Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем със задните прозорци на 156SW

  1. #1

    Default Проблем със задните прозорци на 156SW

    Здравейте колеги. Колата е 156SW 1,9JTD, купих я миналата година с неработещ заден ляв прозорец. Моторчето и бутоните са здрави. От днес вече и заден десен прозорец отказа. Най-вероятно модулът е сдал багажа. Въпросът ми е: колата с два отделни модула ли е (за предни и задни прозорци) и къде се намират? Поздрави!

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Бургас
    Age
    56
    Posts
    30

    Default

    Предпазителите провери ли ги?За задните стъкла мисля, че има отделен предпазител.
    Alfa Romeo SW 1.8 TS

  3. #3

    Default

    Проверих ги и в интерес на истината имаше един изгорял бушон, но проблемът със заден ляв прозорец си остана.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма модул за задните стъкла. Проста комутация на верига, минаваща през бутоните на шофьорската врата, блокировката и тези на задните врати.

    Има обаче отделни бушони (20-амперови) за двете задни врати. Провери добре този за проблемната да не е изгорял. Иначе трябва да се мери напрежение по бутоните за да се стигне до причината за проблема.
    Ако ти дам схема, ще се справиш ли с меренето?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Ще се радвам, ако можеш да ми дадеш схема, защото търсих навсякъде и нищо не намерих. Ето и мейл, на който можеш да ми изпратиш файловете. miroslav-kostadinov@mail.bg Благодаря предварително.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default



    N65 - мотор в задна лява врата
    H53 - бутон в задна лява врата
    H45 - бутон в шофьорската врата
    H55 - блокировка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Благодаря колега, вече ще мога да свърша работа. Поздрави!

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако липсва напрежение по задните бутони, огледай буксите в маншоните на вратите, често се пречупват кабелите и правят мизерии, въпреки че най-уязвима е шофьорската врата защото се отваря най-често. Обърни и внимание на пиновете в самата букса, лесно се чупят (това го казвам от опит).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •