Page 19 of 28 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast
Results 271 to 285 of 415

Thread: Избор на масло 10w60. Selenia vs The others

  1. #271
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    На твое място бих си носил резервен стартер в багажника и въобще не бих гасил двигателя, не разбрах дали става дума за японския електрокар който караш или за нормална кола.
    Ами за електрокара говоря така, че за стартер не мисли. Много тежък ще ми дойде, ако взема да мъкна и резервен в багажника.
    Но все пак ДВГ-то си е ДВГ. И той бензин и масло има и той мазничко обича.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #272

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ами за електрокара говоря така, че за стартер не мисли. Много тежък ще ми дойде, ако взема да си го мъкна в багажника.
    Но все пак ДВГ-то си е ДВГ. И той бензин и масло има и той мазничко обича.
    Най- правилно е да отвориш упътването и да прочетеш предписанието на производителя, да разчиташ на съвети в автофоруми не е никак правилно и безопасно
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #273

    Default

    Отворете си книжките за експлоатация на автомобила и ще прекратите спора, там много добре е посочено при какви температури на въздуха кои вискозитет да се ползва, поне при моята книжка е дадено.

  4. #274
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 30-01-2018 at 18:53.

  5. #275

    Default

    Аз мисля да мина на трансформаторно масло, тука едни хора около мен предлагат наливно такова, казват че до 10 киловолта няма да имам грижи. Някой знае ли на JTD-то колко киловолта издържа вторичната намотка на подгревната свещ? А също така и соленоида на турбото.
    Former Alfa owner.

  6. #276
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    От няколко години си слагам Аджип 10-40 от варел и нямам никакъв проблем. Сменявам го на 10 000 и рядко доливам. Общо около литър за пробега.
    Мина ми времето, когато робувах на марки, вискозитет и други простотии. Вижте кое е за вашата кола и си карайте с него!
    Преди време взех едно прехвалено и общо-взето скъпо масло, което освен да ми създаде проблем на катализатора друго не направи.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #277
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Студен старт при -5 и студен старт при 10 над нулата, са две различни неща. Нека приемем, че термина 'студен старт', се отнася за първо палене при изстинал двигател. Вискозитета на маслото е различно, според околната температура. Миналата зима на старата кола, бях сложи 15w40 и колата едва палеше при -12 градуса. При първо завъртане на ключа, стартера едва въртеше. Смених маслото с по-качествено 15w40 и проблема изчезна. Палеше от първия път.
    Та тук много важно е качеството на маслото. Както и показателите му, защото от масло до масло, има голяма разлика.
    С 10W60 Мотул, щом паднаха температурите под 10 градуса, при палене се промени звука на мотора. Първите няколко секунди, звучеше различно от това как стартираше при 20 и 40 градуса през лятото.
    Сложих 5W50 и сега при отрицателни температури сутрин, звучи нормално.

  8. #278

    Default

    Преди да обвиняваш маслото, че не можеш да завъртиш си задай въпроса какво е вътрешното съпротивление на акумулатора при различните температури и какво следва от това. Страшен двигател, щом маслото го спира да завърти.
    Скапния и износен стартер също върти бавно и тромаво.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #279

    Default

    Нещо интересно да ви споделя, без да ви давам съвети и препоръки, че да не скочи някой, що така, що иначе......
    Пистовия ми шестак......кара се с Яко Галакси 10:60 откакто е при мен......сега понеже зимъска правя разни интервенции по него, местя маслен кулер и тва онва, направих следния експеримент......
    При работещ двигател като се махне капачката на маслото и се вижда как от разпределителните валове каченото нагоре масло се стича надолу към картера.......
    Принципно ползвам филтър на МАН, който е за некво Порше, но е с два клапана......малко по дълъг е, но не ме бърка.....понеже трябваше да го отвия не особенно любезно за да махна преходника му, трябваше след това да сложа друг - некъв обикновен Шампион дето си е за спарк и прочее.....
    Като запаля студен двигател със Манския филтър, виждам маслото да потича след секунда, секунда и половина.......на другата сутрин като паля с обикновенния(направил съм междинно палене преди това за да е пълен филтъра с масло), маслото тръгва след 4 - 4,5 сек......
    Разбира се всеки може да си прави каквито изводи иска......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #280

    Default

    Моите филтри на алфите са си с по два клапана и винаги са пълни.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #281
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Нещо интересно да ви споделя, без да ви давам съвети и препоръки, че да не скочи някой, що така, що иначе......
    Пистовия ми шестак......кара се с Яко Галакси 10:60 откакто е при мен......сега понеже зимъска правя разни интервенции по него, местя маслен кулер и тва онва, направих следния експеримент......
    При работещ двигател като се махне капачката на маслото и се вижда как от разпределителните валове каченото нагоре масло се стича надолу към картера.......
    Принципно ползвам филтър на МАН, който е за некво Порше, но е с два клапана......малко по дълъг е, но не ме бърка.....понеже трябваше да го отвия не особенно любезно за да махна преходника му, трябваше след това да сложа друг - некъв обикновен Шампион дето си е за спарк и прочее.....
    Като запаля студен двигател със Манския филтър, виждам маслото да потича след секунда, секунда и половина.......на другата сутрин като паля с обикновенния(направил съм междинно палене преди това за да е пълен филтъра с масло), маслото тръгва след 4 - 4,5 сек......
    Разбира се всеки може да си прави каквито изводи иска......
    Лампата за маслото и тя ли гасне късно?

    Най-вероятно на тоя дето се бави не му е читав клапана (възвратния).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #282
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Аз затова казвам, че хубавия маслен филтър е не по-малко важен от хубавото масло.

  13. #283

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Лампата за маслото и тя ли гасне късно?
    В интерес на истината само на едната ежедневка имам лампа на маслото, другата и е скъсан кабела и ме мързи да го оправя......а и за мен тва е лампата за основен ремонт, така че не е кой знае каква далавера да разбера малко по рано за това......тракдейката ползва външен датчик.....
    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Аз затова казвам, че хубавия маслен филтър е не по-малко важен от хубавото масло.
    Именно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #284

    Default

    А как да разберем кой филтър е хубав и кой не?
    Ако може преди да го сложим разбира се.

  15. #285
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Оня лорда дето пише колкото да не заспи, пак се изказа умствено. Ти му казваш, сменям маслото с по-качествено 15w40 и колата пали без проблем на -12, той ти говори за стартери и акумулатори. Ама така е, като завива двигателя с одеяло.
    От първия вид 15w40 имах в туба, на -12 беше по-гъсто от боза.

Page 19 of 28 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •