Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Странно скърцане

  1. #1
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default Странно скърцане

    Здравейте колеги. От няколко дни имам странен проблем и по-точно нещо като скърцане, ама не мога даже и като скърцане да го определя ... сякаш е като от търкащи се една в друга гумени части. Чува се отпред, като вдигна над 30км/ч и се усилва с оборотите на колелетата, не зависи от оборотите на двигателя. При завой не изчезва, нито се променя, при натискане на спирачките не изчезва и не се променя. Променя се по интензитет само, когато се ускорява или намаля скоростта.
    Вдигнах я вчера ... нищо, няма следи от течове, от омасляване или от допиращи се части....
    Не знам къде да търся проблема, а е много дразнещо, пешеходците чак се обръщат ....
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by angels View Post
    Здравейте колеги. От няколко дни имам странен проблем и по-точно нещо като скърцане, ама не мога даже и като скърцане да го определя ... сякаш е като от търкащи се една в друга гумени части. Чува се отпред, като вдигна над 30км/ч и се усилва с оборотите на колелетата, не зависи от оборотите на двигателя. При завой не изчезва, нито се променя, при натискане на спирачките не изчезва и не се променя. Променя се по интензитет само, когато се ускорява или намаля скоростта.
    Вдигнах я вчера ... нищо, няма следи от течове, от омасляване или от допиращи се части....
    Не знам къде да търся проблема, а е много дразнещо, пешеходците чак се обръщат ....
    Колега откри ли какъв е проблема, че при мен го има същото скърцане.

  3. #3
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Не, колега. Продължаваше да се чува когато беше студено, като се вдигнаха температурите спря да се чува. Имах съмнения за някой лагер на главина... или поостарял маншон ама всичко си е здраво и спрях да търся под вола теле...
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  4. #4

    Default

    Провери тампоните на горните носачи

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    или на стаб. щанга....

  6. #6
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Скърцането е от въртящ се детайл. То даже не мога да го нарека и скърцане а по-скоро свирене. За това си мисля, че е или лагер или маншон. Но всичко си е здраво и реших да не се филмирам излишно, само наливам бенз и стъпка.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  7. #7
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    При лагер главина е едно като бучене което се усилва с времето. Скоро смених едната
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    При мен има звук на нещо като свиреща зъболекарска машинка идващ някъде от предна дясна гума. Усеща се, че е от въртящ детайл и интезитета също се променя в зависимост от скоростта. Не се влияе от завои и спирачки. Не е лагер главина, защото там звука е наистина като бучене, а и тази отпред я смених миналата година. Звука се появява произволно и не е постоянен. Вече два пъти я гледаха в сервиз и абсолютно нищо не откриват. Засега и аз се отказах да го търся, явно трябва да стане постоянно. Може би е добра идея да се запише този звук.

    Този звук го имам и с летните гуми Пирели и със зимните Континентал, като и летните и зимните са на един сезон.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  9. #9
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by Juventino View Post
    При мен има звук на нещо като свиреща зъболекарска машинка .....
    Точно... и при мен е такъв, но се появява в началото на зимата и със затоплянето на времето изчезва. Странна работа.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  10. #10
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Да не би да чувате "свирещото" турбо?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Той бензин бе, ко турбо ?
    Варианта според мен е да се качи на крик и да се гледа докато се върти гумата (по-добре и на канал за да се погледне отдолу), става и на подемник естествено, естествено да се изключи АSR и VDC преди това.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Аз съм със дизел и явно с колегата имаме сходен проблем. Не мисля, че е турбото. Това е точно специфичен звук, който свързвам с въртенето на гумата. И двата пъти са я качвали на подемник и са въртели гумата - нищо. Звука си се появява произволно. Чудя се дали не са някакво лагери нещо, защото не съм запознат или диференциал нещо или скоростна кутия? Някой ако има идеи, моля да казва. Единственото, което забелязах при мен е, че по-често става при плавно набиране.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  13. #13
    Младши алфист Vichev's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Стара Загора
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by Juventino View Post
    При мен има звук на нещо като свиреща зъболекарска машинка идващ някъде от предна дясна гума. Усеща се, че е от въртящ детайл и интезитета също се променя в зависимост от скоростта. Не се влияе от завои и спирачки. Не е лагер главина, защото там звука е наистина като бучене, а и тази отпред я смених миналата година. Звука се появява произволно и не е постоянен. Вече два пъти я гледаха в сервиз и абсолютно нищо не откриват. Засега и аз се отказах да го търся, явно трябва да стане постоянно. Може би е добра идея да се запише този звук.

    Този звук го имам и с летните гуми Пирели и със зимните Континентал, като и летните и зимните са на един сезон.
    Quote Originally Posted by angels View Post
    Точно... и при мен е такъв, но се появява в началото на зимата и със затоплянето на времето изчезва. Странна работа.
    Бях го забравил, но свиренето при мен е когато е топло. Не го бях чувал с месеци, но ето че ме поздрави наскоро.
    Звук с висока честота, близо до предна лява гума. Влияе се от подаване на газ, като настъпя повече започва да звучи, като настъпя отново спира. Зная как да го контрирам с газта, но е дразнещ.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Всъщност и при мен е май се появява със затоплянето. Последно го бях чул в края на Септември и сега пак се появи. Цяла зима го нямаше. Също така, като се появи не мога да го накарам да изчезне, докато примерно не спра на светофав и при следващо потегляне може да го няма. Явно имаме сходни симптоми, но дали проблема е един и същ?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  15. #15
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Вчера бях на профилкатична проверка на окачването. И споменах на майстора за това свирене... гледаха, вдигаха, въртяха, проверяваха, караха я и проблем не намериха. Категорично отхвърлиха тезата с лагер на главина, чу се много леко по едно време, при по-висока скорост, но според майстора това е гумен детайл или някоя от гумите или външния маншон на лявата полуоска, който е здрав, но си личи на две сгъвки къде се притискат... мисля да пробвам да го намажа с някаква смазка и да видим дали ще спре.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •