Page 6 of 28 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 415

Thread: Избор на масло 10w60. Selenia vs The others

  1. #76
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Pirdop
    Posts
    43

    Default

    Аз пък си оставам пристрастен към селенията, и на фиата и на ланчията само 10в40 20к. Сега закупих алфа 2.0 16V и се чудя каква е разликата между обикновената 20К и тази с емблемата на Алфа Ромео, и дали новоизникналите пластмасови туби от по 5 Литра са оригинална селения, понеже ме човърка да не се окажат някакъв ментак?

    Поздрави, Цанко !!!!!

  2. #77
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Аз съм 5в50 ама го яде... И толкова тънко масло не е ли лошо за вариатора?
    Напротив цяла зима на студен мотор вариатора един път не се обади със този вискозитет масла дори и във най-големите студове.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  3. #78
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Напротив цяла зима на студен мотор вариатора един път не се обади със този вискозитет масла дори и във най-големите студове.
    Да, обаче се затопля и се чува бая вече... На жега става бая водица.

  4. #79
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Да, обаче се затопля и се чува бая вече... На жега става бая водица.
    Ти си знаеш,просто споделям опит след като съм минал през почти всички масовки кое според мен е добре за колите ни.Щом се чува вариатора ти по време на работа на двигателя ти значи плачи за нов или за ремонт.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #80
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Какво му е тънкото на 5W50 не се бъркайте. Това, че е течливо до минус 25°С вместо до минус 20°С примерно(не ми се рови) не означава, че е тънко. Така или иначе и двете на студено са мед, за тънко не може да се говори, а на загрял мотор 10W40 e по-тънко и налягането му е по-ниско.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #81
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Ти си знаеш,просто споделям опит след като съм минал през почти всички масовки кое според мен е добре за колите ни.Щом се чува вариатора ти по време на работа на двигателя ти значи плачи за нов или за ремонт.
    Факт, за смяна е просто ми направи впечатление, миналата година когато сложих 5в50 стана по-шумен, както и да е аз само мнение давам, доволен съм от него само, че го яде..

  7. #82
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Пичове ако 5в50 ви е тънко и има шумове, то моторя или нещо по периферията е пътник...а щом се налага 10в60 за тия мотори то за мен са заводски недосметнати като хората. Нее нормално тук за обикновен мотор атмосверен да разискваме такива теми и масово да му се препоръчва рейцарско масло за да "живее"... представете си ако му се сложи 5в30 или 0в40 или пък 0в30 както са повечето нови коли и им няма нищо
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #83
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Пепоне почти за всичко си адски прав,само за тънките масла не си,на бензиняк оборотен де макър и атмосверка по тънко от 10/40 ти гарантирам че след 3 часа каране в Германия става на вода батко.Знам че си караш и сааба с 0/40 явно имаш афинитет към тънките масла
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #84
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Пичове ако 5в50 ви е тънко и има шумове, то моторя или нещо по периферията е пътник...а щом се налага 10в60 за тия мотори то за мен са заводски недосметнати като хората. Нее нормално тук за обикновен мотор атмосверен да разискваме такива теми и масово да му се препоръчва рейцарско масло за да "живее"... представете си ако му се сложи 5в30 или 0в40 или пък 0в30 както са повечето нови коли и им няма нищо
    По-шумен не разбирай да плющи или трака... всеки мотор на тая възраст, ще се чуе разлика, ако ще 6 основни да са направени..относно заводските недомислици, не мога да дам такива костатаций.

  10. #85
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    На 156-цата ми мотора работеше много добре с 5w50, с 5w40 също, и никога не ми е пипала маслото.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  11. #86
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    На 156-цата ми мотора работеше много добре с 5w50, с 5w40 също, и никога не ми е пипала маслото.
    На мен също мотора ми работи като часовник, просто явно е на много километри и го яде..

  12. #87
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Пепоне почти за всичко си адски прав,само за тънките масла не си,на бензиняк оборотен де макър и атмосверка по тънко от 10/40 ти гарантирам че след 3 часа каране в Германия става на вода батко.Знам че си караш и сааба с 0/40 явно имаш афинитет към тънките масла
    Карам го защото това е едно от правилните масла за него ,освен че е и заводски предписано. Всеки мотор е смятан за определени масла и ако е сметнат добре няма грижи,ако ли не в последствие се предписва ново масло (както в случая). Има дсота мотори в света на които ако вместо предписаното 0в30 (примерно) им сложим 10в60 щот си мислим,че кат е яко по принцип става и за тях, то тези мотори ще започнат да греят яко над нормалното и дори има шанс да нарушим мазането заради гъстото масло.
    Прикачам снимка от сервизната книжка на моята кола
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails маслоо.jpg  
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #88

    Default

    При положение че по мое скромно мнение над 70% от внесените масла в БГ са със съмнително качество, мисля че е много по важно да се кара с читаво масло, отколкото някой да се самоуспокоява че бил избрал точния вискозитет....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #89
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    В мойта книжка на Алфа Ромео пише
    5W30 при северни ширини
    10W40 при нормални метеорологични условия
    10W60 при спортно каране
    Аз си карам с 5W50 щото 50% ми е спортно
    Last edited by toto99; 22-02-2016 at 15:34.
    Alfa Romeo 146 1.6 t.s.

  15. #90
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Някой има ли наблюдения над Gulf Competition 10w60 Racing http://www.opieoils.co.uk/p-60124-gu...il-10w60.aspx?

    Явно не е особено полулярно масло, но за сметка на това всичките(малко) отзиви бяха положителни и маслото се слагаше в списък със най-добрите масла, от техническите данни единствено ми прави впечатление, че има ниска точка на горене, което не е добре.

Page 6 of 28 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •