Results 1 to 4 of 4

Thread: Пробелм с Ключ запалване Alfa 147

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пловдив
    Age
    29
    Posts
    14

    Default Пробелм с Ключ запалване Alfa 147

    Здравейте, колеги!
    От няколко дни и аз съм горд собственик на Alfa Romeo 147 1.6TS Бензин.
    Потърсих из форума и в чичо гугъл но не намерих нищо и затова пуска темата ако админите решат че е некоректно заглавието нека го редактират.
    Може да се каже че думата "проблем" в моя случай е силно казано но ето и какъв е моят случай.
    Когато си копувах колата човека от който е купих ми каза, че оригиналният и имобилайзер е махнат защото преди време имал проблеми с имобилайзера на друга кола и от тогава като вземел кола го режел. Човекът е сложил друга алармена система дето няма имобилайзер и мисля че моят на колата найстина е махнат защото колата си пали дори и без батерия в ключа, но проблемът ми е че копчетата на ключа не работят и само от вътре мога да си отварям багажника от копченцето на таблото, смених батерията на ключа за да съм сигурен че не е от нея сега вече си светва червенкото на копчето като натисна някое копче но реакция никаква предполагам че заключването са и го резнали от оригиналния ключ защото има аларма с централно и да не стане някой проблем но немога от ключа да си отворя багажника а на дистанционното на алармата имам само копчета за отключване, заключване и спиране на звука на алармата ако се разсвири, та можете ли да ми кажете според вас има ли вариант да си оправя това и да мога с ключа да си отварям багажника като натисна копчето пак ако може и да се оправи и това да си дига стъклата от копчето дето е на ключа още по-добре, но поне ако има как да си оправя това за багажника, моля за някой съвет както да се направи имам отпит в автомобилите несъм някой с две леви ръце просто опита ми с Алфите не е толкова дълъг и не съм сигурен как да подходя в този случай и кое къде да свържа.
    Благодаря ви предварително!

  2. #2

    Default

    Батерията на ключа няма отношение към имобилайзера, имобилайзера е един чип (транспондер), който е пасивен елемент и работи на принципа на RFID. Възможно е да са препрограмирали компютъра така, че да не прави проверка за транспондер, демек да са елиминирали имобилайзера.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пловдив
    Age
    29
    Posts
    14

    Default

    Добре, а ако са го направили по този начин има ли как да си оправя това да ми работят бутоните на кллюча за отваряне на багажника и за затваряне на прозорците или поне този за багажника не ме притеснява това че са махнали имобилайзера просто ми се иска ако има как да си оправя нещата за отваряето на багажника с бутончето на ключа а не само от вътре от таблото да го отварям

  4. #4

    Default

    Имобилайзерът е в ЕКУ-то на двигателя. Другите функции на ключа ти са в борд компютъра и просто той трябва да ти се препрограмира за този ключ

    Апропо - знаеш ли какво е това точка, главна буква

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •