Page 9 of 28 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 415

Thread: Избор на масло 10w60. Selenia vs The others

  1. #121

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Струва ли си спрямо останалите масла за екстремни натоварвания, които са 1/3 от цената?
    Не знам - по тяхно мнение да, но по мое мнение още не са навъртели нужния километраж за да имат мнение......
    Аз имам мнение че Галаксито което ползвам за екстремно натоварване на тоя етап ми върши перфектна работа, и понеже когато съм доволен от нещо аз не бързам да го сменям с лека ръка все още не мисля да променям това.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #122
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не знам - по тяхно мнение да, но по мое мнение още не са навъртели нужния километраж за да имат мнение......
    Аз имам мнение че Галаксито което ползвам за екстремно натоварване на тоя етап ми върши перфектна работа, и понеже когато съм доволен от нещо аз не бързам да го сменям с лека ръка все още не мисля да променям това.....
    Yacco Galaxy? Какъв вискозитет, мисля че бяха няколко различни?

  3. #123
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Гледам, че някои хора, уж имат мозък, ама никой не им е дал инструкция как да го ползуват!
    Разбира се, при 180 км/ч маслото ще се нагрява повече, отколкото при 80 км/ч.
    Ще се поясня!
    Не е вярно, че температурата в двигателя е еднаква навсякъде.
    Да се върнем на хонинга и да видим какво точно е това животно.
    При хонинга се отнемат меките кристали на желязото и остават на поврхността кристали на силиция и някои съединен9ия, които са изключително твърди. Те спомагат да се намали триенето на сегментите. Видимото са браздите по цилиндъра под ъгъл 120 градуса.
    Ето тука става интересното!!!
    В работният такт, част от газоветепроникват зад сегмента и го притискат към цилиндъра. Част от газовете проникват в тия бразди и вършат две други. Едната е, че налягат със същата сила, като и газовете от зад и на практика сегмента се притиска само със собствената му сила.
    Стигаме и до главното:
    След като масленият сегмен е обрал маслото, все пак една голяма част все още е по стените. Газовете в хонинга точно като пароструйка измиват останалото. Ето там маслото влиза в съприкосновение с изгорелите нгазове и се нагрява за момент до доста високи температури. Ето зашо, когато се излъскат цилиндрите, моторът започва да прегрява и интензивно да се износва.Ето защо и калпави свещи могат да доведат до увеличен разход на масло. Уж нелогично пък...
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #124

    Default

    И от къде прочета всички тези интересни факти?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #125
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    До сега си лафих с едно приятелче бачка тука в Порше.На поршаците им наливат само ,,Мобил,, 0w 40,дори и на старите коли,така наречени ,,Класики,, .По холандските стандарти един автомобил е нормално да харчи до 3 литра масло на 10 000км.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  6. #126
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И от къде прочета всички тези интересни факти?
    Ами учил съм ПТПСМ- машинен факултет на ВМЕИ Ленин.
    Имам завършен курс на Мерлот и Джон Дир.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #127

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Yacco Galaxy? Какъв вискозитет, мисля че бяха няколко различни?
    2 години карах с 15-50, вече 4 години с 10-60......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #128

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ами учил съм ПТПСМ- машинен факултет на ВМЕИ Ленин.
    Имам завършен курс на Мерлот и Джон Дир.
    Аз понеже нямам такава добра памет си отварям лекциите и преписвам, ето:
    Максимална температура в картера се достига при максимално натоварване и максимална честота на въртене на коляновия вал. Температурата в картера се увеличава с повишаване на температурата на околния въздух и при движение с максимална скорост. При увеличение на скоростта от 80 на 160 км температурата на маслото нараства от 110 на 130 градуса по Целзий при наклон или голям товар може да достигне 160 гр. Или разликата в температурите е незначителна на общия фон.
    Та мисълта ми е че едва ли някой може да определи на око по щеката че маслото е по- рядко когато разликата в температурата е само 20 градуса нали
    И още- разход на масло е размер на 3% от изгорено гориво означава значително износване.
    Last edited by lordliness; 09-04-2016 at 23:30.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #129
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Вземете спринцовка и един маркуч от тия за системите по болниците.Покарайте със 130-140-150 около 30 минути,спрете,дигнете веднага капака и пробвайте да издърпате двигателно масло със спринцовката и маркучето през ръкава на щеката масло.Да без проблем ще се получи Пробвайте втори път.....................с хиляда зора ще се получи,пробвайте трети път......................нищо няма да напълните най много да се извади рязко помпата от спринцовката.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #130

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз понеже нямам такава добра памет си отварям лекциите и преписвам, ето:
    Максимална температура в картера се достига при максимално натоварване и максимална честота на въртене на коляновия вал. Температурата в картера се увеличава с повишаване на температурата на околния въздух и при движение с максимална скорост. При увеличение на скоростта от 80 на 160 км температурата на маслото нараства от 110 на 130 градуса по Целзий при наклон или голям товар може да достигне 160 гр. Или разликата в температурите е незначителна на общия фон.
    Та мисълта ми е че едва ли някой може да определи на око по щеката че маслото е по- рядко когато разликата в температурата е само 20 градуса нали
    И още- разход на масло е размер на 3% от изгорено гориво означава значително износване.
    За 1000км. да кажем средно 100л. гориво, 3% е 3л. масло, това и моето дете на 5 години знае, че мотора е отдавна метнал чуковете, освен това ще пуши на локомотив и ще сменяш свещи ката час . Да не са лекции за Вартбург. Егаси абстрактната наука, по-правилно е да се чете какво казва производителя.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #131
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Новата ми Лада 2105 (на 15К) гореше 3 л. масло на 10К.
    Иначе не пушеше и не цапаше свещи.

    Сега общооплювания ми туйнсарк на 200К пробег гори 0,5 л. на 12К.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #132

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Новата ми Лада 2105 (на 15К) гореше 3 л. масло на 10К.
    Иначе не пушеше и не цапаше свещи.

    Сега общооплювания ми туйнсарк на 200К пробег гори 0,5 л. на 12К.
    Тука иде реч за 3л. на 1К.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #133
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Ето един интересен тест на масла на руснаците https://www.youtube.com/watch?v=GID2Bczivd8




    Относно горенето към днешна дата трудно ми е да повярвам че масло ще гори ако колата не пуши на уволнение.По скоро се изсулва от някъде,което не винаги може да се останови на пръв поглед от къде точно.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #134

    Default

    Алфа 156 1.8ТС гореше 1.5/1000. След качествен ремонт - смяна на гумички, сегменти лагери с качествени гореше около 150гр. на 10 000км. с Мотул 15W50. Един МАН я смаза и колега от форума я купи цялата заради двигателя. Всеки производител дава безумия за горенето на масло за да не се налага да ремонтира гаранционно

    ---------- Post added at 03:09 ---------- Previous post was at 03:07 ----------

    И типът на маслото зависи и от климатичния полюс. Бих и сипал парафиново масло, ама е много гъсто и струва от 500лв. на литър (за нисковакуумните помпи)

  15. #135

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Алфа 156 1.8ТС гореше 1.5/1000. След качествен ремонт - смяна на гумички, сегменти лагери с качествени гореше около 150гр. на 10 000км. с Мотул 15W50. Един МАН я смаза и колега от форума я купи цялата заради двигателя. Всеки производител дава безумия за горенето на масло за да не се налага да ремонтира гаранционно

    ---------- Post added at 03:09 ---------- Previous post was at 03:07 ----------

    И типът на маслото зависи и от климатичния полюс. Бих и сипал парафиново масло, ама е много гъсто и струва от 500лв. на литър (за нисковакуумните помпи)
    Ауди и Фолксваген посочват в упътвамето на някои от двигателите нормален разход на масло до 1,5 л/1000 км. Нисан посочва същия разход.
    В зависимост от начина на каране.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 9 of 28 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •