Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 78

Thread: Как "Суперката да стане "по-супер"

  1. #16

    Default

    и на 2.0 V6 Турбо пак слагат автомат, и на 2.5ТД също има автомат
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  2. #17

    Default

    а като казахте скорости-на мене пък ми е чудно на 2.0 суперка тя е с 5 скорости може ли да се присади 6 та скорост?нали 166 ците са с 6 скорости?съвместимо ли е?

  3. #18
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    и на 2.0 V6 Турбо пак слагат автомат, и на 2.5ТД също има автомат
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #19
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Ако размислиш за халогените, имам за продан, но ще трябва да си преправиш твоите капачки отпред, защото ги продадох.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  5. #20

    Default

    от носно халогените-не знам колко щи трябват ама са полезни поне при 164 много и то,дава директна светлина надолу и настрани и се усеща страшно много,аз ги сложих моите та като ходя за риба нощтно време да виждам дълбочината на дупките като ходя по черният път и има много голяма разлика,от страни също свети и по мантинелата,сега едната капачка ще я режа с формата на рибка и като запаля халогена ще е рибка,днес бях при колегата Пешката тои ги оправя моите че се беха поразкачили нещо,отварят и предницата на колата по красива става иначе е като циклоп с тия капачки черните остава незавършена все нещо и липсва като погледнеш.

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Аз пък тия дни размишлявам дали да се метна в един голям филм с една автоматична кутия и се чудя още дали ще пасне първо на мотора, че кутията е от шестак и отделно как са полуоски и карета да не се окаже че трябва и половината окачване да се сменя и т.н. Отделно успях да направя подсветките на таблото и климатроника. Днес на работа забравих фотоапарата та допълнително ще кача снимки ама да кажа , че вътре особено вечер е мания. Таблото си свети пак в зелен цвят ама някак по -млечно бяло, само дето се намали светенето на самите стрелки и сега мисля да го доискусурявам но пак ще махам табло. Климата е с бели надписи и засега само с дисплея ударих на камък, но не се давам. Отделно от зимата и големия студ ми се прецака хидравличната помпа и сега волана ми е нещо по тежък и като я изфосирам направо засича все едно за момент остава без хидравлика. Така че за на пролет ми се очертава доста работа и снимков материал.

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Дойде ред да покажа новите глезотии. Опитах се да сложа текст на самите снимки за да е по лесно пояснението, дано се чете добре. Общо взето понеже таблото с уредите и това на климата ги правих в различни дни стана така, че не успях да снимам монтажа на диодите в арматурното табло, че малката беше на на състезания и с жената ми отмъкнаха фотото, но сега пак ще преправям тази част и ще компенсирам със снимки. Снимах само монтажа на диоди в климатроника. Доста голяма играчка е тъй като залепването на диодната лента трябва да е на милиметър точна инъче диодите подпираха на копчетата и не се натискаха. Веднъж го правих после се наложи да го разглобя и да ги намествам повторно. Даже по едно време изпаднах в размисъл дали да не слагам отделни диоди за всеки бутон, но пък там се захранват на 5 волта секция от 3 диода и нямаше да свети нищо и т.н. 3-4 дена седя разглобено това нещо и карах без парно. Ето фотото
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:01.

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Засега съм свързал диодите към захранването на дисплея и там не се намалява светенето. Допълнително открих на кой пин идва регулираното напрежение от осветлението на километражното табло и мисля да прехвърля там кабелите , че да може и климатроника да му се регулира осветлението както на километража. Ама това вече като се захвана с дисплея, че сега на ми се разглобява пак. Самите диодни ленти ги изведох с тънки кабелчета из под платките с бутони и ги запоих на мястото на крушките . Така и така няма да има крушки. Ето още материал
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:02.

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Ето само климатроника. Малко са размазани снимките ама много му идва светлината на фотоапарата
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:02.

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Малко исторически данни от тази есен да видите как със излъсканата кола се прави септична яма на селската ми къща. Наложи се да слагам една по една автобусни гуми изправени в багажника за да ги мъкна до къщата. Понеже не ми стигна една гума, последната ходих от приятели да взема от друго село и посред нощ пътувах на 40 км. в посока да я примъкна, че да не ме видят полицаите. Ето колата с изваден заден капак. Малко я направих като пикап. Гумите ги слагахме изправени ( има се в предвид само по-една изправена, че са грамадни) и връзвахме с въже. И така няколко курса. Това разбира се е само да се посмеете и не е свързано с подобренията по-колата. Е в кръга на шегата демонтажа на задния капак си е вид временно подобрение даващо нови измерения на багажника.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:03.

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Що се отнася за 6 скорости едва ли ще може да се преработи скоростната кутия, но не знам дали направо кутия от 166-ца няма да може да се сложи на 164-ка. Примерно от 2,0 ТС пак на 2,0 ТС 164-ка. Сигурно филма ще е по-малък от този дето го умувам с автомат от 3.0 шестак на 2,0 ТС.

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Аз да си призная вчера като се прибрах малко по-рано от работа и не ме свъртя в слънчевия следобед и пак сътворих разкази в картинки. Явно няма да мирясам докато не ми свършат наличните диодни ленти. Рекох ей така да си направя чрез плафониерата ден в купето. И след 2 часа нещата се успаха. Но понеже ми се търкаляше и червена лентичка- викам що пък да не са ми червени бутончетата ще си пасват с белите на климатроника. Свалих плафона и айде първо с мултицета да видим де е плюса и минуса и в хола на масата. Във всяка плафонка сложих по-три ленти с по 6 диода. В малките плафонки които са за четене реших да си оставя крушките, все пак там е тясно и най много да се сложат 1-2 диода и сметнах че няма смисъл от заигравката.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:03.

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Най е сладко като слезем в колата и почти в сумрака с фенер и фотоапарат в другата ръка да монтираме готовото изделие. Тъкмо сме готови и вече е окончателно тъмно. Плафониерата наистина прави ден, само дето като й се сложи капачето отгоре самата пласмаса поглъща едно 20 % от осветлението, но и така е много светло и някак стана по-мека светлината. Жалко че фотото не може да пресъздаде атмосферата. Ето и крайния резултат.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:04.

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Освен разкази в картинки, мога и въпроси с картинки да правя. Та питането ми е много тъпанарско ама нямам менюъл за колата а и може просто нещо да не работи все пак я имам от година. Затова към вас колеги- За какво е този бутон. Имах съмнение , че може да е за лампичката на сенника ама не работи. Впрочем тази лампичка я видях веднъж да свети още като я купих колата и малката си игра със сенника и след това няма никой. Другите питанки са относно онова стърчащото на плафониерата и за какво е излишния кабел горе на тавана. Ето нагледно
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:04.

  15. #30

    Default

    относно копчето, то е като изгасиш колата, и като не си на никакви светлини, като го натиснеш светват габаритите, предни и задни....буксата мисля ,че може да е за автоматично затъмняващото се огледало, което явно нямаш. А това червеникавото капаче някой казват ,че е за фабричната аларма, чувал съм и че, е датчик за температурата в купето, но и аз не знам със сигурност.
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •