Page 9 of 13 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 182

Thread: Актуализирани карти за навигация за 2016г.

  1. #121

    Default

    С ВагКома с копчето отгоре гледаш освен мотора,а и аербрци,абс и т.н., а с ЕЛМа вече имаш достъп до километражи, сервизни интервали и още хиляди други.
    Аз ги имам и двата...за такива дребни неща,които мене ме интересуват ми вършат идеална работа.

    PS Но какво се обяснявам аз,тука има доста спецове,които могат да обяснят с подробности.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #122
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    С ВагКома с копчето отгоре гледаш освен мотора,а и аербрци,абс и т.н., а с ЕЛМа вече имаш достъп до километражи, сервизни интервали и още хиляди други.
    Аз ги имам и двата...за такива дребни неща,които мене ме интересуват ми вършат идеална работа.

    PS Но какво се обяснявам аз,тука има доста спецове,които могат да обяснят с подробности.
    Успях да си оправя елм-а с алфа обд влязох тук там поне разбрах защо ми свети airbaga та с multiecuscan ми иска да си я купя ама нещо не ми се дават 50 евро. Исках да видя дали ми е активирана сим картата

    В мотора имам грешка P1205 - ___________________________
    Reading faults for: Injection Diesel Bosch EDC16C39 CF4/EOBD (eng. 1.9/2.4)
    ___________________
    Faults reported:

    15.1.2017 г. 11:51:16 ч.
    Faults found.
    P1205
    ___________________
    Error code: P1205
    Diesel Particulate Trap flow resistance monitoring too low
    Failure lamp not requested
    Fault intermittent
    Test not complete
    Engine RPM: 1357
    Diesel Quantity: 12,00 mm3/cycle
    Accelerator pedal: 10,59 %
    Pressure on injector support: 392,00 bar
    Turbo pressure: 1140,00 mbar
    Coolant temperature: 57,30 °C
    Error counter: 39
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  3. #123
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    И в крайна сметка Елма проработи ли?

    ---------- Post added at 12:53 ---------- Previous post was at 12:39 ----------

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Какво може да чете след манипулацията ?
    Аз имам някакъв кабел от 10г (Ваг-ком или нещо такова беше), дето му вадих пиновете защото по него време още нямаше тия с превключващото копче, на доста италиянки е прочел, включително АБС и Еърбеци, ама на 159ката нещо куца работата, чете мотора, ама примерно еърбеците не ги хваща.

    Пп Ще търся нещо по-модерно откъм хардуер май
    http://m.ebay.de/itm/Interface-AutoD...-/152303738760
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #124
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    И в крайна сметка Елма проработи ли?

    ---------- Post added at 12:53 ---------- Previous post was at 12:39 ----------



    http://m.ebay.de/itm/Interface-AutoD...-/152303738760
    Да тръгна ,но не можах да извадя това бяло гнездо под което е резистор R04 за това разтопих частично пластмасата. Всичко работи вече и благодаря на всички за помоща.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  5. #125

    Default

    Здравейте. Опитах да си ъпдейтна фърмуера на алфа 159, (2006 година ако е от значение). Следвах инструкциите, сложих диска, изчаках да даде грешка, спрях навигацията, изчаках около 30-тина секунди, включих я отново и ми отвори радиото вместо флашър програмата. Опитах няколко пъти така и нищо, все ми включва радиото вместо да започне процесът по ъпдейт. Записах втори диск този път използвайки Nero Burning Rom , като този път нарочно не финализирах диска, но пак нямах успех. Какво не правя правилно или не съм записал файлът правилно. Firmware-ът който ползвам е от линковете : FIRMWARE_Connect_Nav_V.12.3_ALFA_ROMEO.zip
    Навигацията съдейки по надписите на оригиналните дискове с карти за Германия и тн. е NAVTEQUE.

    Ако някой има някакви идеи или решение ще съм благодарен

  6. #126
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alien_firefox View Post
    Здравейте. Опитах да си ъпдейтна фърмуера на алфа 159, (2006 година ако е от значение). Следвах инструкциите, сложих диска, изчаках да даде грешка, спрях навигацията, изчаках около 30-тина секунди, включих я отново и ми отвори радиото вместо флашър програмата. Опитах няколко пъти така и нищо, все ми включва радиото вместо да започне процесът по ъпдейт. Записах втори диск този път използвайки Nero Burning Rom , като този път нарочно не финализирах диска, но пак нямах успех. Какво не правя правилно или не съм записал файлът правилно. Firmware-ът който ползвам е от линковете : FIRMWARE_Connect_Nav_V.12.3_ALFA_ROMEO.zip
    Навигацията съдейки по надписите на оригиналните дискове с карти за Германия и тн. е NAVTEQUE.

    Ако някой има някакви идеи или решение ще съм благодарен
    Тая навигация разбира ли от архиви?

    Ако не, на диска трябва да се запише фърмуера, разархивиран.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #127

    Default

    Според мен:

    1. Има нещо на новите карти за 2016 година(или поне на тази от линковете в темата по-горе), особено за България.Нещо моята не работи както трябва.

    Диска със старите карти 2013-2014 си работи нормално.

    2. Разбира от архиви.Поне на моите дискове така ги е записало.

    3.При мен с Уиндоус 7 записвачката не става никак.Имам някакъв софтуер на сони вайо - "Roxio easy media creator 10.0" с него става перфектно.Нищо не му пипам, той сам си разпознава диковете и формата и сами ги записва.Аз само кликам.


    4.Да не бъркате DVD дисковете със CD дисковете.Навигацията работи само със CD дискове и формат.С DVD дискове не работи.Поне така си мисля.
    Last edited by alfa racer GTA; 21-01-2017 at 17:32.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #128

    Default

    Не знам дали разбира от архиви, но така или иначе Нерото както и другата програма си ги разархивират и си ги записват както трябва. Като сложа диска в лаптопа си показва файловете с техните си разширения, не като ISO файл или някакви архиви. Старите карти от 2013, 2014 работят ли на старата версия на фърмуера, ако да ще пробвам с тях?

  9. #129
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Нищо не трябва да разархивираш-трябва да го запишеш като image!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #130

    Default

    Някой има ли представа как се ъпдейтват картите на новата нави, коята е с SD карта? Предполагам, че трябва да се направи нова SD карта с последните карти. Прав ли съм и някой има ли идея как става?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  11. #131

    Default

    Тези са файловете в дискът след записването.


  12. #132
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Като огледален образ ли го записваш?

    ---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

    Запиши го с image burn или нещо подобно!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails post-1-1206041183.jpg  
    Last edited by stu; 21-01-2017 at 20:45.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #133

    Default

    Да се похваля, проблемът както често се случва е бил от "устройството" пред компютъра (Аз). Трябвало е да извадя ключа за запалване и чак тогава да направя процедурата по инсталиране.

  14. #134
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Днес и аз тествах новата версия на картата 2015-2016г, работи без грешка за сега. Записах с уиндоуската "програма за записване на картини" (понеже моя уиндоус 7 е на български). След отваряне през компютъра не показва картинката няколко поста по-нагоре на колегата ален файърфокс, а ми ги изкарва като папки с номера и надолу нещо подобно, но иначе си работи и не дава грешки. Ще тествам тия дни навигирането от т.А до т.Б да видя как се справя.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #135
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Къде ги намирате тези нови карти?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 9 of 13 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •