Page 18 of 28 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 256 to 270 of 415

Thread: Избор на масло 10w60. Selenia vs The others

  1. #256
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    От Оксфорд също пишат глупости:

    Definition of cold start in English:

    An act of starting an engine or other machine at the ambient temperature.


    https://en.oxforddictionaries.com/definition/cold_start


    Но да оставим лингвистичните понятия на лингвистите и да се върнем на по-интересната за нас техническа дискусия относно ниския температурен индекс на моротните масла.

    Ето малко данни тук:

    http://www.viscopedia.com/viscosity-...es/engine-oil/

    Ако погледнем 2 от маслата - 15W40 и 10W40, ще забележим следното:

    И двете масла имат приблизително еднакъв динамичен вискозитет при работната температура на мотора (90 гр) и той е около 15 mPa.s.

    Т.е - това е и техният работен вискозитет.

    Ситуацията при 0 гр. :

    15W40: 1328

    10W40: 735

    което означава, че първото е приблизително 2 пъти по-гъсто от второто при ниска температура.

    Изводите всеки може да си направи.

    Лично аз имам не-повече от 10 старта годишно при минусови температури. Поради това не мисля, че изпадам в голяма грешка, като ползвам 10W60. Ако правех 100 такива старта, със сигурност щях да се замисля за масло с по-малък или нулев първи индекс.
    Last edited by ecotronic; 10-01-2018 at 17:52.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #257

    Default

    От Оксфорд не са написали глупости, има се предвид старт при температура на двигателя, равна на тази на околната среда. Но много се отплеснахме от темата. Аз не мога да си обясня каква е тази дискусия, че толкова постове ѝ посветихме? Повечето караме коли на по 15+ години, големо важно, че щял да блокира мотора. На мен на 2.0ТС-ката като ми блокира мотора извадих 2000 лв. и си купих "нова", същата. После и сложиха окачването от старата и толкова. Когато започна да карам Джулия (прогнозен период 2030-2032 г.) или Стелвио, тогава ще го мисля.
    Но все пак има остатъци от закостенялото комунистическо мислене - навиване на дюзи на японски запалки TOKAI, пълнене на патрони за сифон, сменяване на камъчета на запалка и т.н. Колеги, не го мислете, не карате Ролс-Ройс, а "смъртник", на който всеки ден може да му изпълнят присъдата.
    Former Alfa owner.

  3. #258
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Всеки има право на избор с какво да кара, аз съм сметнал за добре, че с 5w50 ще му е по-добре на мотора, а и цената на маслото е същата като на 10w40. При положение, че покрива спецификациите на производителя, а именно: ACEA A1 и API SL не виждам какъв е проблема.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #259

    Default

    И дано да е 5w50 а не някой рециклаж.
    По важния момент е да си намерите някой читав сервиз който да зарежда масло на варели, така няма шанс да пазарувате в интернет продукцията на Бай Пешо ПВЦ шприца ЕООД.

    И още нещо вместо всеки път са си купувате 10 w60 за по 100 лв. дайте 100 лв и си сменете черупките. За два часа е в общи линии.

  5. #260
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Пълно е с твърдоглавци в този форум. Всяко палене на двигателя се нарича студен старт, поне това запомни.
    А примерно на мен на пътуване ми се случва да имам да кажем около 100-на старта на двигателя. Какво масло би било удачно да сложа?
    Last edited by BO; 11-01-2018 at 09:59.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #261
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    И дано да е 5w50 а не някой рециклаж.
    По важния момент е да си намерите някой читав сервиз който да зарежда масло на варели, така няма шанс да пазарувате в интернет продукцията на Бай Пешо ПВЦ шприца ЕООД.

    И още нещо вместо всеки път са си купувате 10 w60 за по 100 лв. дайте 100 лв и си сменете черупките. За два часа е в общи линии.
    Лично аз си го купувам от амазон на цена 26 паунда, като е с безплатна доставка във Великобритания. След като го поръчам и изпратят в офиса на спедитора посредник в Лондон, доставката е 12-13лв до България.
    Линк на маслото тук
    Линк на спедитора тук

    Можеш да видиш ревютата и коментарите от хора които са си поръчвали това масло.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #262

    Default

    Да ясно ми е, същото масло за 70лв. го има и в ойлгруп.
    Не оспорвам качествата или автентичността на маслото което си купил.
    Казвам че маслото от варел хем е по евтино хем никой не му се занимава да го фалшифицира.

    пп http://www.bg.commaoil.com/products/results/91008287
    ето какво казва comma за твоя автомобил
    Last edited by S_BANKOV; 11-01-2018 at 11:52.

  8. #263

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Да ясно ми е, същото масло за 70лв. го има и в ойлгруп.
    Не оспорвам качествата или автентичността на маслото което си купил.
    Казвам че маслото от варел хем е по евтино хем никой не му се занимава да го фалшифицира.

    пп http://www.bg.commaoil.com/products/results/91008287
    ето какво казва comma за твоя автомобил
    Ама какво говориш ти, това е смес на маргарин зехтин и олио и 20 000 км не става, сега ще видиш какво ще ти кажат знаят повече от производителите трябва да се смена на 8000 км, какво знаеш ти.

    ---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:39 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    От Оксфорд също пишат глупости:

    Definition of cold start in English:

    An act of starting an engine or other machine at the ambient temperature.


    https://en.oxforddictionaries.com/definition/cold_start


    Но да оставим лингвистичните понятия на лингвистите и да се върнем на по-интересната за нас техническа дискусия относно ниския температурен индекс на моротните масла.

    Ето малко данни тук:

    http://www.viscopedia.com/viscosity-...es/engine-oil/

    Ако погледнем 2 от маслата - 15W40 и 10W40, ще забележим следното:

    И двете масла имат приблизително еднакъв динамичен вискозитет при работната температура на мотора (90 гр) и той е около 15 mPa.s.

    Т.е - това е и техният работен вискозитет.

    Ситуацията при 0 гр. :

    15W40: 1328

    10W40: 735

    което означава, че първото е приблизително 2 пъти по-гъсто от второто при ниска температура.

    Изводите всеки може да си направи.

    Лично аз имам не-повече от 10 старта годишно при минусови температури. Поради това не мисля, че изпадам в голяма грешка, като ползвам 10W60. Ако правех 100 такива старта, със сигурност щях да се замисля за масло с по-малък или нулев първи индекс.
    Това за Оксфорд е изключително несериозно, нали не мислиш, че речниците ги пишат машинни инженери и Кембридж да изкараш все тая. Приеми, че като машинен инженер знам по- добре от всички вас кое как се казва и какво е.

    ---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:42 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    А примерно на мен на пътуване ми се случва да имам да кажем около 100-на старта на двигателя. Какво масло би било удачно да сложа?
    На твое място бих си носил резервен стартер в багажника и въобще не бих гасил двигателя, не разбрах дали става дума за японския електрокар който караш или за нормална кола.
    Това е от мен повече няма да ви отговарям, през оная работа ми е за какво си давате парите и какви са ви вижданията
    Last edited by lordliness; 11-01-2018 at 12:49.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #264
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Един много умен човек някога е казал:

    "Аз знам, че нищо не знам"

    Ама това е било преди да се появят "машинните инженери"



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #265

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Един много умен човек някога е казал:

    "Аз знам, че нищо не знам"

    Ама това е било преди да се появят "машинните инженери"

    Наистина не знаете, обаче упорствате, търсите информация в интернет, обаче такава специализирана липсва, ако нямате специализирана литература не може да се информирате адекватно. И освен да станете смешни с глупаво упорство друго не постигате. Колкото и да пишете.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #266
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    .....И освен да станете смешни с глупаво упорство друго не постигате. ....
    Колко точно казано


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #267

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колко точно казано
    Явно държиш да напиш винаги нещо след мен, без значение какво, ето сега ти давам възможност отново, напиши нещо след мен, за да си доволен, аз съм великодушен освен всичко друго.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #268
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Явно държиш да напиш винаги нещо след мен, без значение какво, ето сега ти давам възможност отново, напиши нещо след мен, за да си доволен, аз съм великодушен освен всичко друго.
    Ами ти каза, че няма да отговаряш повече. Не аз. Помниш ли? Няколко поста по-напред:


    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Това е от мен повече няма да ви отговарям, през оная работа ми е за какво си давате парите и какви са ви вижданията


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #269

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ами ти каза, че няма да отговаряш повече. Не аз. Помниш ли? Няколко поста по-напред:
    Всяко правило има изключения, направих такова специално за теб, съжалявам че пак пиша след теб, кажи нещо да си последен и да приключваме
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #270
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    До колегата Italfen, свържи се с мен като дойде време за смяна и ще ти направя хубава оферта.

    Що се отнася до студения старт с 10w60 - нямам наблюдения мотора да се мъчи, да работи по-твърдо или нещо от сорта. Проблеми с вариатора също нямам. Хубавият маслен филтър е не по-малко важен от хубавото масло, от мен да знаете.

Page 18 of 28 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •