Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: не мога да намеря утечката

  1. #1

    Default не мога да намеря утечката

    Колеги,след замерка с 3 различни мултицета се оказа,че имам утечка от 0.38mA което си е доста при допустими 0.05....свалих ЦДто(което си беше оригинално)....свалих всички крушки вътре в купето...и пак същото...възможно ли е датчика на АБС...понеже имам проблемен такъв да дава такава утечка ?
    как да се насоча по конкретно откъде може да е

    ---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:16 ----------

    колата е 147 ТС

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by reapersl View Post
    Колеги,след замерка с 3 различни мултицета се оказа,че имам утечка от 0.38mA което си е доста при допустими 0.05....свалих ЦДто(което си беше оригинално)....свалих всички крушки вътре в купето...и пак същото...възможно ли е датчика на АБС...понеже имам проблемен такъв да дава такава утечка ?
    как да се насоча по конкретно откъде може да е

    ---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:16 ----------

    колата е 147 ТС
    Сигурно имаш впредвид 0,38 A.
    Не може да е от дефектен сензор на колело.
    Наскоро имаше подобна дискусия и се оказа, че проблемът е в боди компютъра и по-конкретно веригата към един от задните габарити. Сваляй крушките една по една и виж дали няма да изчезне.
    Last edited by ecotronic; 11-02-2016 at 17:30.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Откачи буксите на задните габарити и пак пробваи

  4. #4

    Default

    Почни с бушоните, по бързо ще стане......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Почни с бушоните, по бързо ще стане......
    Подкрепям.
    Един гледа мултицета до акумулатора, вътре се махат бушоните един по един, като се поставят пак ако няма разлика в показанията. Не прави манипулацията със скъп мултицет, защото можеш да го повредиш, някой модули вдигат закратко голям ток при подаване на захранване. Важно е също да заключиш вратите, като на шофьорската с отвертка в ключалката да имитираш затворена врата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6

    Default

    Аз бих почнал от габаритите все пак са само две букси

  7. #7

    Default

    утре ще я погледна....ще фърля едно око на задните светлини...едно време имах проблем с тях в частност тези за мъгла...а иначе съм решил бушон по бушон да меря..

  8. #8

    Default

    И аз докато намеря проблема свалях бушон по бушон после вичките бушони,даже и алармата играх си два дена докато един приятел не ми каза за габаритите.В момента утечката ми е 0.02А.А и ако не знаеш има бушони и от пред

  9. #9
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Колега имах подобен проблем замасяваше задния десен габарит и светеше постоянно оказа се нагорял чип в платката на бушонното табло.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by razor1911 View Post
    Колега имах подобен проблем замасяваше задния десен габарит и светеше постоянно оказа се нагорял чип в платката на бушонното табло.
    Явно говориш за дефектирал чип в боди компютъра. Как реши проблема?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Явно говориш за дефектирал чип в боди компютъра. Как реши проблема?
    Сменя се с друг,проблема не е че е нагорял,а е пробил.Това са ел. контролери за светлините,на 147 и габаритите и мигачите се управляват от такива чикии,и редовно пробиват.Много ми беше интересно,преди години като се сблъсках за първи път с този проблем,че има релета вътре,само за да издават звука при пуснат мигач.

    п.с.Много често това се получава от течащ преден прозорец,всеки открил такъв проблем,е хубаво да си провери и прозореца,особено ако е сменяван,особено в Кобра,там слагат 4-5 топки силикон и слагат джама.......
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ето го и решението:

    https://www.youtube.com/watch?v=C5sENzdRSgQ

    Въпросният чип е vnq810m.

    Това е доста "нежно" устройство, което освен от влагата за която говори Mury, може да дефектира и от моментно окъсяване в цокъл на крушка, примерно при подмяната и. Ето защо е добре да се откача акумулатора при подмяна на крушки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ето го и решението:

    https://www.youtube.com/watch?v=C5sENzdRSgQ

    Въпросният чип е vnq810m.

    Това е доста "нежно" устройство, което освен от влагата за която говори Mury, може да дефектира и от моментно окъсяване в цокъл на крушка, примерно при подмяната и. Ето защо е добре да се откача акумулатора при подмяна на крушки.
    Обикновено проблема идва от скапани аларми,които нямат диоди на изходите си........ самата платка също няма диоди.
    Last edited by Mury; 12-02-2016 at 14:50.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Обикновено проблема идва от скапани аларми,които нямат диоди на изходите си........ самата платка също няма диоди.
    Истината е, че конструкторите са подходили мега-икономично. Всеки електроник-джия ще е на мнение, че една схема, като в случая, ако няма поне 30% запас от мощност, и за чеп за зеле не става. А тази в случая няма и 1% запас.

    Талянщина е това, меко-казано.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Истината е, че конструкторите са подходили мега-икономично. Всеки електроник-джия ще е на мнение, че една схема, като в случая, ако няма поне 30% запас от мощност, и за чеп за зеле не става. А тази в случая няма и 1% запас.

    Талянщина е това, меко-казано.
    Ако мислиш,че боди комповете ги правят талянци,тцъ..............виждал съм какво ли не при всички производители,имам приятел който работеше в Jonson controls a сега е във Visteon,той какви неща ми е разказвал,плаша се как се движат въобще някои коли.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •