Page 25 of 28 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast
Results 361 to 375 of 415

Thread: Избор на масло 10w60. Selenia vs The others

  1. #361
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Това, което разсипва маслото е влизането на неизгоряло гориво в него, конденз на вс палене, непречистен въздух от незакрепени като хората или смачкани въздушни филтри или пишман спортни такива и тн. Това, че трябва да се промива двг на вс смяна е глупост, ако има отлагания по мотора значи маслото не струва или не е сменяно мн време. С качествено масло двг вътре свети като огледало.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #362
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Свети свети, ама не всички боклуци излизат с маслото. Винаги остава по малко от старото масло, заедно с насъбраните утайки в картера. Аз не съм казал на всяка смяна, да промиваш. Но на две три или четири смени, не е проблем да прочистиш системата.

    ---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:15 ----------

    bobi, то и при мен се получат две смени, ама аз едната я правя към Февруари-Март, другата есента.

  3. #363
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    А какво представлява и как се извършва прочистването на системата?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  4. #364
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Добавките на Лики Моли, Бардал или Про тек. От моя опит съдя, че има голям ефект. Тези съм ползвал.

  5. #365
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Ясно, мерси. Може би няма лъжа с тези добавки, аз ползвах на предния боксер една на Бардал за спиране на течове от семеринги и в интерес на истината почти напълно спря теча.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  6. #366
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Зависи какво очакваш от тях. За течове е ефективна, но зависи от къде и колко е теча на масло. Тези за прочистване са супер, слагаш я и колата трябва да работи 20 мин на място. После точиш и наливаш новото масло. Всяко хубаво масло, промива двигателя. Ама всичко се утаява, в картера. И не излиза с източването на маслото. А се наслоява все повече. И като сложиш ново масло, то става черно, защото разтваря част от утайката. Което пък влошава характеристиките му, все едно е навъртяло няколко хиляди километра.
    С такава добавка и масло за 50 лв, може да си спестиш изненади от нов внос кола. Само кажи на джамбазина, че първо ще смениш маслото и после ще я купиш. И гледай как губи граматика.

    ---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

    А и тези миещи свойства на маслото, не са толкова силни. Като на добавките. То за това с добавка, двигателя трябва да работи 20 мин. Маслото колкото и да 'мие', винаги някъде по системата, се появяват отлагания.

  7. #367
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Еми може да пусна една добавчица преди да сипя хубавото масло
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  8. #368
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Сипи, няма да навреди със сигурност. Само ще помогне.

  9. #369
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 30-01-2018 at 18:50.

  10. #370
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Всеки има различен опит и наблюдения и всеки е прав до някаква степен.

    Аз единствено търся подобаващо мазане за високи температурни режими, което американските масла по-добре могат да осигурят от европейските. Не ми е проблем да отделя повече пари от бюджета си за колата за тази цел.



    Щяха ли да изтропат ако се караха с нормално масло при "рацерски" условия? За нормално каране пак казвам е различно..

    и тука не говорим за това какво препоръчва производителя, защото производителя си прави маркетинг..
    Колега, късият вариант е, че тука е "Общ технически " раздел, а не нещо средно между "Общи приказки" и "Купувам-продавам" . От писанията ти разбираме, че само американските масла струват и нищо друго, а освен това се внушава вина на тия, които не са готови да платят по-високата цена за прехвалените масла, но виж ти имаш пари, а тия които ги нямат.....
    Когато влизаш в една такава дискусия е редно да знаеш, кой имаш насреща. code, bili boi и аз си изкарваме хляба с тези неща. Ecotronic е на ниво над гаражните брътвежи. Аз и Били се занимаваме с наистина тежки двигатели работещи с идиоти в зверски условия. За нас няма тайни с промиващи препарати и добавки от сорта на Ресурс. Благодарение на него много мотори си удължават живота с няколко хиляди часа.
    Хубаво е , когато не се дрънкат баналности, а се казват нови неща. Обаче внушенията, които правиш в едно друго време, когато бях модератор на раздела. щяха да ми дадат основание за един кратък бан, за да имаш време да попрочетеш раздела и да помислиш.
    И запомни!
    Производителите на моторите, а не на колите дават най-вярната препоръка за маслата.
    Ето за пример случаят с каляската на жената. Понеже е Фиат са лепнали Ени и Селения Голд.
    Истината е, че моторът е Пежо и си иска френските масла препоръчани от Пежо.
    Изобщо, разбирам ентусиазма ти, но имай уважение към останалите, ако искаш и теб да те уважаваме.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #371

    Default

    Колкото до рацерското шофиране... на истинските рацерски коли след 1-2 състезания моторът се сваля, прави му се ревизия, ако се наложи се шлайфат цилиндри, сменят се колянови валове, бутала, сегменти и прочие, абе винаги нещо се чупи и износва и трябва да се оправи. И то истинските рацерски коли се карат с точните масла и консумативи. Обаче Ганю иска с едно масло да кара "рацерската" и зиме при -10, и лете при +35, колата да не гори масло, маслото да е 50 лв./литъра, да харчи 5/100 граЦко. Мили колеги, това просто няма как да се случи.
    Former Alfa owner.

  12. #372
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Понеже гледам има в час с маслата да питам.. Карам с Бардал алфата от подписа и вече мисля, че е на малко над 8000 километра, трябва да погледна за точност.. До 8000 километра не беше изгорило капка, онзи ден погледнах, че маалко е изчезнало и долях 150 мл. Мотора е перфектен, турбото е перфектно, имам теч някъде отзад зад мотора, съмнява ме, че е от оная цилиндричната кутия за маслени изпарения или там каквато роля играе. Колата я карам на много кратки разстояния и почти никога не е загряла. Сега не съм сигурен дали се губи, защото съм му взел здравето на маслото или хвърля някъде отзад нещо.. но в крайна сметка от пари не би трябвало да се губи масло май, само да се омаже?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  13. #373

    Default

    Освен в приказките и то с участието на добрата фея.

    Като искате промивка на мотора начините са два:
    1. Отивате в лидл кауфланд била. фантастико или в селската бакалия и си купувате 5 бр. туби масло с вашия визкозитет / обикновенно къвто Ви кефи или поне така гледам/ и на всеки 1000 км. сменяте маслото. После мотора ще лъщи като тиган на месечина. Скъпо и бавно.
    2. Отивате в всяка една бензиностанция, по редно е да се каже нафтостанция или дори може и в БДЖ и се сдобивате с 5 литра нафта. Точите си маслото прецеждате го разделяте на две и допълвате с нафта. После на два пъти през мотора за по 10 15 мин. на тихи обороти без газ.

    ПП две много важти неща:
    И в двата слчая накрая картера долу за миене.
    Не праве това ако лагерите са аут, ако сте ползвали добавки за течове и други истории с основен характер действащи на гумените работи по мотора ви.

  14. #374

    Default

    Какво представлява студения старт?
    Може да прочетете в приложеното факсимиле, написано от от хора на които това им е работа за такива, които не им е работа, но си мислят, че след като имат книжка и кола вече знаят всичко.
    Разбира се не очаквам някой да си признае, че не е компетентен.
    Click image for larger version. 

Name:	123.jpg 
Views:	38 
Size:	91.6 KB 
ID:	162428
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #375
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Какво представлява студения старт?
    Може да прочетете в приложеното факсимиле, написано от от хора на които това им е работа за такива, които не им е работа, но си мислят, че след като имат книжка и кола вече знаят всичко.
    Разбира се не очаквам някой да си признае, че не е компетентен.
    Click image for larger version. 

Name:	123.jpg 
Views:	38 
Size:	91.6 KB 
ID:	162428
    Благодаря за обещаното факсимиле. Ти чел ли си го?

    Ако си го чел, значи не си го разбал.

    Ето, какво си писал ти в пост 244 по темата:
    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Пълно е с твърдоглавци в този форум. Всяко палене на двигателя се нарича студен старт, поне това запомни.
    Във факсимилето ти пише:

    "Всяко пускане на двигателя e студено, ако маслото вече се е охладило до околната температура".

    Това същото ти го показах написано и в речника на британците, но ти и него не прие за вярно.


    Накратко - когато четеш вагони книги, много по-важно е да ги разбираш.
    Last edited by ecotronic; 22-01-2018 at 13:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 25 of 28 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •