Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 182

Thread: Актуализирани карти за навигация за 2016г.

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by haibusa2005 View Post
    Хора, ако някой има нужда, по-долу съм качил фирмуер, setup CD и карти за Източна Европа 2012-2013. Тествано и работи.

    https://www.dropbox.com/sh/x8krowgxv...jE4t1yI0a?dl=0
    Виж тук

  2. #47
    Младши алфист
    Join Date
    May 2016
    Location
    Yambol
    Posts
    13

    Default

    Прочетох описанието, обаче ми се вижда малко трудно това флашване. Някой колега от форума може ли да ми помогне, естествено срещу съответното заплащане.

    Днес докато чаках жената реших да пробвам да го флашна. Всичко мина без проблем. Картата е много точна. А това Connect Nav - SETUP CD.iso само не разбрах за какво е.
    Last edited by vallawsbig; 17-06-2016 at 18:42.

  3. #48
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Как да вида с кой firmware съм на моята навигация? И ако не съм от къде да изтегля новата версия.

  4. #49
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    Как да вида с кой firmware съм на моята навигация? И ако не съм от къде да изтегля новата версия.
    На новият firmware , цветовата схема е синьо-оранжева ,а на стария е зелено-жълта.
    Пост 46 по нагоре..
    Last edited by svejest1; 14-06-2016 at 19:54.
    Alfa Romeo 159 08 2.4 JTDm 20V 210+remapped by Extreme
    Alfa Romeo 147 03" 1.9 JTDm 16V 140 ps

  5. #50
    Младши алфист alexboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Sofia
    Posts
    1

    Default карти за навигация Pioneer Avic D3

    Колеги, някой от вас да има карти за България за Pioneer AVIC D3?
    Колата си я купих с тази навигация, но нямаше въобще дискове и навигацията не работеше. След много търсене намерих и свалих карти за източна европа, но почват от сърбия нататък
    Ако някой помогне с актуални карти ще черпя

  6. #51
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    https://i.ytimg.com/vi/RxqeANg6z0Y/hqdefault.jpg Ето това е моята навигация.

    Изтеглих всички файлове направих ги на боот дискове (firmware и карта на България) дава CD error отворих навигацията и почистих лещата която чете дисковете включително и всичко което разглобих го почистих (излезе много мръсотия) и сега само единия диск тръгна с който си обърнах гласовото управление на английски (не знам как се работи с него нищо не се случва каквото и да му кажа) но диска за firmware-a пак дава cd error и картата за навигацията и тя не тръгва. Някой да посъветва нещо?

  7. #52
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    https://i.ytimg.com/vi/RxqeANg6z0Y/hqdefault.jpg Ето това е моята навигация.

    Изтеглих всички файлове направих ги на боот дискове (firmware и карта на България) дава CD error отворих навигацията и почистих лещата която чете дисковете включително и всичко което разглобих го почистих (излезе много мръсотия) и сега само единия диск тръгна с който си обърнах гласовото управление на английски (не знам как се работи с него нищо не се случва каквото и да му кажа) но диска за firmware-a пак дава cd error и картата за навигацията и тя не тръгва. Някой да посъветва нещо?
    Без да смениш firmware-a няма да подкараш навигацията. При мен с почистване не се оправиха нещата, и се наложи да ми сменят цялото четящо устройство....май било KENWOOD. И всичко заспа! Позабравил съм, но ми се въртят някакви 150 лв. заедно с работата....
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  8. #53
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Понеже имам колата от една седмица, та споделете малко инфо моля, навигацията вероятно е със стария софт (фърмуеър или както там му се казва), та каква е процедурата, ъпдейт вероятно (ама как, диск ли се слага за целта, през диагностика ли се прави ), след това някакви дискове с карти (от къде, конкретно ме интересува за България, че скоро няма да пътувам навън ), възможно ли е четенето на mp3 формат (днес боднах едно мп3 дискче с песнички, разпозна го че е мп3 формат но не успя да пусне нито една песен ).

    Пс Накратко това са ми първите въпроси, също и излизането на тъпите надписи при всяко палене че сим картата не е налична и навигацията има нужда от диск, ала бала, това може ли да се спре че е много досадно всеки път да цъкам ескейпа докато дойде ред да тръгне музиката.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #54

    Default

    И аз да се включа с един въпрос, някой ъпдейтвал ли е картите на навито, което е със СД карта?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  10. #55
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Понеже имам колата от една седмица, та споделете малко инфо моля, навигацията вероятно е със стария софт (фърмуеър или както там му се казва), та каква е процедурата, ъпдейт вероятно (ама как, диск ли се слага за целта, през диагностика ли се прави )
    Първите два файла от тук- https://www.dropbox.com/sh/x8krowgxv...jE4t1yI0a?dl=0 са за новият firmwar, но трудно ще се справиш сам,по-добре си намери някой,който е правил процедурата по смяната.


    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    след това някакви дискове с карти (от къде, конкретно ме интересува за България, че скоро няма да пътувам навън )
    Прочети пост 30 и след това пост 17 от темата.

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    възможно ли е четенето на mp3 формат (днес боднах едно мп3 дискче с песнички, разпозна го че е мп3 формат но не успя да пусне нито една песен ).
    Чете без проблеми.
    Last edited by svejest1; 28-07-2016 at 11:19.
    Alfa Romeo 159 08 2.4 JTDm 20V 210+remapped by Extreme
    Alfa Romeo 147 03" 1.9 JTDm 16V 140 ps

  11. #56
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз явно съм със стария фърмуеър, може линк към новия да го изтегля, разбрах че се прави комбинация от поредно натискане на бутони 3-4-5-6-》за да тръгне да чете и да се ъпдейтне, но първо трябва да си направя диск в подходящия формат.

    Пс В пост 46 има линк за фърмуера, някой пробвал ли го е, как точно се прави диска, в какъв формат се записва?
    Last edited by mirchozo; 28-07-2016 at 12:59.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #57
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз явно съм със стария фърмуеър, може линк към новия да го изтегля, разбрах че се прави комбинация от поредно натискане на бутони 3-4-5-6-》за да тръгне да чете и да се ъпдейтне, но първо трябва да си направя диск в подходящия формат.

    Пс В пост 46 има линк за фърмуера, някой пробвал ли го е, как точно се прави диска, в какъв формат се записва?
    За инструкциите по инсталирането на новия firmwar от тук- пост 85 и/или/ пост 88 от тук- http://clubalfaromeo.com/forum/showt...6%E8%FF&page=6
    За картите от пост 30 от тук- http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=92453&page=2
    Alfa Romeo 159 08 2.4 JTDm 20V 210+remapped by Extreme
    Alfa Romeo 147 03" 1.9 JTDm 16V 140 ps

  13. #58
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Благодаря на всички които помогнаха, успях да ъпгрейдна нещата, на първо четене бива, подкарах и хАнглийския език.

    Пс Интересно ми е как да отключа още няколко опции, например Loud за звука, пробвах с install cd-то, нищо не се получава.
    Last edited by mirchozo; 29-07-2016 at 10:24.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #59

    Default

    Чете без проблеми.[/QUOTE]

    А за коя версия на мултимедията става въпрос? Аз съм с голямата навигация, но и една МР3-ка не иска да прочете.
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  15. #60
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Моето ту чете, ту изкарва грешка цд, диска е един и същ, абе като цяло май е шит тая проклетия, малко мудна, въпреки това не бих я изкормил заради Босето.

    Пробвай да запишеш на ниска скорост мп3-ки без да са на папки.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •