Results 1 to 3 of 3

Thread: настройка на ел.изпарител Lovato

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default настройка на ел.изпарител Lovato

    Здравейте колеги,вчера смених платната на изпарителя,почистих металното филтърче на клапана,излъсках изпарителя,смених въздушният филтър,и колата умря,става въпрос за 146,1,4-BOXER,с об.газова! От лошата ми слава с налучкване на точния майстор,искам да си я настроя сам,щото след всеки майстор се налага да я донастройвам,та питането ми е: месинговият винт трябва ли да е развит,и ако трябва-колко,пластмасовият винт на изпарителя има ли някакъв ориентир за първоначално развиване ,или на око и накрая винта на маркуча? Идеята ми е ако има някакво"стандартно" първоначално развиване на тия винтове ,да го направя,и от там нататък в движение ще се настройва,като всеки път когато се връщам от майстор,щото всеки уж я прави перфектно,с газ-анализатора,и тя или няма сила във високите обороти,или въобще е скопена,и все се налага да я донастройвам,та ми трябва демек някой да ми подскаже от каква позиция на винтовете да тръгна,благодаря предварително
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #2
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Като се абстрахираш от името на форума доста полезна тема...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #3
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Благодаря за информацията,вчера я настроих,развих двете кранчета след изпарителя почти до край(развих ги да излязат от гнездата и ги навих оборот и половина),но ми направи впечатление че като тръгна да ги завивам малко и колата глъхне и неще да върви след 4000 об.,а преди бях с едно кранче и му беше нужно оборот и половина-почти два,а като продължа да навивам кранчетата ,почва да тресе и се опитва да угасне,забравих да спомена че смениха и плочката! Та това може ли да е нормално да карам с развити почти докрай винтове,или има някъде проблем,месинговия винт съм го развил оборот и половина,а другият винт на изпарителя(пластмасовия) два и половина,като запалих колата - запали моментално без да се зачуди ,върви много добре има ряз навсякъде във диапазона на оборотомера,само ме притеснява това че кранчетата са развити почти до край,в момента за да ги завия до край трябва да направя почти шест оборота,направи ми впечатление че сега като изключа от скорост и се движа със 90-100 км.,колата гасне,иначе на място държи стабилно оборотите,като я форсирам след това оборотите плавно падат и коват на 900, по въздушните потоци нищо не съм пипал,дайте съвет! Благодаря предварително
    Last edited by pisa_misho; 21-02-2016 at 08:57.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •