Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с дългите светлини

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    57

    Default Проблем с дългите светлини

    Здравейте колеги! Преди 2 седмици ми се случи за нещастие та забих предницата в едно пежо на сфетофар. Това не е от значение, колкото, че след като смених крушките за късите, реших да пробвам всичките дали си светят и когато пуснах дългите не работеха на нито един от фаровете. При смяна на самите фарове с "втора ръка" на десният смених само крушката за късите с мойта си, че бях взел чисто нова, но за дългите я оставих... тя си свети. Проблема е при левият (шофьорският фар) - смених крушката на дългите, тъй като беше изгоряла, но уви не свети. Прегледах евентуално бушон да не е изгърмял заедно с нея - не е. Купих за всеки случай чисто нова... случайно тази да не е дефектна. Фарът продължава да не свети на дълги.

    Помагайте, моля!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За каква кола става въпрос ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Колега измери има ли напежение (12волта) на буксата. Първо между пиновете на буксата. Ако не покаже нищо даваш едната сонда на маса някъде по купето и пак мериш пиновете. Ако излезнат 12 волта значи се губи масата.
    Провери хубаво бушоните,даже ги прозвъни,защото понякога изглеждат здрави но уви.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    57

    Default

    156 1.9 JTD 105 к.с.
    Странно ми е, че първо смених левият фар и смених си крушките и късите ги проверих, че светят но дългите не. После реших, че няма как да използвам десният фар да се крепи само на едната гайка и в деня преди да го сменя и него реших да подам сигнал на един колега с дългите обаче ... нищо. Когато тръгнах да го сменям реших да не махам крушките от този фар който ще монтирам и той си светна, а предният беше с чисто нова (неизгоряла) и не светеше. На левият смених крушката с чисто нова и не иска да светне и това си е.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by just_marto View Post
    156 1.9 JTD 105 к.с.
    Странно ми е, че първо смених левият фар и смених си крушките и късите ги проверих, че светят но дългите не. После реших, че няма как да използвам десният фар да се крепи само на едната гайка и в деня преди да го сменя и него реших да подам сигнал на един колега с дългите обаче ... нищо. Когато тръгнах да го сменям реших да не махам крушките от този фар който ще монтирам и той си светна, а предният беше с чисто нова (неизгоряла) и не светеше. На левият смених крушката с чисто нова и не иска да светне и това си е.
    Провери си внимателно първите 2 предпазителя (отляво надясно на най-горния ред). Ако са здрави, мери за наличие на напрежение непосредствено на крушката. Ако и това е ОК, размени двете крушки. Нова крушка не означава непременно, че е изправна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    57

    Default

    Еми ще пробвам тази, която свети в момента на десният фар да я сложа на този дето сега не свети.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •