Page 21 of 28 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast
Results 301 to 315 of 415

Thread: Избор на масло 10w60. Selenia vs The others

  1. #301

    Default

    Чувал съм, че само глупаците се учат от собствения си опит.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #302
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Чувал съм, че само глупаците се учат от собствения си опит.
    Истината е, че само глупаците не се учат от опит. Особено от своя.
    Last edited by ecotronic; 14-01-2018 at 13:57.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #303
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Не искам да те засягам или да те обидя ама това масло не е ли някое минерално или някои хидрокрек,щото на тая цена няма какво друго да е.Ако не те бърка цената пробваи другия път със някои от продуктите на Red Line,AmsOil или Galaxie серията на Yacco със същия вискозитет 5W50,поне ще си сложил истинско масло.
    Не съм му правил екпертизи какво е просто чета коментари и гледам как се държи двигателя с него. Със сигурност маслата, които написа са безкомпромисни по качество, но не мисля че моя 1.6 спарк заслужава такава инвестиция при положение, че има и ГИ и му правя 30000км на година Ако блокира ще се похваля със сигурност, не съм от тези които не признават грешките си.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #304
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Не съм му правил екпертизи какво е просто чета коментари и гледам как се държи двигателя с него. Със сигурност маслата, които написа са безкомпромисни по качество, но не мисля че моя 1.6 спарк заслужава такава инвестиция при положение, че има и ГИ и му правя 30000км на година Ако блокира ще се похваля със сигурност, не съм от тези които не признават грешките си.
    Не ти е правилна логиката братле.Моя като е на 400К км. + трябва да го карам със М10Д?Карам си го със AmsOiL и тва е.Със тоя хидрокрек или минералка за каквото са го нарочили,а тая инвестиция която правиш и предвид километрите които минаваш,и точно защото караш на газ ти трябва здрава база различна от тия двете които споменах се съсипват максимум за 5-8К Км,даже 8к са много.А щом караш и на газ си задължително за Low или Mid-spas масло.Но всеки сам си прави сметката..
    Last edited by BillyBoy`; 14-01-2018 at 14:42.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #305
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Не ти е правилна логиката братле.Моя като е на 400К км. + трябва да го карам със М10Д?Карам си го със AmsOiL и тва е.Със тоя хидрокрек или минералка за каквото са го нарочили,а тая инвестиция която правиш и предвид километрите които минаваш,и точно защото караш на газ ти трябва здрава база различна от тия двете които споменах се съсипват максимум за 5-8К Км,даже 8к са много.А щом караш и на газ си задължително за Low или Mid-spas масло.Но всеки сам си прави сметката..
    Логиката е спрямо отделения бюджет, който имам за колата ми. Разбирам, че маслото, което предлагаш е хубаво, но него бих го сложил на арезе - там очакванията от мотора оправдават инвестицията на скъпо масло. Никой не говори за м10д, а за някакво бюджетно масло закупено от достоверен източник, а можеш да се интересуваш кои търговци продават през "Amazon Prime". Не знам защо по цената определяш, че това което съм налял е "хидрокрек" или "минералка"? По твоята логика всяко масло под 12лв на литър е боклук?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #306
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Логиката е спрямо отделения бюджет, който имам за колата ми. Разбирам, че маслото, което предлагаш е хубаво, но него бих го сложил на арезе - там очакванията от мотора оправдават инвестицията на скъпо масло. Никой не говори за м10д, а за някакво бюджетно масло закупено от достоверен източник, а можеш да се интересуваш кои търговци продават през "Amazon Prime". Не знам защо по цената определяш, че това което съм налял е "хидрокрек" или "минералка"? По твоята логика всяко масло под 12лв на литър е боклук?
    За мен лично да,или по скоро компромис които не бих направил със колата си.И да се уточним нищо не предлагам просто казвам кое си заслужава след една камара сменени масла(повечето които се предлагат на пазара)и една камара похарчени пари.
    Last edited by BillyBoy`; 14-01-2018 at 15:06.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  7. #307
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Брех баа мааму, цели два вагона книги, са чели разни хора. Ама в тия вагони, е нямало книги за КПД и какво са топлинни загуби.
    Няма смисъл, да спорите за маслото. Всяко масло, си има определени параметри. И дори да са с еднакъв показател, 15w40 примерно, ще се държат по различен начин. Ама иди го обясни, на чел два вагона книги всезнайко. Чел, ама нищо не разбрал.
    Лично съм се убедил, как едното масло става по-гъсто от боза, направо като мед. Другото, е доста по-течно, при една и съща температура. Ама явно акумулатора и стартера, са виновни.
    Миналото лято, в жегите от 40 градуса, над три часа шофиране извънградско. С около 100 км в час и само 10 мин почивка. Като вдигнах капака на двигателя, все едно влязох във фурна. Сигурно щеше да се изпече пиле, ако го бях сложил. Карах с 10w60, не знам какво щеше да се случи ако беше 10w40. Това по два пъти на седмица, цяло лято.
    Сега се чудя, 10w60 или 5w50 да е през лятото. Цените не са високи, от 50+ лв до към 100, според марката.
    Дали ще е пълна синтетика или 'синтетична технология', качественото масло, си е качествено.
    Колега italfen и ти си прав. Бюджета е важен, може да се намери решение и пак да слагаш добро масло. Дори и да е 50 лв тубата.

  8. #308
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Брех баа мааму, цели два вагона книги, са чели разни хора. Ама в тия вагони, е нямало книги за КПД и какво са топлинни загуби.
    Няма смисъл, да спорите за маслото. Всяко масло, си има определени параметри. И дори да са с еднакъв показател, 15w40 примерно, ще се държат по различен начин. Ама иди го обясни, на чел два вагона книги всезнайко. Чел, ама нищо не разбрал.
    Лично съм се убедил, как едното масло става по-гъсто от боза, направо като мед. Другото, е доста по-течно, при една и съща температура. Ама явно акумулатора и стартера, са виновни.
    Миналото лято, в жегите от 40 градуса, над три часа шофиране извънградско. С около 100 км в час и само 10 мин почивка. Като вдигнах капака на двигателя, все едно влязох във фурна. Сигурно щеше да се изпече пиле, ако го бях сложил. Карах с 10w60, не знам какво щеше да се случи ако беше 10w40. Това по два пъти на седмица, цяло лято.
    Сега се чудя, 10w60 или 5w50 да е през лятото. Цените не са високи, от 50+ лв до към 100, според марката.
    Дали ще е пълна синтетика или 'синтетична технология', качественото масло, си е качествено.
    Колега italfen и ти си прав. Бюджета е важен, може да се намери решение и пак да слагаш добро масло. Дори и да е 50 лв тубата.
    Забележката, която лордът ти направи за акумулатора си беше много уместна, само дето ти не я разбра.

    Преди да говориш за КПД - та, топлинни загуби и пр. неща, с които съм сигурен, че не си наясно, се поинтересувай за това, що е капацитет на оловно кисел акумулатор и как той зависи от околната температура.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #309
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Е там вече избора си е изцяло твои дали да караш със Реисинг масло или масло за ежеднивна употреба,дали да си сложиш минерално,хидрокрек или PaO,както има разлика от 5W50 до 5W50,както от 10W40 до 10W40итн..........
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #310

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Брех баа мааму, цели два вагона книги, са чели разни хора. Ама в тия вагони, е нямало книги за КПД и какво са топлинни загуби.
    Няма смисъл, да спорите за маслото. Всяко масло, си има определени параметри. И дори да са с еднакъв показател, 15w40 примерно, ще се държат по различен начин. Ама иди го обясни, на чел два вагона книги всезнайко. Чел, ама нищо не разбрал.
    Лично съм се убедил, как едното масло става по-гъсто от боза, направо като мед. Другото, е доста по-течно, при една и съща температура. Ама явно акумулатора и стартера, са виновни.
    Миналото лято, в жегите от 40 градуса, над три часа шофиране извънградско. С около 100 км в час и само 10 мин почивка. Като вдигнах капака на двигателя, все едно влязох във фурна. Сигурно щеше да се изпече пиле, ако го бях сложил. Карах с 10w60, не знам какво щеше да се случи ако беше 10w40. Това по два пъти на седмица, цяло лято.
    Сега се чудя, 10w60 или 5w50 да е през лятото. Цените не са високи, от 50+ лв до към 100, според марката.
    Дали ще е пълна синтетика или 'синтетична технология', качественото масло, си е качествено.
    Колега italfen и ти си прав. Бюджета е важен, може да се намери решение и пак да слагаш добро масло. Дори и да е 50 лв тубата.
    Не е нужно да пишете неща за които само сте чували и ти и Тошко нищо съществено не споменавате. Продължавайте да си вярвате в градските легенди за масла и автомобили.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #311
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Преди ти да се обаждаш, аз съм се сетил. Ако има проблем с акумулатора, ще се прояви без значение от маслото. Тъй че, мерси за акъла.
    Колкото до КПД, то се видя в предната тема. Кой знае какво е КПД и топлинни загуби и кой завива двигателя с одеяло. Ама не бях аз. И кой не прави разлика, между бензинов и дизелов двигател. Пак не бях аз.
    Та по темата за маслото. Сега сравнявам 5w50 пълна синтетика и 10w50 по синтетична технология.
    Маслото 10w50 при 100 градуса има вискозитет 17, а другото 17.9. Температура на запалване 240 срещу 244. Вискозитетния индекс е 164 срещу 186. Но цената е с 50 лв разлика. Според мен, което от двете да се сложат, няма да се сбърка. Стига и двете да са оригинални.
    Vi

  12. #312
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Абе ти все се сещаш навреме и ставаш вече велик експерт. Само дето изговаряш бая глупости преди това


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #313

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Чувал съм, че само глупаците се учат от собствения си опит.
    А Чарлз Дарвин е казал: Само маймуните се учат от собствените грешки, хората се учат и от грешките на околните. А Чърчил пък е казал: Когато двама души мислят еднакво, значи единият е излишен.
    Former Alfa owner.

  14. #314
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Брех баа мааму, цели два вагона книги, са чели разни хора. Ама в тия вагони, е нямало книги за КПД и какво са топлинни загуби.
    Няма смисъл, да спорите за маслото. Всяко масло, си има определени параметри. И дори да са с еднакъв показател, 15w40 примерно, ще се държат по различен начин. Ама иди го обясни, на чел два вагона книги всезнайко. Чел, ама нищо не разбрал.
    Лично съм се убедил, как едното масло става по-гъсто от боза, направо като мед. Другото, е доста по-течно, при една и съща температура. Ама явно акумулатора и стартера, са виновни.
    Миналото лято, в жегите от 40 градуса, над три часа шофиране извънградско. С около 100 км в час и само 10 мин почивка. Като вдигнах капака на двигателя, все едно влязох във фурна. Сигурно щеше да се изпече пиле, ако го бях сложил. Карах с 10w60, не знам какво щеше да се случи ако беше 10w40. Това по два пъти на седмица, цяло лято.
    Сега се чудя, 10w60 или 5w50 да е през лятото. Цените не са високи, от 50+ лв до към 100, според марката.
    Дали ще е пълна синтетика или 'синтетична технология', качественото масло, си е качествено.
    Колега italfen и ти си прав. Бюджета е важен, може да се намери решение и пак да слагаш добро масло. Дори и да е 50 лв тубата.
    Аз пък карах повече часове, с малко по-висока скорост и то с масло 5-30. Пък нищо не се случи. А какво пък щеше да се случи ако пък карах колата, която е с 0-16? Сигурно щеше да умре от 3 часа каране.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #315
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аз пък карах повече часове, с малко по-висока скорост и то с масло 5-30. Пък нищо не се случи. А какво пък щеше да се случи ако пък карах колата, която е с 0-16? Сигурно щеше да умре от 3 часа каране.
    За Twin Spark ли става въпрос?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 21 of 28 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •