Results 1 to 8 of 8

Thread: Откъде изхвърля антифриза

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Костенец
    Posts
    95

    Default Откъде изхвърля антифриза

    Колеги защо като напълня антифриза почти до max и го изхвърли. И откъде го изхвърля и на какъв принцип работи

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Празното пространство в казанчето служи за да може течността да се разширява, без това да води до съществено повишаване на налягането в системата. Когато системата е пълна догоре и течността се нагрява, тя увеличава обема си и ако няма пространство, където това да стане, то определено количество течност излиза през предпазния клапан на капачката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Ами не го пълни до "макс". Доколкото зная, съдът за антифриза играе ролята и на разширителен съд при нагряване на течността/антифриза и е необходимо да има пространство, тоест тубата за антифриза да е поне на 1/3 или 1/2 празна.

    На мен ми сменяваха антифриза през януари и изрично ми казаха след смяната когато ги попитах да не пълня съда за антифриза до горе, ако доливам, защото било необходимо да има празно пространство, в което при нагряване и разширение на течността да има място за нея.

    В противен случай може да се смеси с маслото.

    Виж си маслото -щеката дали е в границите, виж и цвета на маслото какъв е при спрян и неработещ автомобил.Виж какво е нивото на маслото сутрин преди да запалиш, след като автомобила е бил в покой през нощта.


    Най-добре е да закараш автомобила на утвърден за марката сервиз.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Има си маркери минимум,максимум на съда. Автора на темата ще поясни ли MAX какво е?
    Максимум по маркер или до гърлото на капачката? Колегите останаха с вчщпечатление,че я джасаш до горе.
    Провери дали ти е изправен клапана на капачката на антифриза.
    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Костенец
    Posts
    95

    Default

    Това ми е ясно че не трябва да се пълни до горе и не го и пълня. интересното е че не ми го изхвърля през капачката защото не е мокро около нея, а някъде под термостата. Или имам проблем със този теч

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Костенец
    Posts
    95

    Default

    Колеги маркера max до там я напълних. Сега стой на три пръста под маркера min и не слиза по на долу но постоянно има сутрин по малко петънце под нея. А как да проверя дали е изправен клапана. И ако го изхвърляше през клапана на капачката то тя и около нея щеше да е мокро а то не е. Ще се ходи до сервиз то е ясно но все пак да попитам

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Проверката на клапана става като се надуе и се види, дали отваря на около 1 bar. Елиминирай си теча около термостата. Там ти е проблемът.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Костенец
    Posts
    95

    Default

    Открих го колеги от дебелия маркуч на термостата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •