Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 78

Thread: Как "Суперката да стане "по-супер"

  1. #61
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Понеже от месец не съм писал по темата да знаете , че съм спрял развитието. Както вече писах мислех да продължа с диодните изпълнения, но светлата част на деня се увеличи и с това намаля нуждата ми от светлина. Освен това с покачването на температурите усилено взех да мисля за летните гуми и за друго подобрение по колата. След доста ровене из нета успях да си купя читави джанти от Алфа Ромео от колега от форума. Сега ще ви покажа каква я свърших.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 11:04.

  2. #62
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Сега като се обзаведох с втори комплект джанти разбрах колко време и пари съм пръснал за 3 години по гумаджии. Пролет - есен, пролет-есен и вече си с едни джанти назад. Въпреки , че на старата кола бях с два комплекта и знам предимството не мога да разбера защо още в началото като купих алфата не се обзаведох. Както и да е вече съм готов. Джантите са от Алфа 146 джуниър. Дойдоха доста очукани и одрани, както беше и пазарлъка. Знаех с какво се захващам. Важното е , че нямаха удари и криво а само козметиката беше за ремонт. Още в началото на март се захванах и тъй като бяха без гуми ми беше лесно да си ги правя в домашни условия на терасата. Взимах си ги една по една и си търках всеки ден по-малко , че трябва и на работа да се ходи и други дейности да се вършат. Мислех да си ги боядисам и после да сложа гуми , но с напредването на времето се наложи вече да ги слагам на колата с летни гуми. Реших да не се доверявам на "внимателния " монтаж, а да ги монтирам предварително. Филма с облепянето е голям и пипкав, но като видях как ги монтираха , се оказа , че не съм сбъркал. На всички джанти бяха ошмулени ръбовете. Добре , че нямаха боя още. Финално ги загладих , после водна шкурка и боядисване.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 11:04.

  3. #63
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    След като боядисах джантите (за целта гръмнах един ден отпуска), ги оставих една нощ в гаража, а на другия ден в събота ги монтирах. И тъй като предните дни си купих и водоструйка която ще седи на вилата ми на село, където ще има монтьорски гараж някой ден се запътих натам да довърша разкрасяването на колата и пробвам придобивката. Ето материала...
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 11:03.

  4. #64
    любител "АЛФИСТ" kkiko's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    130

    Default

    Браво Калине, хубава работа си свършил.То и аз ми предстоят малко бояджийски работи по моето корабче,че на места има ръждичка доста.Но честно казано,чакам да се постопли хубавичко и тогава!(мога да кача последната снимка на Корабчето-ама пусто не можах да резбера как става това тука)
    Мечтател

  5. #65
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Засега имам една забележка към себе си по отношение на джантите. Оказа се , че тия джанти въпреки , че са еднакъв размер с оригиналните имат разлика в оффсета и реално при монтажа гумата потъва по навътре в калника. Засега забелязах , че едната предна на пълен ляв ми опира в кората на подкалника, а като цяло стоят по навътре всичките и на изглеждат "изхвърлени" навън като оригиналните. Този проблем мисля да го редактирам с едни преходни фланци около 1 см. и по -дълги болтове. Това ще е целта ми следващите дни. Ще покажа и снимки като се справя. Инъче цялата фамилия се изкефихме на визията на колата и ето как завърши процедурата с джантите....
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 11:03.

  6. #66
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Ето колега едно описание с картинка. Може да качиш тука някое фото. Инъче се радвам, ако и на другите им харесва моето старание по-колата.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 12:09.

  7. #67
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Smile Малко спам

    Това с Cromata ми е много познато и на мен
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20150530_205401.jpg   20150530_205414.jpg  
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  8. #68
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Ааа да. Ми чи те са си от една порода. И двете коли са ми връчени на мен за поддръжка. Че и старото ми Типо и на жената Сеата. Сеата не се вписва в италианската атмосфера ама и той върши работа, а и жената си е свикнала с него и не ще да го сменя. А пък и кучето така си има кола. Багажника на сеатчето си е кучешка колиба. Инъче по Алфата на скоро нищо не съм подобрявал освен , че сложих фланците от снимката и реших проблема с офсета на новите джанти. А подобренията ще чакат защото всичкото ми време е отдадено на малкия човек и когато има време събота и неделя свършвам малко работа по райското кътче на село. Онзи ден пък някой изрод ми е счупил огледалото на Алфата и ми предстои смяна и боядисване на двете огледала , което ще публикувам. С помощта на колегата Running wild се сдобих с читаво огледало, за което му благодаря за бързата реакция.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 11:02.

  9. #69
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Много са ви хубави и Алфите и Кромите,колеги.Жалко,че и двата модела почти изчезнаха...

  10. #70
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Да жалко , че изчезват, ама няма как . Такива коли си ги карат и поддържат само ценителите. За масовия потребител това е просто стара кола и затова отиват на желязо и по моргите за части. Ама като гледам май повече са на желязо , че и части не се намират много. Аз като гледам и във фиатския форум никой не кара и не пише нищо за Типо , а си е легендарен модел и много модели произлизат от неговата платформа, включително и алфи. И понеже имам и Типо и си го кътам ама все пак си отива по малко. Но за 29 годишна кола е перфектно. Вероятно и аз след някоя година ще трябва да сменям 164-ката, по ред причини и ще ми е жал, както сега ми е жал за Типото, но такъв е живота, а и автомобилната индустрия сега е такава , че се бълват еднодневки и май тенденцията ще се запази занапред. Така , че истински коли са на изчезване.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 11:01.

  11. #71
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    С прискърбие мога да обявя, че темата ми е за ключ. Моята "суперка" стана толкова супер, че ми я купиха накрая. Още ми е жал, че преждевременно се разделихме, но така е понякога в живота. Дано е за добро и се надявам пак да се метна на Алфа, така, че не ме отписвайте. Оставам верен на италианките и даже да не се добера до Алфа Ромео все ще е италианка. Поздрави на всички фенове

  12. #72
    любител "АЛФИСТ" kkiko's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    130

    Default

    Жалко,че загубихме един фен на 164! И за колко я продаде?
    Мечтател

  13. #73

    Default

    Не е жалко, защото я продаде на друг фен на марката. Оттук мога да продължа темата на Калата как Суперката да стане още по-супер.

  14. #74
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Браво!

  15. #75
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •