Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 182

Thread: Актуализирани карти за навигация за 2016г.

  1. #76
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Кога точно се натискат тези бутони от 3 до 6 , тъй като при мен умира след като изпише , че сваля софтуеара?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #77
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Сега видях, че при Кайо е тръгнала след откачане на клемата на акумулатора и направих същото, и тръгна.Вече всичко е готово и си чете картите.Явно трябва да почерпя
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #78
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Покарах два дни с навигацията и мнението ми е , че мога да си я ползвам спокойно и да дам малко почивка на телефона!Единственно има малко закъснение когато трябва да преизчисли маршрута!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #79
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Madjo View Post
    симкартата е за телефона и е голямо удобство, особено при шофиране на дълъг път, говориш си през озвучителната системата, използвайки левият бутон от мултиволана за да не се разсейваш(звук, вдигане/затваряне), а музиката се заглушава автоматично, чудно
    Днес ми пристигна и клонираната сим карта, която ще стои в навигацията!Вярно, че е голямо удобство
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #80
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Днес ми пристигна и клонираната сим карта, която ще стои в навигацията!Вярно, че е голямо удобство
    Може ли малко подробности ? Каква е цената на това нещо и как работи? Да не звъни докато не съм в колата само
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  6. #81
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    Може ли малко подробности ? Каква е цената на това нещо и как работи? Да не звъни докато не съм в колата само
    Това реално е втора сим карта за определен номер, която се издава от моб.оператор.Номерът ми е към фирма и тази карта ще ми струва по 5лв. месечно, които се начисляват към таксата ми.Доколкото разбрах за физичиско лице е 1лв. на месец.Попитай оператора си.Тя е активна само при вкючена навигация!

    ---------- Post added at 16:53 ---------- Previous post was at 16:50 ----------

    https://www.mtel.bg/pomosht-mtel-extra-sim
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #82

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Това реално е втора сим карта за определен номер, която се издава от моб.оператор.Номерът ми е към фирма и тази карта ще ми струва по 5лв. месечно, които се начисляват към таксата ми.Доколкото разбрах за физичиско лице е 1лв. на месец.Попитай оператора си.Тя е активна само при вкючена навигация!

    ---------- Post added at 16:53 ---------- Previous post was at 16:50 ----------

    https://www.mtel.bg/pomosht-mtel-extra-sim
    Тази услуга я има само при Мтел. Другите оператори не я предлагат.

  8. #83
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Тези телефони в 159 имат ли някъкви настройки за скриване на номера.Питам, тъй като първият ден ползвах новата сим карта в телефона и нямаше проблем да ме търсят и да набирам, но след като копирах номерата на картата не мога да набирам от колата , а само да ме търсят.От Мтел ме убеждават , че проблемът не е от картата а от телефона на колата, тъй като криел номера, а тази карта не поддържала тази функция.При въпроса ми защо е работила първоначално казват, че проблемът не е при тях.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #84
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Някакъв чалъм да тръгне има ли? Вкарвам сим картата вътре и ми дава грешка. Може ли съвет колеги?
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  10. #85
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Просто я слагаш и трябва да тръгне!В настройките има опция за избор на оператор, но при мен автоматично си намира Мтел!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #86
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Това трябва да ти помогне!Май видях къде се крие и моят проблем
    Да, има функция за криене на номера, която беше активирана!
    Last edited by stu; 11-02-2017 at 21:12.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #87

    Default

    Книжки-упътвания за ползване на навигацията в PDF формат :
    Blue&me navi:
    https://drive.google.com/file/d/0B3Z...ew?usp=sharing

    QuiqBlue&Me:

    https://drive.google.com/file/d/0B3Z...ew?usp=sharing

    Alfa romeo 159 connect: https://drive.google.com/file/d/0B3Z...ew?usp=sharing

    ---------- Post added at 14:45 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

    Още едно с новата навигация: https://drive.google.com/file/d/0B3Z...ew?usp=sharing
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #88

    Default

    Колеги,имам проблем,може и да не е в картата,но все пак да ви питам.С ъпдейтната навигация съм.Става дума за картата на Финландия,записвам я по инструкцията ,пускам диска,пиша адреса и т.н. и до тука.Никаква визуализация на пътна мрежа или каквото и да било.Като натисна на atlas само един кръст по средата на екрана,на map нищо.Като му дам да изчисли маршрута,ме връща в началото да пиша адрес. Дали ГПС-а ми е прецакан??,аз друго обяснение нямам!?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #89
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    При мен показва кординатите когато няма диск.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0436.jpg  
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #90
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Колеги,имам проблем,може и да не е в картата,но все пак да ви питам.С ъпдейтната навигация съм.Става дума за картата на Финландия,записвам я по инструкцията ,пускам диска,пиша адреса и т.н. и до тука.Никаква визуализация на пътна мрежа или каквото и да било.Като натисна на atlas само един кръст по средата на екрана,на map нищо.Като му дам да изчисли маршрута,ме връща в началото да пиша адрес. Дали ГПС-а ми е прецакан??,аз друго обяснение нямам!?
    Вероятно картата на Финландия не е в този файл.Пробвай с някой от другите / примерно 7 или 8 позиция/. Когато си на atlas или map, трябва да ти показва улиците в района.
    Alfa Romeo 159 08 2.4 JTDm 20V 210+remapped by Extreme
    Alfa Romeo 147 03" 1.9 JTDm 16V 140 ps

Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •