Page 1 of 28 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 415

Thread: Избор на масло 10w60. Selenia vs The others

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Vratsa-Sofia
    Posts
    18

    Default Избор на масло 10w60. Selenia vs The others

    Предстои ми смяна на маслото. Последно сипах Selenia Racing 10w60, като преди това колата е била с не знам и аз какво 10w40.

    Накратко: Има харч на масло, а средства за основен няма. Затова реших да проверя кое е най-доброто масло което има на пазара и поне с това да облекча (спася) спарка. Абстрахирах се от личните впечатления (кой с какво е карал и от какво е останал доволен) и реших да наблегна на сухите технически спецификации на различните производители. С изненада открих, че според данните които ще видите по-долу в сравнение с другите водещи марки, Selenia има доста по-лоши характеристики.

    А именно:
    Selenia Racing 10W60 - 25лв за 1 литър и - 125лв за 5 литра
    Castrol Edge FST 10W60 ~ £14 за 1 литър и ~ £70 за 5 литра в ОПИ
    Agip Racing 4T 10W60 ~ 19лв за 1 литър и ~ 95лв за 5 литра (Предлагано от доверени форумни колеги!)
    Motul X-Power 8100 10W60 ~ £11 за 1 литър и ~ £60 за 5 литра в ОПИ
    Mobil 1 Extended Life 10W60 ~ £59 за 5 литра в ОПИ
    Red Line Synthetic 10W60 ~ £15 за 1 литър и ~ £60 за 1 галон(3.78л) в ОПИ
    Millers Nano Drive 10W60 ~ £15.50 за 1 литър или £71.50 за 5 лира в ОПИ
    United SR Sport Racing 10W60 - XX за 1 литър и XX за 5 литра

    Цените дадени в Опи-Оилс са без отстъпките!

    Та лично аз съм разочарован от това което виждам, затова реших да се откажа от Selenia-та и да заложа на Mobil 1 10w60. Не очаквам да ми оправи проблемите с мотора, но мисля, че ще се държи по-добре и ще запазва свойствата си за по-дълго.

    Разбира се според данните Red Line се представя блестящо, но и цената му е една такава хубава..

    Интересно ми е защо Selenia-та е с толкова лоши показатели? Ще се радвам да споделите и вашето мнение (виждане) по темата.
    Last edited by abs0lu7en; 12-02-2016 at 23:43.

  2. #2
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Мобил нямат официален вносител за България.

    Би ми било интересно с така направената класация, да ги подреди по-характеристики(от най-добри към най-лоши) и да сложим и по една цена.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #3
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Мобил нямат официален вносител за България.

    Би ми било интересно с така направената класация, да ги подреди по-характеристики(от най-добри към най-лоши) и да сложим и по една цена.

    ОМНИКАР БГ ООД



    Дружеството е официален вносител на продуктите MOBIL и ESSO.
    Групата ОМНИКАР има над 15-годишен опит в дистрибуцията на смазочни продукти, резервни части и сервизна дейност. През 2004 г. отделя вноса и дистрибуцията на маслата от останалата дейност и регистрира нова компания - ОМНИКАР БГ ЕООД, която започва внос и дистрибуция на масла с марките MOBIL и ESSO
    ОМНИКАР БГ е стратегически партньор на ExxonMobil за България - представителство, внос и дистрибуция на моторни и индустриални масла на производителя ExxonMobil с търговските марки ESSO и MOBIL.



    Тук пише че имат.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  4. #4
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Вярно, че имали...как съм се заблудил само...

    http://www.omnicar.bg

    Я една моя снимка да бучна от младите години...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails omnicar.jpg  
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by abs0lu7en View Post
    Предстои ми смяна на маслото. Последно сипах Selenia Racing 10w60, като преди това колата е била с не знам и аз какво 10w40.

    Накратко: Има харч на масло, а средства за основен няма. Затова реших да проверя кое е най-доброто масло което има на пазара и поне с това да облекча (спася) спарка. Абстрахирах се от личните впечатления (кой с какво е карал и от какво е останал доволен) и реших да наблегна на сухите технически спецификации на различните производители. С изненада открих, че според данните които ще видите по-долу в сравнение с другите водещи марки, Selenia има доста по-лоши характеристики.

    А именно:
    Selenia Racing 10w60
    Castrol Edge FST 10w60
    Agip Racing 4T 10w60
    Motul X-Power 8100 10w60
    Mobil 1 10w60
    Red Line 10w60

    Та лично аз съм разочарован от това което виждам, затова реших да се откажа от Selenia-та и да заложа на Mobil 1 10w60. Не очаквам да ми оправи проблемите с мотора, но мисля, че ще се държи по-добре и ще запазва свойствата си за по-дълго.

    Разбира се според данните Red Line се представя блестящо, но и цената му е една такава хубава..

    Интересно ми е защо Selenia-та е с толкова лоши показатели? Ще се радвам да споделите и вашето мнение (виждане) по темата.
    По-добре събери пари за фиксване на харча на масло, т.е. ремонт на мотора, щото харченето не ми се вярва да изчезне със смяна на бранда.

  6. #6
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    тоя изпънат момък, с женската кълка в ръцете, съм го виждал някъде

    Сееега по темата - Аз карам с Castrol 10w60 titanium FST ии най-после докарахме заводския разход на масло на спарка.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Vratsa-Sofia
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian
    По-добре събери пари за фиксване на харча на масло, т.е. ремонт на мотора, щото харченето не ми се вярва да изчезне със смяна на бранда.
    Както съм написал ясно ми е, че смяната на маслото няма да ми реши проблемите, но възможност за основен нямам, а се налага да сменя маслото вече. (над 10К е) И в случая със сигурност би трябвало да има подобрение, предвид разликите в спецификациите на маслата. Аз може и да не го усетя, но на мотора ще му е по-добре. :]

    П.С. Добавил съм някакви ориентировъчни цени по предложение на колегата VFTI Вярвам, че така ще е по-лесно всеки да направи преценка сам за себе си. Когато имам време ще добавя още марки които се намират на нашия пазар.

  8. #8
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by abs0lu7en View Post
    Предстои ми смяна на маслото. Последно сипах Selenia Racing 10w60, като преди това колата е била с не знам и аз какво 10w40.

    Накратко: Има харч на масло, а средства за основен няма. Затова реших да проверя кое е най-доброто масло което има на пазара и поне с това да облекча (спася) спарка. Абстрахирах се от личните впечатления (кой с какво е карал и от какво е останал доволен) и реших да наблегна на сухите технически спецификации на различните производители. С изненада открих, че според данните които ще видите по-долу в сравнение с другите водещи марки, Selenia има доста по-лоши характеристики.

    А именно:
    Selenia Racing 10w60 - 25лв литъра и ~125лв за 5 литра
    Castrol Edge FST 10w60 - 22лв литъра и ~100лв за 5 литра
    Agip Racing 4T 10w60 - 23лв литъра
    Motul X-Power 8100 10w60 - 23лв литъра и ~ 100лв за 5 литра
    Mobil 1 10w60 - 22лв литъра и ~85лв за 4 литра
    Red Line 10w60 - 38лв литъра

    Та лично аз съм разочарован от това което виждам, затова реших да се откажа от Selenia-та и да заложа на Mobil 1 10w60. Не очаквам да ми оправи проблемите с мотора, но мисля, че ще се държи по-добре и ще запазва свойствата си за по-дълго.

    Разбира се според данните Red Line се представя блестящо, но и цената му е една такава хубава..

    Интересно ми е защо Selenia-та е с толкова лоши показатели? Ще се радвам да споделите и вашето мнение (виждане) по темата.

    Eni I-Ride 10W60 - 19 лева за литър или 95 лева за 5 литра

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #9
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    При 10к+ от последната смяна, е нормално да има хачр маслото сигурно е станало на вода вече, може да има висок харч от ниско качество на масло и аз в момента съм в същите размисли, карам от 6000 с 5в50 и го яде, ама вероятно е много тънко за моя мотор, прочети какво означават тези технически показатели, нa мен много ми промениха/затрудниха избора на масло. За момента съм се спрял на http://www.opieoils.co.uk/pdfs/Motul...W60%20(EN).pdf. Има добри показатели, отърват ми характериските доколкото ги разбирам и знам ~ 100лв е 5л. Успех в избора, ще се радвам колега карал с такова да драсне някой и друг ред.
    Last edited by pyle; 10-02-2016 at 21:09.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Vratsa-Sofia
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    При 10к+ от последната смяна...
    Ясно ми е, че при тия километри вече е загубило качествата си, но аз съм доливал и от по-рано. Горе долу знам кое какво е и според мен най-добре като цена/качество са Мотула и Мобил 1. Като избрах Мобил-а заради по-високия TBN (Total Base Number) - 11,8. За сравнение Мотула е 10,1, а Селенията доста по-ниските за този клас 8,6.

  11. #11
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by abs0lu7en View Post
    Ясно ми е, че при тия километри вече е загубило качествата си, но аз съм доливал и от по-рано. Горе долу знам кое какво е и според мен най-добре като цена/качество са Мотула и Мобил 1. Като избрах Мобил-а заради по-високия TBN (Total Base Number) - 11,8. За сравнение Мотула е 10,1, а Селенията доста по-ниските за този клас 8,6.
    На мен мотула ми е изборa основно заради висок HTHS 5.7.

  12. #12
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    При 10к+ от последната смяна, е нормално да има хачр маслото сигурно е станало на вода вече, може да има висок харч от ниско качество на масло и аз в момента съм в същите размисли, карам от 6000 с 5в50 и го яде, ама вероятно е много тънко за моя мотор, прочети какво означават тези технически показатели, нa мен много ми промениха/затрудниха избора на масло. За момента съм се спрял на http://www.opieoils.co.uk/pdfs/Motul...W60%20(EN).pdf. Има добри показатели, отърват ми характериските доколкото ги разбирам и знам ~ 100лв е 5л. Успех в избора, ще се радвам колега карал с такова да драсне някой и друг ред.
    Колега, на какво го наливаш това 5W50?

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    На мен мотула ми е изборa основно заради висок HTHS 5.7.
    Милърчето добре ли е http://www.millersoils.co.uk/automot...tor=Motorsport
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Vratsa-Sofia
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Милърчето добре ли е
    Изглежда доста добре, но дали се намира в БГ и на каква цена? Ако го има в България ще го добавя към списъка.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Милърчето добре ли е http://www.millersoils.co.uk/automot...tor=Motorsport
    Това масло върви в комплект с това:
    http://www.chaparral-racing.com/prod...el/vp-110.aspx

Page 1 of 28 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •