Page 12 of 28 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 415

Thread: Избор на масло 10w60. Selenia vs The others

  1. #166

    Default

    Карал съм няколко смени с Кастрола, и една с Мотула. Не знам дали е съвпадение, но при мотула ми се разтропаха доста повдигачите при палене. Сега съм пак на Кастрол. За 94лв 5л. мисля, че няма конкуренция.

  2. #167

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Някаква объркана логика витае в теб

    Млад човек не се нуждае от лекарства, диети, помощни средства и пр.

    Старите хора често пъти се нуждаят от това.
    Объркана, подредена в стройна редица, все тая. Нещата, които съм написал не се харесват на колегите, защото описват реалността, която не им допада и от която се опитват да избягат, използвайки разни параметри, които я знаят какво означават (колегата БО е изключение, той е правил разните му там дисертации ли, както и да е), я са ги чели някъде, я кой знае. И аз мога да засипвам с параметри, но не виждам смисъл от това. Аз съм енд юзър, който си кара колата на майстор (много уважаван форумен такъв), той казва да налея Бардал, доверявам му се, защото е професионалист и се е доказал като такъв. Моите уважения към всички колеги, но каква марка масло ще налееш на таралясника няма никакво значение, важното е да не е менте и да е такова, каквото се предписва от производителя. Останалото е фолклор от седенките. Начинът на мислене е повлиян от доходите на българина, много хора получават ниска заплата, с много лишения са спестили 2000-3000 лв. и се чудят какво "магическо" масло да налеят в двигателя така, че да има максимално добро смазване и двигателя да изкара още минимум 200000 км. Бедността ражда митовете за маслата - това е добро, онова не е добро, с третото на баджанака му блокира мотора. Няма "магически" масла и много често не маслото е виновно за шумната работа на двигателя или за тракането на клапаните, а мизерното отношение на жабаря от Северна Италия. Какво да очакваш от един таралясник.
    Former Alfa owner.

  3. #168

    Default

    И най-елементарният Castrol, Shell, Esso, Valvoline, Texaco, Repsol и каквото още се сетиш 10W40 ако налееш колата ще си бачка (стига да е оригинално, а не менте). Ето това клипче ще ти разясни малко за маслата:

    https://www.youtube.com/watch?v=-_OmY4r6_O0

    При маслата е като при суроватъчния протеин, използван от нацепените батки - суровината се произвежда от няколко фирми по света, регистрираш търговска марка, купуваш суровината, добавяш аромати, подсладители, каниш Бате Арни да каже пред света как е станал 7 пъти Мистър Олимпия благодарение на твоя протеин и правиш пачка.
    Всичко е маркетингови трикове.
    Former Alfa owner.

  4. #169
    Младши алфист bulgarina's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Здравейте алфисти, предварително се извинявам ако не пиша в правилната тема.
    Така алфата ми е 1.9 JTD 150 коня, закарах я на сервиз да и направят основен ремонт на мотор: две от вихровите клапи бяха паднали и бяха прецакали две бутала. Майсторът оправи всичко както си му е реда, но ми стана странно, че ми е сложил масло 10W40 Bardahl xtc при положение, че навсякъде чета, че трябва да е 5W40, като каза да покарам малко и да отида да ми го смени с правилното за мотора. Не се съмнявам в майстора, но просто ми е чудно ? Притеснявам се да не се прецака двигателя от толкова толкова сменяния на масло и от това 10W40. Отделно от това ми се струва, че работи малко по-шумно мотора и че харчи повече. Дали е от маслото и от блокирания ЕГР ?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150 hp

  5. #170

    Default

    Едва ли работи шумно заради маслото, такъв извод може да се направи при читав мотор, който не е бил основно ремонтиран. Bardahl XTC 10W40 е хубаво масло, аз съм с такова и няма грижи. Разликата между 5W40 и 10W40 е, че 5W40 е с по-добър вискозитет при ниски температури. Иначе сипвай в резервоара добавка Bardahl BDC, двигателят утихва, а зимата нямаш проблеми с паленето.
    Former Alfa owner.

  6. #171
    Младши алфист bulgarina's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Едва ли работи шумно заради маслото, такъв извод може да се направи при читав мотор, който не е бил основно ремонтиран. Bardahl XTC 10W40 е хубаво масло, аз съм с такова и няма грижи. Разликата между 5W40 и 10W40 е, че 5W40 е с по-добър вискозитет при ниски температури. Иначе сипвай в резервоара добавка Bardahl BDC, двигателят утихва, а зимата нямаш проблеми с паленето.
    Благодаря за бързия отговор ще проверя за добавката дано да има ефект.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150 hp

  7. #172
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    И масло в нафтата задължително!

  8. #173

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    И масло в нафтата задължително!
    Баце, тука си говориме за Алфа Ромео, а не за Хускварна и Щил.
    Former Alfa owner.

  9. #174

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Баце, тука си говориме за Алфа Ромео, а не за Хускварна и Щил.
    Баце, тук се пльосна вече - двутактово несинтетично масло в дизела, а още по-хубаво трансформаторно, си е една благина за двигателя. Аз си слагам по 200mL на резервоар
    Колкото до Бардала - едно от евтините, т.е. посредствените масла в Щатите (това ми го каза човек, живеещ там)
    Last edited by Alex_26; 07-11-2017 at 21:25.

  10. #175

    Default

    Баце, аз понеже съм тъп и си наливам от BDC-то...
    Former Alfa owner.

  11. #176
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Баце, тук се пльосна вече - двутактово несинтетично масло в дизела, а още по-хубаво трансформаторно, си е една благина за двигателя. Аз си слагам по 200mL на резервоар
    Колкото до Бардала - едно от евтините, т.е. посредствените масла в Щатите (това ми го каза човек, живеещ там)
    Те там хората си имат Red Linе и AmsOil,къде там ще се котира при това положение тоя умрял Бардал по който всички тука са ахнали.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  12. #177

    Default

    За всички не разбрали: в резервоара наливам Bardahl BDC, което е добавка за дизел. Какви масла, какви 5 лева? Ако искате си наливайте и супа "топчета", проблемът си е ваш.
    Last edited by dansguardian; 08-11-2017 at 10:43.
    Former Alfa owner.

  13. #178
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Темата е с техническа насоченост, и в технически раздел - придържайте се към замисъла й, за да бъде тя полезна за всички!!!
    Last edited by Alfa User; 14-11-2017 at 11:28.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  14. #179
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bulgarina View Post
    Здравейте алфисти, предварително се извинявам ако не пиша в правилната тема.
    Така алфата ми е 1.9 JTD 150 коня, закарах я на сервиз да и направят основен ремонт на мотор: две от вихровите клапи бяха паднали и бяха прецакали две бутала. Майсторът оправи всичко както си му е реда, но ми стана странно, че ми е сложил масло 10W40 Bardahl xtc при положение, че навсякъде чета, че трябва да е 5W40, като каза да покарам малко и да отида да ми го смени с правилното за мотора. Не се съмнявам в майстора, но просто ми е чудно ? Притеснявам се да не се прецака двигателя от толкова толкова сменяния на масло и от това 10W40. Отделно от това ми се струва, че работи малко по-шумно мотора и че харчи повече. Дали е от маслото и от блокирания ЕГР ?
    Няма особено значение, какво точно масло ти е сипал, защото след 500-1000 км ще трябва да се смени, заедно с масления филтър. Това е нормална практика след основен ремонт. То служи само за промивка на мотора. При смяната си сложи каквото на тебе ти харесва!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #180
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Само да споделя, че след 20-30 смени на масла на италиански, френски, немски и японски автомобили с продуктите на Motul - никакви оплаквания.
    Главно съм наливал 5w40 8100.

    Тук е момента да попитам - Някой кара ли Twin Spark с 5w40 и как му се отразява?
    Понеже по каталог го дават 10w40 или 5w30.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 12 of 28 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •