разлики в глава мужду 1.3 и 1.6 има, но е минимална. Клапаните са с еднакъв диаметър, горивна камера също, има разлика в диаметъра на портовете, около 1.5-2 мм са по-малки на 1.3
    Иначе ако се портва главата на 1.3, става като на 1.6 или 1.7 8V
    Мерси за информацията. А като са по-различни портовете при 1.6 това значи ли, че ако на мойта си сложа главите от 1.6 ще имам по-добро пълнене и издухване съответно?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  2. #62
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Едва ли ще усетиш разлика.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #63
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Кутиите на всичките боксери в 145/6 са едни и същи. Аз в момента съм с такава от 1.7 16в, щоото две кутии гърмя вече.

    Малко са кът колега, ама си намери, щото съм чувал, че със спортните филтри се случва понякога да дават ядове колата като е на газ - примерно като караш с висока скорост и изключиш от скорост гасне кола и некви такива...



    Мерси за информацията. А като са по-различни портовете при 1.6 това значи ли, че ако на мойта си сложа главите от 1.6 ще имам по-добро пълнене и издухване съответно?
    Няма да има ефект.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #64
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Колата работи много добре,без прекъсвания и тем подобни,но все пак искам да се оборудвам с хубави кабели и свещи,и да си ги държа за резерва.За съжаление 146-цата ТД я дадох на баща ми,и Боксера ми стана ежедневка

    ---------- Post added at 12:57 ---------- Previous post was at 12:52 ----------

    Друго питане.Ходих до Рибарица,и ми се сториха оборотите доста високи при дадена скорост.Примерно на 5-та с 90 км,ч.,е на 3000 оборота.

  5. #65
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Напълно нормално е за високите обороти колега, просто щото скоростната кутия е къса. По спомен на 5-та на 110-120 км/ч съм около 4к оборота..

    Инак за кабелите и свещите не знам вече, тая тема е дъвкана доста. Само знам, че на пазара има боклуци бая... В магазина, който е на Ал. Стамболийски като ходих ми предложиха некви Магнети марели кабели и казаха, че форумен сервиз ги взимал и нямало оплаквания. Аз бях взел КВ голЕм боклук.. А за свещи - аз съм с нжк и съм доволен, беру са добри, а някои колеги препоръчват иридиеви на Денсо, ама те са по-скъпи и по принцип не ги предписват за нашия мотора та не знам, макар че не му пречи нищо..
    Last edited by bobi1997; 14-08-2017 at 16:34.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  6. #66
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Еба.и,тва реве за 6-таАз си я карах със 100 максА и с тоя педал на газстта не мога да свикна,като карам по квартала бавно на 1-ва,или втора...като подам или отпусна на милиметър,подскача,или забива

  7. #67
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Е да, чувствителен е бая педала ама се свиква, а и за мене не е минус тва.. Иначе за града си е кеф с късите скорости, щото много бързо ги изреждам без да усетя даже

    п.С: Ще използвам темата да попитам нещо колегите с боксери, които са се сблъсквали с тва. Значи предстои ми да играя филма с предните амортисьори, мойте привършиха курса, имам едни втора употреба от 1.6 дето разглобявам, ясно е, че пасват, но не знам в какво състояние са. Нови пък на много места няма, а там където има цените са космически.

    Та питането ми е някой може ли да препоръча решение на проблема, рециклиране или пък покупка на нови (по-възможност не толкова скъпи) и откъде?
    Last edited by bobi1997; 14-08-2017 at 22:48.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  8. #68
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Наистина,заради твоя въпрос се зарових и аз,много скъпи бре?!

    ---------- Post added at 14:19 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

    С моето бабешко каране с 100 макс,клата ми даде 8 на 100,почти извънградско само.Понеже карам доста икономично,наистина сте прави ,че боксерите си похапватПредишните ми трансаксиали с това каране,дори малко по бързо падаха на около 7,и при тва карбураторни...Но газстта е евтина,не ме бърка,просто ми направи впечатление,че са по лакоми от редоваците на 116-та серия

  9. #69
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Зависи от карането, но да като цяло си гълтат яко. Аз към морето до Бургас 130-40-50 на бензин си правих експеримент - 40 литра ги думна като стой та гледай, че и повече..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  10. #70
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Арчат си....То и на по високи обороти вървят с определени км,ч,и тва има значение...Поне 5-та да беше по дълга...

  11. #71
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Абе екстра са си колиците, аз много и се радвам на мойта. Верно нито е бърза, нито е кой знае нещо уникално за повечето хора, ама мен си ме кефи, направил съм си генерацийка и си бръмча..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  12. #72
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Батае,евала,ти давам.Наистина колите са доста добри в сравнение,с други марки.От година обикалях и гледах други марки с цел да ги сравня,то немските кошове от този калас нема смисъл да споменавам.Нема гтакива дараци и дървета-мое мнение.Френските биват,но не е същото.В същото време съм разочарован от японските аналози...винаги съм чувал само хвалби за тях.....нема такива дърва...нема!То ръжда,то с теслата делано,то ебати цената........Най доброто след 93-5 е Ланча Каппа,уникален автомобил,взе ми сърцето...след трансаксиалите тва е номер 1,....след тях обаче...след тях

  13. #73
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Боксера харчи в 145/6.
    На мен 33-ката ми харчеше между 7 и 8 газ на извънградско с каране между 130 и 160. Диференциалите в 145/6 са малоумни, както и 1-ва, 2-ра предавка. Отделно,ч е 145/6 е по-тежка от 33, също и от 75
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #74
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Доста нисък разход при тази скорост,разбира се зависи и от състояние на автомобила,и газовата...

  15. #75
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Доста нисък разход при тази скорост,разбира се зависи и от състояние на автомобила,и газовата...
    Моите коли винаги са в топ състояние, поне по отношение на механиката. Изпарителя беше BRC. Колата винаги се е карала само с 10W60.
    Last edited by Bobi_33; 22-08-2017 at 20:03.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •