Page 7 of 28 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 415

Thread: Избор на масло 10w60. Selenia vs The others

  1. #91
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Vratsa-Sofia
    Posts
    18

    Default

    TBN числото му е нисичко. Доколкото съм чел, това означава, че способността на маслото да отвежда/отмива/поема всякакви гадости в мотора без да си променя останалите качества е намалена спрямо по-високо такова число. (прим. 10 или 11) Иначе с мазането се справя добре явно, но ще трябва да се сменя една идея по-често.

  2. #92
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by abs0lu7en View Post
    TBN числото му е нисичко. Доколкото съм чел, това означава, че способността на маслото да отвежда/отмива/поема всякакви гадости в мотора без да си променя останалите качества е намалена спрямо по-високо такова число. (прим. 10 или 11) Иначе с мазането се справя добре явно, но ще трябва да се сменя една идея по-често.
    Да, забелязах и също на всичките вискозитети е еднаква 9.2. За това искам мнение от личен опит, защото е прилично като показатели +- и е на добра цена.

  3. #93
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Батки някой да има опит с тази марка http://xenumshop.com/index.php?id_pr...duct&id_lang=7



    Някакво на керамична основа.......................май че това е най-доброто което някога е правено,надвишава всички максимални норми на всички световни производители.40 евро литъра за 5w 40
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  4. #94

    Default

    то имаше добавки на някаква такава основа, ама ...

  5. #95
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Батки някой да има опит с тази марка http://xenumshop.com/index.php?id_pr...duct&id_lang=7



    Някакво на керамична основа.......................май че това е най-доброто което някога е правено,надвишава всички максимални норми на всички световни производители.40 евро литъра за 5w 40
    Аз защо останах с впечатление, че е 7.5w40, което ако е звучи интересно.

  6. #96
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Пиле май че е 7,само не знам какво точно означава 7.Иначе имат разнообразна гама,като напълно синтетично на базата на на микро карбон графит,което е 20 евро литъра,и след около 1500 километра мисля моя матор да са жабурка с такова.http://xenumshop.com/index.php?id_pr...lang=7Намалява харча на масло с до 80% и повишава мощноста с от 2 до 5%.Разговарях с главната кантора в Белгия доставката до Холандия е 10 евро и ако закупа 4 литра от тях ми дават безплатно M-flush за промивка на маторя което е иначе 15 евро,сипва се в старото масло преди смяна и човека ми каза да карам 100-200км и после още до като е топло да го източа и след това да налея Ксенума.Ето ти 10w 60 http://xenumshop.com/index.php?id_pr...duct&id_lang=7




    Ето и сравнение в тубата Ксенум срещу Тотал https://www.youtube.com/watch?v=NoZtl5vR68U
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #97

    Default

    Ксенума звучи да е добро масло, познавам се с единия от дистируторите в СФ, Лотусчето се кара по ендурансите с 7W40, маслото не е базирано на петролен продукт и естерите в него не се разпадат така както при петролните масла.....
    Но аз все още си карам малко по старому и чакам отзиви дето са на поне година и половина......а и цената му си е много фешън някак си.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #98
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ксенума звучи да е добро масло, познавам се с единия от дистируторите в СФ, Лотусчето се кара по ендурансите с 7W40, маслото не е базирано на петролен продукт и естерите в него не се разпадат така както при петролните масла.....
    Но аз все още си карам малко по старому и чакам отзиви дето са на поне година и половина......а и цената му си е много фешън някак си.....
    Струва ли си спрямо останалите масла за екстремни натоварвания, които са 1/3 от цената?

  9. #99
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Еми аз четох на други хора отизиви от преди 2 или 3 години,доволни са и продължават да карат с него.Керамичното било бяло на цвят в тубата.Цената да и на мен ми идва скъпичко,при положение че шела е 5,50 на литър срещу 20 за графитното и 40 за керамичното,питането е имали смисъл за кошници на по 15 години от това масло?
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #100
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Еми аз четох на други хора отизиви от преди 2 или 3 години,доволни са,керамичното било бяло на цвят в тубата.Цената да и на мен ми идва скъпичко,при положение че шела е 5,50 на литър срещу 20 за графитното и 40 за керамичното,питането е имали смисъл за кошници на по 15 години от това масло?
    Изключвам дали колите са кошници или не, а конкретно за смазочните свойства.

  11. #101
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Изключвам дали колите са кошници или не, а конкретно за смазочните свойства.




    Ако изгледа клипчето в тубата,виждаш как звучи дизела с него спрямо Тотал.Сега са жабуркам с Кастрол Магнетик C3 5/40 ама 10 минутно карана със 200км/ч става си редичко.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  12. #102
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Ако изгледа клипчето в тубата,виждаш как звучи дизела с него спрямо Тотал.Сега са жабуркам с Кастрол Магнетик C3 5/40 ама 10 минутно карана със 200км/ч става си редичко.
    Мой познат с такова на редови 6-так след около 6000км е станало на вода, сега е с бардал с фюлерин и е доволен.


    П.С. По темата, скоро ще сменям масло и ще пробвам Gulf Competition 10w60, дано е става..
    Last edited by pyle; 07-04-2016 at 23:00.

  13. #103
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Аз преди това бях с Авия 5/40 не виждам разлика в работата на маторя,както че и то след 180км/ч ставаше редичко.Другия месец ми престои смяна и за сега съм се навил на Ксенум 5/40 графитното,керамичното много дебело бе бате,ще фалира фирмата
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #104

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Аз преди това бях с Авия 5/40 не виждам разлика в работата на маторя,както че и то след 180км/ч ставаше редичко.Другия месец ми престои смяна и за сега съм се навил на Ксенум 5/40 графитното,керамичното много дебело бе бате,ще фалира фирмата
    Как установи, че след 180 км/ч става редичко?

  15. #105
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Как установи, че след 180 км/ч става редичко?



    Дигам пръчката
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 7 of 28 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •