Results 1 to 11 of 11

Thread: Алфа 166 от стария към новия фейс

  1. #1

    Default Алфа 166 от стария към новия фейс

    Здравейте искам да попитам имам алфа 166 2,4 дизел 2000 година може ли да я направя новия фейс,по мое мнение мисля че ми трябва:фарове,броня калници преден капак очиларка и маска .дайте малко инфо дали е само това или трябват и други работи и дали трябва конструктивно изменение,мерси предварително

  2. #2
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by ditox View Post
    Здравейте искам да попитам имам алфа 166 2,4 дизел 2000 година може ли да я направя новия фейс,по мое мнение мисля че ми трябва:фарове,броня калници преден капак очиларка и маска .дайте малко инфо дали е само това или трябват и други работи и дали трябва конструктивно изменение,мерси предварително
    ти си чисто луд.... при тея цени на автомобилите към момента...
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  3. #3

    Default

    аз не съм казал за колко ще взема частите може да се каже че са ми без пари пак и колата ми е хубава не искам да зимам друга и да почна на ново всичко

  4. #4
    започва да се пристрастява antonios's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    POMORIE
    Posts
    59

    Default

    Всичко е на болтове вадиш и слагаш новите ,играчката е да вържеш фаровете защото буксите са други .
    0887902720 166 2.4jtd20v 2005

  5. #5
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Ако колата ти е добра и искаш да остане добра ще стане но ще коства доста добра сума Може с по малко средства да и нахвърляш елементите на фейса Колега от форума в момента се бори с набързо сложен фейс Мисля че е по добре наистина да смениш колата ако желаеш новата маска За подмяната освен изброените елементи ще трябва да се преправя ел жила и др Незнам как е с подкалниците Боя И ще има още в процеса на работа Ти си смятай преценяй действай
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  6. #6
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    фейслифта е по друг начин скроена кола да, изпозлвани са голяма част от агрегатите но има и доста голям процент разлика - подменени са доста неща и откъм техниката и откъм електрониката и конверсията ще създаде проблеми може да се направи както писа Antonios всичко е болтове и гайки в крайна сметка но дали си струва усилията а именно в тях е гредата - в усилията ...

    Всъщност нямаш представа колко неща са подменени... и аз нямам все още но се сещам поне за 80

    Всъщност ти дали си пробвал да сглобиш някоя китайска версия на Лего примерно BanBaò? най-добре иди до Джамбо и си купи един конструктор BanBaò пробвай да го сглобиш правилно и тогава най-добре ще ме разбереш ...
    Last edited by Bobo Markov; 14-02-2016 at 01:07.

  7. #7

    Default

    мерси за инфото ще сметна какво ще излезе и колко ще ми струва да взема новата автомат и ще видим .

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Значи... аз съм колегата дето се натресе на преправяна 166-ца. Не е направена като хората. Най - вече фаровете. Другото са го закрепили горе - долу. Къде с тел, къде с болтчета... Говоря за мрежата и халогените под бронята. Радиатора се клатушкаше... Иначе изглежда добре, както се вижда на снимката. Най - големия проблем са фаровете, защото изглеждат супер, но в началото светеха, колкото свети и файтон. Пооправих ги, но беше побългарявано здраво. Всичко това не значи, че ти не можеш да си я направиш по - добре. До колкото разбрах, оригинално фаровете са биксенон. Ако са със всичко тези, дето ще вземеш, някой трябва да ти ги свърже и не би трябвало да имаш проблем. При мен са с обикновени крушки, с липсващ единия ел. модул за ксенона, с неработещи машинки и липсващи капачета от задната страна. Освен това нямам парктроник и днес адски тъпо си счупих стопа в един стълб... Ако решиш, успех!
    Alfa Romeo 166 TS

  9. #9

    Default

    Колега, вдигам темата от прахта, как се справи с фаровете, ксенон ли сложи ли халоген, имам същата, редена с новия фейс и от към светене е ужас, добре че има халогени в бронята! Моята е с китайски ксенони!

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Извинявай, ама чак сега виждам че си писал. Скоро сложих китайски ксенон и прогледнах. Но преди това си бях отворил и двата фара и ги лъснах хубаво, включително и лупите. Намерих си за 120лв два баласта и за 45лв две крушки D1S и сега определено имам фарове!
    Alfa Romeo 166 TS

  11. #11

    Default

    И най-скъпия ксенон да сложиш, като рефлекторите и лупите са ти дроб, нищо не свети. Карате си фаровете ето тук, след това слагате или ксенон или нещо от сорта на Osram Night Breaker.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •