Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 78

Thread: Как "Суперката да стане "по-супер"

  1. #31
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Red face

    При мен с копчето се пускат задните плафони
    Буксата е за фотохромно огледало.
    Под капачето е приемника за дистанционното на алармата,а датчика за вътрешната темп.е малко по нагоре на плафона
    Last edited by rasho 33 imola; 24-02-2016 at 23:55.
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Благодаря за отговорите. Значи за датчика на температурата съм наясно защото той си е там и се обдухва с малък вентилатор, даже на плафона си има отвор със решетки да се движи въздуха оттам. За огледалото дали някой има такова на 164-ката си. предполагам че работи в зависимост от осветеност или от включването на габарити или фарове. Първоначално като купих колата забелязах, че като седи известно време отворена вратата плафона гасне и си мислех че кафявото нещо е датчик за осветеност ама май не е така. По скоро плафона гасне за време. Възможно е наистина да е било нещо за аларма, но в този ред на мисли едва ли дистанционно за аларма на кола ще е на инфрачервен принцип както на телевизора. А това нещо е точно на вид като такова. Значи може би ако е свързано с аларма е по-логично да е нещо като обемен датчик. Въпросите ми са просто от любопитство. Инъче бих се напънал да проследя кабелите и да се опитам да разнищя нещата. Интересното е ю, че платкатаму си е окабелена и отива някъде в колата. А да не би това да е наистина датчик за осветеност, но да работи с специалното огледало което аз нямам. Друго се сещам - ако въпросния бутон е за задните плафони и не действа да не би плафоните да не са в ред, защото честно казано май не съм ги виждал да ми светят. Пробвали сме само малките лампичи за четене и те работят от копчето до задните врати. Трябва ли самите плафони да светят при отворени врати, багажник и т.н.

    П.С. Следва осветление на багажника с диоди и дообработка на таблото и светенето на стрелките с което слагам край на диодните ленти и се надявам да продължи запролетяването да почвам по сериозни ремонти.

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by kalin555 View Post
    Първоначално като купих колата забелязах, че като седи известно време отворена вратата плафона гасне и си мислех че кафявото нещо е датчик за осветеност ама май не е така. По скоро плафона гасне за време. Възможно е наистина да е било нещо за аларма, но в този ред на мисли едва ли дистанционно за аларма на кола ще е на инфрачервен принцип както на телевизора. А това нещо е точно на вид като такова. Значи може би ако е свързано с аларма е по-логично да е нещо като обемен датчик. Въпросите ми са просто от любопитство. Инъче бих се напънал да проследя кабелите и да се опитам да разнищя нещата. Интересното е ю, че платкатаму си е окабелена и отива някъде в колата.
    Точно това е приемника на сигнала от дистанционното и да - инфрачервени лъчи са, все пак е проектирано 80те години, не знам какво те учудва.До него има едно малко бутонче от лявата страна за обучаване на дистанционното и червен диод отдясно.Ако задържиш бутона диода ще започне да мига - чака сигнал от дистанционното.
    Ако проследиш кабелите ще стигнеш до модула на алармата, на тия до '93та е в багажника на гърба на седалките, отляво под мокета, представлява червена кутия приблизително 25х15х5 см. с доста кабели, влизащи в нея. Сирената е отдясно зад гърловината на резервоара и има ключалка, с която се изключва.
    Датчик за осветеност и такива чудеса няма, реле време е.
    Last edited by Tedo; 24-02-2016 at 23:40.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  4. #34
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default

    Аз имам но е от Ланча Капа,преправя се много лесно.Датчиците са на самото огледало,то работи само при включени светлини.
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  5. #35
    Старши алфист Член на клуба Gligan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    относно копчето, то е като изгасиш колата, и като не си на никакви светлини, като го натиснеш светват габаритите, предни и задни....буксата мисля ,че може да е за автоматично затъмняващото се огледало, което явно нямаш. А това червеникавото капаче някой казват ,че е за фабричната аларма, чувал съм и че, е датчик за температурата в купето, но и аз не знам със сигурност.
    С това копче при мен се пускат задните плафони, а това за което говориш се намира на таблото над дисплея на климатроника
    Alfa Romeo 164 2.0 TS/M1; V1 Medium `92; Matra Murena `83;
    Mercedes S 430 4 matic `02; Opel Corsa C XE 2.0 16V `05
    Peugeot Traveller `17 2.0 HDI 180 h.p.; Mitsubishi Pajero `94 2.5 TDI
    Iveco S 59 2.5 TDI; Peugeot Boxer 1.9 `95

  6. #36

    Default

    верно, обърках се отдавна не съм я карал и съм позабравил
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  7. #37
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Браво за ентусиазма и продължавам да следя развитието на колата с интерес.
    Що се отнася до фотохроматичното огледало имам такова за 164, което не ми е необходимо и ще се продава, но въпросът е ти колко си амбициран да се сдобиеш с такова.
    Продължавай все така и успех.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  8. #38
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Алармата по между другото пищи доста силно.С Пешката я тествахме.Работи.Ама нямам дистанционно.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Значи бяхте прави относно моите въпроси. Аз разбира се най-амбициозно си намерих из нета менюъл за колата и потвърдих отговорите. Копчето си е за задните плафони, но при мен не работи . Тия дни ще видя защо- най вероятно е от крушките, така я купих колата. Оная простотия е за алармата и наистина е била с инфрачервен приемник. При мен май я няма в багажника, тъй като съм разпилявал всичко отзад, като си монтирах газовата бутилка, но не намерих такова чудо, инъче колата има обикновена аларма, която е монтирана допълнително от предишния собственик и си работи нормално. Тия дни имах малко пътувания из страната и освен да окалям колата по пътищата друго не съм правил. Огледало щом се намира бих си купил. Даже ако имаше такава екстра и на страничните огледала щеше да е идеално. Последното ми пътуване бе на 80% нощем и понеже се наложи да карам бавно всички дето бързаха ми вадеха очите и най- вече през страничните огледала. А развитие ще има, чакам само малко свободно време, че имам хидравлика да оправям и мисля да рециклирам задните спирачни апарати, че ръчната ми хич я няма.

  10. #40
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Такъв приемник имат всички след 1993г., дори да нямат фабрична аларма. Просто централно с две инфрачервени дистанционни. Самата аларма е много рядко срещана екстра, при мен от 6бр. 164 нито една нямаше аларма, но добавих на две от тях. Става лесно, ако има инсталация. Трябва ти дистанционно, приемник, сирена и червената кутия от багажника.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Като малко дете бих викнал Урааааа имам си хидравлика. Значи след почти 2 месеца страдане с волана всичко си дойде на мястото. Използвах повечето време тия почивни дни да посвърша нещо полезно. Проблемите ми тръгнаха миналото лято когато хидравликата взе да губи масло. Викам си сигурно рейката си е тръгнала и почнах смело да доливам. Един познат от който купувам авточасти ме нави да й сипим присадка за спиране на теча. Да ама всичко продължи, взех да каращисвам и маслата и есента в един хубав ден рекох да ида да си видя предницата и докато зяпахме на канала съзрях прогнилия охладител. И тъй като вече почваше зимата реших да ремонтирам на пролет. Лошото дойде в големия студ като всяка сутрин помпата виеше яко и сякаш разхождаше сняг в системата. Така минаха 1- 2 седмици все на минус и един ден спря да вие, обаче волана стана някак по- тежък и при форсиране на колата почна направо да засича. И ей така зорлем освен охладител имах вече смяна и на помпа и на масло. Затова много ви моля колеги не смесвайте различни марки масла. Както и да е ето малко материал от процедурата
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 12:09.

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Има още снимки . Между ремонта на кормилото си позволих да снимам някои неща по колата дето може да са ви интересни. Показах и плочката на газта защото тя е част от една цялостна промяна на горивната система на колата, обаче се чудя за тука ли е или за газовия раздел. Накратко колата работи удивително с плочка на дросела и е като карбураторна кола. Дава съвсем нормален разход като за такъв мотор но нямам проблеми с обороти и АБСОЛЮТНО никакви гърмежи. Така и така бях разпилял всичко реших да си поиграя и с работата й на бензин и внедрих един МАП сензор за да мога да я карам на бензин. Досега само палеше и подгряваше на бензин, но не вървеше без дебитомер. Този който е на снимката служи само за тръба и е изтърбушен. И така да довършим кормилото....
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 12:10.

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Пропуснах да напиша, че източих всичкото масло от хидравликата и тогава сипах ново. Още при демонтажа на охладителя изтече половината отдолу от маркучите. То всъщност там идва от казанчето. На същото място изтече и маслото от рейката. Както е дигната предницата се върти плавно волана до двете крайни положения за да избутаме всичкото масло което е вътре. Накрая изтече и малко отпред като развих и откъм помпата. Остава малко и в нея и гледах да не си я излея на главата като я вадя отдолу. Надявам се че следващата зима няма да имам такива проблеми. Резултата всъщност е нормално работещо кормило. Показвам и как съм монтирал баластите на ксенона и автоматиката на фаровете, което са си все подобрения. Общо взето успешни дни бяха.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:00.

  14. #44
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Развиването на холендрите на помпата е най-лесното нещо при смяната и. Става с най-обикновена вложка, късо удължение и тресчотка. С лек натиск вложката влиза, въпреки маркучите. А такъв охладител на хидравликата за пръв път виждам на T.S. На V6 и TD имам.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #45
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Не знам за охладителя, но мисля че е оригинален. Аз така я купих колата и в началото понеже се пъхах отдолу да правя цялата генерация и да заварявам се чудех каква е тая тръба. Но тогава си беше суха даже си карах миналата зима и нямаше никакви грижи даже и на голям студ и т.н. Явно това лято й е дошло времето и е протекла. Оттам явно с доливането на различни масла и поставяне на присадки се е стигнало до някакво замръзване тая зима. Не знам дали маслото се е пресякло или от дупките е влизала вода , влага и т.н. За болтовете на помпата с вложка горния болт не ставаше при мен и го развих с ключ. Другия отдолу с вложка ама понеже много се пънах легнал на земята си изхаках ръката в гредата. Както и да е нещата се оправиха.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •