Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 78

Thread: Покупка на 146 боксер

  1. #31
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    1.7 16 В е таралеж в гащите. Оправдан е само тоя на 33-ките. На 145/6 е чиста ....я. Нема таков кенеф!
    Виж, осем клапановите си заслужават вниманието. Евтини за обслужване, непретенциозни и вървят добре. Разходът също е много приличен.
    Истината обаче е, че не са за лаици.
    Ако искаш да караш такава кола, забравяш какво знаеш за Гоуфа или Москувича и започваш да се учиш на ново.
    И вярвайте ми- заслужава си!
    Успех!
    Не знам за обслужването,ма като отворя капака настръхвам,вижда ми се бая забутаноСвещите не ми се мисли как се сменят примерно

  2. #32
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Абе за 8 клапановия е малко зор, ама се сменят. Всъщност зависи дали имаш газ и къде е монтиран изпарителя. При мене е на десния рог и имах малко зор със свещите на 1-ви и 3-ти цилиндър съответно.. Виж за 16 клапанов и на мен ми е интересно, някой колега да каже..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  3. #33
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Ти колега с какви свещи си?Моята я купих със счупена кутия на въздушния филтър,явно е гърмяла преди...Откакто я карам при мене не е гърмяла.

  4. #34
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Като я купих едно от първите неща беше да сменя свещите. Сложих NGK BPR7ES. По каталог им дават на 8 клапановите боксери Golden Lodge 25HL ама такива май не се произвеждат вече и трудно може да се намерят. Те лоджа май са с 4 електрода, а тези които аз сложих са само с един ама ми ги изкараха по каталог, че уж ставали, а и ми хареса, че са една идея по-студени и понеже съм на газ и давам и малко газ..

    Иначе аз от колата свалих BERU някакви с 3 или 4 електрода не помня вече, не че имаха проблем просто профилактично.

    А за кутията кво да кажа - аз гърмях две на мойта, ама си го набих сам тоя филм, щото реших "профилактично" да си сменя кабелите и попаднах на некви боклуци (уж KW били..) дето прескача искра през изолацията към корпус, където е по-близо. Върнах старите, които се оказа фабрични - пише си на тях Фиат/Ланча, а и са номерирани кой кабел за кой цилиндър е - и сега проблеми няма.

    Но иначе аз говорих с колегата от форума Роби, по тоя въпрос и той категорично каза, че тоците да са ок е най-важно при тия проблеми, а кихалка не винаги спасява...
    Last edited by bobi1997; 23-04-2017 at 20:02.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  5. #35
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Не съм имал 1.7 16в боксер, а 8 клапанов имам от по-малко от година и едва сега взех и един бракуван да го разглабям, та не мога да твърдя, че знам и разбирам много от тези мотори.
    Тренирай! Полезно е!

    Но според това, което съм чел по форумите и по интернет - не са кой знае какви разликите между 1.7 16в в 33 и в 145/6. Основната разлика идва от теглото на колите, но и в 145/6 разликата в динамиката, която осигурява 16 клапанов спрямо 8 клапанов би трябвало да е осезаема (не съм карал 16в)?
    Кои форуми, колега?! Форумът е един. 128 срещу 138 си е разлика. Като разликата в мощността идва от скопяването на мотора , с цел икономия. Освен това кривата на въртящия момент е много по-лоша при 145/6. На практика, 1.6 В8 тегли по-добре в ниските обороти. 1.7 16 В трябва непрекъснато да го газиш, ако искаш да върви. Разликата е точно като 1.6 ТС с вариатор и без. Не случайно 1.7 16 В на 145/6 върви по-добре на газ, отколкото на бензин. Колкото до теглото, то и скоростната кутия е с по-къси предавки на 145/6, та от там нещата са още по-зле. Не случайно 33-ка дори с 1.5 мотор къса с лекота 145/6.


    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Ти колега с какви свещи си?Моята я купих със счупена кутия на въздушния филтър,явно е гърмяла преди...Откакто я карам при мене не е гърмяла.
    Ако караш на газ горещо ти препоръчвам VW 20 на Denso. свещите са иридиево-платинени. Скъпи са , но с огромен пробег и за това накрая са евтини. Около 120 000 км. Двигателя работи по съвсем друг начин, а и тушира проблемите с кабели и бобини. Съотвенто и разходът спада драстично.
    Голден Лоджи са чудесни свещи с дълъг пробег, но само на бензин. Там искрата се формира, като участвуеа и предният фронт на изолатора. Това е невъзможно на газ и на практика имаме свещ с разстояние над 1.2 мм между електродите.
    Иначе аз съм им най-големият фен, но за газ не стават.

    Свещите вярно са на кофти място, но с подходящи удължители и тренировки са си рутинна операция
    Last edited by mordohy; 27-04-2017 at 09:17.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #36
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    1.6 8v да тегли по-добре от 1.7 16v в каквито и да е обороти е скандална глупост!
    Моля ти се....

    Сигурно се опитваш мислено да сравниш 1.6 в 33ка и 1.7 в 145ца ...

    1.6 8v не тегли в никакви обороти.
    Карам го от 13 години.
    Става, не е зле, но баш в ниските е скръб тотална.
    За щастие бързо вдига обороти и се чувства добре там.

    На Спринта имам 1.7 16в 128коня и дори с оригиналните валове (скопена версия) си извади едни стандартни 130 коня, мерени на дино стенд.
    Някъде в темата за Спринта има и графика.

    За мен 1.7 16в е винаги по-добрият избор при 145/146,
    Лошото е, че дебитомерът му е скъп, а 1.6 няма такъв.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #37
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    1.6 8v да тегли по-добре от 1.7 16v в каквито и да е обороти е скандална глупост!
    Моля ти се....

    Сигурно се опитваш мислено да сравниш 1.6 в 33ка и 1.7 в 145ца ...

    1.6 8v не тегли в никакви обороти.
    Карам го от 13 години.
    Става, не е зле, но баш в ниските е скръб тотална.
    За щастие бързо вдига обороти и се чувства добре там.

    На Спринта имам 1.7 16в 128коня и дори с оригиналните валове (скопена версия) си извади едни стандартни 130 коня, мерени на дино стенд.
    Някъде в темата за Спринта има и графика.

    За мен 1.7 16в е винаги по-добрият избор при 145/146,
    о Лшото е, че дебитомерът му е скъп, а 1.6 няма такъв.
    Аз много често плещя всякакви глупости, пък те накрая излезат, че са истини.
    Тука говорим за 145/6, а не за нашите кошници по 850-900 кила.
    Хареса ми :" Лошото е, че дебитомерът му е скъп, а 1.6 няма такъв."
    На прав път си!
    Ще откриеш и други нещица.
    Тука става въпрос не за това, което ние правим, а за колега, който иска да си вземе алфа за ежедневно каране.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #38
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Дино стенда не го интересува колко кила е колата и никъде не ги намесвай.
    Уж 145/6, пък говориш за 33ки.

    Няма как да излезе, че 1.6 е нещо повече по какъвто и да е технически показател (НЕ ЕКСПЛОАТАЦИОНЕН) от 1.7, ако ще и 10000 пъти да го напишеш във форума

    Малко бабешки приказки се получават.

    А аз съм на крив път защото точно там боксерите дават най-много удоволствие


    Реалните проблеми на боксерите са, че изчезват, но е полезно да се знае кое, как.... за поколенията...
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  9. #39
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Дино стенда не го интересува колко кила е колата и никъде не ги намесвай.
    Уж 145/6, пък говориш за 33ки.

    Няма как да излезе, че 1.6 е нещо повече по какъвто и да е технически показател (НЕ ЕКСПЛОАТАЦИОНЕН) от 1.7, ако ще и 10000 пъти да го напишеш във форума

    Малко бабешки приказки се получават.

    А аз съм на крив път защото точно там боксерите дават най-много удоволствие


    Реалните проблеми на боксерите са, че изчезват, но е полезно да се знае кое, как.... за поколенията...


    Човекът иска да я експлоатира, а не да се вре по дино тестове и да я разглобява по два пъти в седмицата.
    Аз не знам една 145/6 със 1.7 16V, която да се кара в момента. Последната беше на Пинки, която се караше ежедневно. Дори и Боби 33, след като я възстанови неговата 145, я разкара, с мнението:" нема такъв кенеф".
    Човекът спомена за 33-ка и за това се уточних.
    Заради подобни безплодни спорове разделите и форумът като цяло загива.
    Само тука в Перник има още трима с 33-ки, които не влизат изобщо, защото все някой ще се направи на по-по-най. Единият се занимава само с първа серия, втория има много лъскава Имола, а третият е цял професор, който има уникално запазена 1.4 с карбуратори и "базов модел". Тоест спартанска. Няма дори електрически стъкла и дясно огледало. Но поразява, колко много е запазена. В Монтана също има един, който само нои чете пишкомеренията ни и толкоз. Иначе нато Петко се подвизава по чужди форуми.
    Всъщност и аз.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #40
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Съжалявам, че пак причних такъв яростен спор на тема 16-клапанов боксер (за втори път се случва )

    Иначе по темата - сигурно колегата mordohy има право да има такова мнение за 16в в 145/6, аз не знам понеже нямам допир с точно тоя мотор нито в 145 нито в 33, та за това и питах.

    Наистина търся 16-клапанов да го карам всеки ден, но това не значи, че няма да се кара здраво. Не ме е толкова страх от ремонти, иначе нямаше да си взема Алфа (понеже такова е всеобщото схващане). То пък взе, че се оказа здраво куче....

    Но за 33-ка съм се отказал, щото просто тия коли ги няма вече, камоли с този мотор точно, а пък 8 клапанов боксер си имам, другото е интересно...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  11. #41
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ами гледам те, че си в София. Обади се да се срещнем. Ще ти дам да покараш моята, пък после ще говорим. Нужна ли е изобщо 1.7 16 W мотор
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #42
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ами гледам те, че си в София. Обади се да се срещнем. Ще ти дам да покараш моята, пък после ще говорим. Нужна ли е изобщо 1.7 16 W мотор
    Споко чичко Иво. Той е карал моята 33-ка. Има идея горе доли за какво става въпрос. Става въпрос за бялата. Обаче в 33-ка примерно, разликата в ускорението от едната ми до другата 33-ка е близо 4 секунди. При еднаква кубатура, но с различен брой клапани. 16 клрапановият мотор върви мооооого повече от 8 клапановия. Ако не ти се вярва, заставаш до мен на чертата с твоята 33-ка, аз паля червения скрап и няма да ми видиш и задния номер слаед 200 метра. Това е реалността.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #43
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Да, точно за това говорим. В крайна сметка няма две мнения, че 1.7 16в върви значително по-добре в 33 отколкото в 145, но и за всеки от моделите има значителна разлика спрямо 8 клапановите мотори...

    Иначе ясно, че който и да е 8 клапанов в 33 върви повече от същия или сходен по кубатура в 145/6, но това предполагам се дължи най-вече на разликата в теглото на колите.
    Last edited by bobi1997; 28-04-2017 at 21:55.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  14. #44
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Не се карайте излишно!Мисля за сега да не пипам свещите-колата не прекъсва и не ми гърми,просто исках да знам,какви свещи да взимам,ако ми се наложи.

  15. #45
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Много е чуствителен педала на газта...На бензин направо подскача,при едвам лек допир?

    ---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

    Нещо май тая кола не мога да я карамСе едни й се иска да я настъпвам повече,и на по високи обороти се чуства по на место...Взех я заради жена ми да я кара,но тя каза ,че и била рязка...Май че и давам ТД-то,а тва че му се учим аз

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •