Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Има ли фабричен комфорт модул (автоматично вдигане на стъклата при заклюяване)

  1. #16
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    И за да не ги сбъркаш на тях има голямо ' В '
    Ей... Младежи...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Е те не случайно говорим за това че в средата на 2007ма спират да се вдигат, явно софтуера е променен.
    Въпроса е не на кого се вдигат или не, а на тези дето не ни се вдигат как да ги накараме да го правят!
    Това дет си го мислите няма как да стане,всичко е заради евро директиви за пасивна пасажерска безопасност,защото ако детето е вътре и случайно в джоба натиснеш бутона,може да стане беля.Тези които нямат вдигане на прозорците нямат и пинч сензори /това е било първоначалното решение,в последствие забранено/

    П.С.Затова е направено да се вдигат през ключалката,смята се че това не можеш да го направиш неволно,а напълно съзнателно.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Добре де, Аудитата не ги ли лови тая евро-директива бре?

    На жената и предишното и сегашното служебно Ауди А3 си вдига стъклата от ключа, а техните ключове са с много яки предаватели и наистина от много голямо разстояние може да се задействат...
    Предното беше 2008ма година, сегашното е 2013та година.

    Или те имат някаква защита за прищипване, която преодолява изникванията на евро директивата, а на Италиано инженера просто не му се е занимавало и решил да го спре като функция...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Това дет си го мислите няма как да стане,всичко е заради евро директиви за пасивна пасажерска безопасност,защото ако детето е вътре и случайно в джоба натиснеш бутона,може да стане беля.Тези които нямат вдигане на прозорците нямат и пинч сензори /това е било първоначалното решение,в последствие забранено/

    П.С.Затова е направено да се вдигат през ключалката,смята се че това не можеш да го направиш неволно,а напълно съзнателно.
    Компютърът не вдига стъклата, защото му няма пинч сензорите (мери много високо съпротивление на веригите им) или защото така е програмиран? Ако е първото, не могат ли въпросните сензори да се заменят с прости резистори, които да го лъжат, че има сензори?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Добре де, Аудитата не ги ли лови тая евро-директива бре?

    На жената и предишното и сегашното служебно Ауди А3 си вдига стъклата от ключа, а техните ключове са с много яки предаватели и наистина от много голямо разстояние може да се задействат...
    Предното беше 2008ма година, сегашното е 2013та година.

    Или те имат някаква защита за прищипване, която преодолява изникванията на евро директивата, а на Италиано инженера просто не му се е занимавало и решил да го спре като функция...
    Немските кошове не са с пинч сензори,а самите мотори на стъклата реагират на усилие,по-скъпи са за производство,вероятно затова италианците са постъпили така.159 е произвеждана в години тежки за концерна Фиат,още повече,че не е оправдала дори 30 % от очакванията,само като видиш от къде са постигнали прословутото олекотяване на серия 3,би трябвало да ти стане ясно.Всичко това също зависи за коя страна е разпределена точната бройка кола,явно за различните страни има различни изисквания,както има коли без ДПФ-и за Бг,повечето са Фиат,но все пак.

    ---------- Post added at 13:45 ---------- Previous post was at 13:40 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Компютърът не вдига стъклата, защото му няма пинч сензорите (мери много високо съпротивление на веригите им) или защото така е програмиран? Ако е първото, не могат ли въпросните сензори да се заменят с прости резистори, които да го лъжат, че има сензори?
    Вероятно и двете,иначе може да се пробва със съпротивления,но не вярвам да стане,защото аз съм опитвал да заместя прецакан пинч сензор със съпротивление и не стана,компа продължаваше да реве,че го няма този сензор.Почти сигурен съм,че е забранено и софтуерно,а както знаем,италианците са хората,които най-малко позволяват да се ровиш в боди компа !!!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Когато се заключи с дистанционното и има стъкла за вдигане, ако непосредствено след това се отключи и заключи с ключ, стъклата вдигат ли се?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато се заключи с дистанционното и има стъкла за вдигане, ако непосредствено след това се отключи и заключи с ключ, стъклата вдигат ли се?
    Схемата при по-късните 159 е такава,джамовете се свалят с дистанционното,но не могат да се вдигнат с него,можеш само да ги вдигаш с ключа през ключалката,завърташ задържаш и се вдигат.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Схемата при по-късните 159 е такава,джамовете се свалят с дистанционното,но не могат да се вдигнат с него,можеш само да ги вдигаш с ключа през ключалката,завърташ задържаш и се вдигат.
    E - върти ми се някаква дърводелска мисъл да се заобиколи проблема, като се накопа една джаджа, която след заключване с дистанционното да симулира именно това задържане на ключа. Така няма да се налага да се пипоти по компютъра, сензори и пр.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24

    Default

    Така няма ли да подава постоянно напрежение към машинките докато си заминат те или акумулатора?



  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Така няма ли да подава постоянно напрежение към машинките докато си заминат те или акумулатора?
    Не, няма. Няма да е нищо по-различно от това, което се случва, когато се заключва с ключ в ключалката и задържането му за да се вдигнат стъклата. Разликата е, че това ще става при получена команда от дистанционното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Здравейте,колеги!
    Не ми се пуска цяла тема в раздела на 156/147....за което се извинявам предварително.
    Та като се разчетох тук ми стана интересно при 147 2005г. как стои въпроса и опитах.....
    С дистанционното при отключване падат и при заключване нищо...до тук всичко е нормално....но с ключа нищо не се получава,нито се свалят при отключване,нито се дигат при заключване.Опитах какви ли не комбинации от отключване с едното и закл. с другото и обратното....но ефекта е един и същ.
    Мануала ми е в работата и няма как да прочета в момента.....а ми стана интересно.
    Някакви идеи?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #27
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    При баща ми (147 фл) е абсолютно същото колега.При отключване с дистанцианото се свалят но при заключване не се вдигат.Може би е така при всички 147ци.Аз имам ГТ което уж е 1към1 с 47ца А при мен като задържа копчето за заключване си се вдигат стъклата.Странна работа
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  13. #28

    Default

    Значи варианта да имам нещо прецакано отпада(щото си го помислих)....но каква му е логиката,да можеш да ги отвориш всички заедно,пък да не можеш да ги дигнеш пак заедно?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #29
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    На много неща Аз логика не хващам, на моята 147 се вдигаха и пускаха джамовете (03 г.)
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  15. #30

    Default

    А как е било,с ключа или от дистанционното?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •