Results 1 to 5 of 5

Thread: Дебитомер!156 2.4 20в

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    7

    Default Дебитомер!156 2.4 20в

    Здравейте Колеги!Историята е такава че преди около 5 месеца внезапно ми изпуши дебитомера.Колата си вървеше
    но при рязко подаване на газ глъхнеше за сек знаете как е.За да се убедя че това е проблема реших да откача буксата на въпросния дебитомер,както се досештате колата
    полудя вървеше доста добре.Нямах парички за дебитомер понеже е доста скъп и продължих даси се радвам и да карам.НО дойде време колата изведнъж спря да върви нее като преди няма мощност закарах я на диагностика да изчистим грешките но така и несе оправи.Взех от наш колега само сензор пиербург смених го грешката изчезна след диагностиката но колата стана още по спъната.Та въпроса мие дали колата си иска оригинален БОШ или съм сторил нещо с откачането на буксата?Моля само за адекватни мнения.Поздрави!!

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Откачането на буксата я вкарва в авариен режим. Съответно компютъра си задава някакви ориентировъчни стойности за да я поддържа жива до отстраняване на проблема. Та в този период вероятно от недоброто сътношение вероятно си я задръстил със сажди, егр-а е първия заподозрян, ако не си го затапил го направи, ще светне чека затова ще трябва и софтуерно да се премахне. След егр се тъпче и всмукателния колектор със сажди, както и геометрията на турбината.
    Гледам си от Пловдив, мога да ти препоръчам един колега от форума който ми премахна моя егр софтуерно и ми я ремапна.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Миро, това е колегата който ми купи 156-цата най-вероятно и се знае с Вальо. Що не е отишъл при него не знам...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    7

    Default Дебитомер

    Да,егр-а го почистих преди време и сажди има доста,аи колата при натискане на педала започна да пропушва.Петьо май наистина е време да се отиде до Вальо!

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Е отиди де, да няма мечки у гаража му
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •