Results 1 to 9 of 9

Thread: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

  1. #1
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

    Здравейте.

    Няколко пъти се "наигравам" с менташки MOTUL масла и вече съм обеден, че читаво масло освен ако лично ти не си го внасяш е трудно да се намери.

    Някой работил ли е с масло Spectrol, разгледах няколко Руски теста на масла и спектрола беше едно от тестваните, та резултатите бяха добри с изключение на оксидацията и като цяло препоръчват по-честа смяна ( не повече от година).
    В книжката на колата дават смяна на маслото на .... 30 000км или ( мисля, че беше година и половина)

    Аз го сменям на 12-13 000 км като тези километри ги минавам за година.

    Selenia 5W40 изглеждаше добро, но при една от смяните в кенчетата на дъното имаше доста утайка послендите поне 50 грама от маслото не го сипвах от кутийките защото си беше буквално мътно.

    Сега се чудя за това масло Spectrol Galaxy 5w-50 Мога да си го взема от сигурно място и цената му е под 50лв за 4 литра.
    Дали не е по-добре за двигателя да карам с това масло и да го сменям на 8-9000 км, от колкото с някое измислено купено от тук.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1208.jpg   IMG_1206.jpg  
    Last edited by The_Game; 26-02-2016 at 20:17.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  2. #2
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Руското си е Руско и сигурно е добро!
    Това което ме притеснява и не ми изглежда сериозно, е че в абсолютно същите туби съм купувал лепило, кореселин и т.н. - примерно, което ме навежда на мисълта че просто се налива в някой гараж, но това е моето лично виждане!
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  3. #3
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Руското си е Руско и сигурно е добро!
    Това което ме притеснява и не ми изглежда сериозно, е че в абсолютно същите туби съм купувал лепило, кореселин и т.н. - примерно, което ме навежда на мисълта че просто се налива в някой гараж, но това е моето лично виждане!

    Купувано е от Украйна маслото няма описание на Български, ама това не изключва въпросната вероятност.Даже кашончето в което са маслата не пасва точно на размера на тубите, което само по себе си е съмнително.., но за Русия пък е нормално
    Иначе да там ( Украйна) и на мен ми е направило впечатление, че примерно имат няколко вида шишенца и кутиики като в тях се слагат най различни работи от строителни материали до кисело мляко и мед само етикета и цвета на тубата/кутията/шишето са различни
    Last edited by The_Game; 28-02-2016 at 21:55.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  4. #4

    Default

    Нищо чудно продуктът на братушките да се окаже по-качествен от доста "световни" марки, все пак се произвежда по ГОСТ.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    http://www.spectrol.ru/?page=about
    Spectrol — образец слаженного и эффективного российско-американского сотрудничества!
    http://www.delfinrus.com/files/spect..._sae_5w-50.pdf
    Alfa Romeo 146 1.6 t.s.

  6. #6
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Здравейте.

    Няколко пъти се "наигравам" с менташки MOTUL масла и вече съм обеден, че читаво масло освен ако лично ти не си го внасяш е трудно да се намери.

    Някой работил ли е с масло Spectrol, разгледах няколко Руски теста на масла и спектрола беше едно от тестваните, та резултатите бяха добри с изключение на оксидацията и като цяло препоръчват по-честа смяна ( не повече от година).
    В книжката на колата дават смяна на маслото на .... 30 000км или ( мисля, че беше година и половина)

    Аз го сменям на 12-13 000 км като тези километри ги минавам за година.

    Selenia 5W40 изглеждаше добро, но при една от смяните в кенчетата на дъното имаше доста утайка послендите поне 50 грама от маслото не го сипвах от кутийките защото си беше буквално мътно.

    Сега се чудя за това масло Spectrol Galaxy 5w-50 Мога да си го взема от сигурно място и цената му е под 50лв за 4 литра.
    Дали не е по-добре за двигателя да карам с това масло и да го сменям на 8-9000 км, от колкото с някое измислено купено от тук.
    Колега, това, че всяко масло било менте и ако не си внесеш сам няма как да караш с истинско масло е малко крайно заключение, не мислиш ли? По какво съдиш, че маслото, което си взел не е истинско?

  7. #7
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Колега, това, че всяко масло било менте и ако не си внесеш сам няма как да караш с истинско масло е малко крайно заключение, не мислиш ли? По какво съдиш, че маслото, което си взел не е истинско?
    Знам, че е крайно, трябваше да напиша да не се засягат хора от форума , това са отделни хора далеч от големите фирми за които говоря, че им нямам доверие.

    Иначе по това за което съдя, че маслото е МЕНТАК 15w-50 мотул 2 туби по 4литра за към 140лв по спомени, беше, че в двете туби маслата нямаха нищо общо едно с друго
    Абсолютно еднакви туби, с лепенка от официален вносител, с хубавата туба която има отлепващо се инфо на задната част на тубата, а маслата вътре различни.
    Първо на цвят бяха различни.
    Едното беше светло жълто и миришеше на химия ( както предполагам трябва да мирише масло)
    Втората туба миришеше на долнопробно масло М10Д като и цвета му беше по тъмен кафеникав.

    Иначе все още не знам за тест на масло в домашни условия, аз лично съм пробвал да си намажа пръста с масло и да го избърша в кухненска хартия. Случвало се е масло, да се избърсва и да не ти останат хлъзгави пръстите разните там внос от Германия на Castrol и т.н.
    Аз продавам масла на INSA за селскостопански машини (20W-50) та инса-та като си избърша ръцете и пак са си мазни.

    От Италия съм вземал масло BERGOLINE със студена вода и обикновен сапун е трудно да си измиеш ръцете, като изсъхнат пак са си мазни.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Знам, че е крайно, трябваше да напиша да не се засягат хора от форума , това са отделни хора далеч от големите фирми за които говоря, че им нямам доверие.

    Иначе по това за което съдя, че маслото е МЕНТАК 15w-50 мотул 2 туби по 4литра за към 140лв по спомени, беше, че в двете туби маслата нямаха нищо общо едно с друго
    Абсолютно еднакви туби, с лепенка от официален вносител, с хубавата туба която има отлепващо се инфо на задната част на тубата, а маслата вътре различни.
    Първо на цвят бяха различни.
    Едното беше светло жълто и миришеше на химия ( както предполагам трябва да мирише масло)
    Втората туба миришеше на долнопробно масло М10Д като и цвета му беше по тъмен кафеникав.

    Иначе все още не знам за тест на масло в домашни условия, аз лично съм пробвал да си намажа пръста с масло и да го избърша в кухненска хартия. Случвало се е масло, да се избърсва и да не ти останат хлъзгави пръстите разните там внос от Германия на Castrol и т.н.
    Аз продавам масла на INSA за селскостопански машини (20W-50) та инса-та като си избърша ръцете и пак са си мазни.

    От Италия съм вземал масло BERGOLINE със студена вода и обикновен сапун е трудно да си измиеш ръцете, като изсъхнат пак са си мазни.
    Колега, аз не те попитах, защото съм се засегнал или нещо такова. Попитах, защото смятам, че е редно нещата да са обективни. Все пак това е форум и се чете от доста хора. Някои от тях вземат всяко мнение за истина, независимо дали реално е така и по този начин е възможно да бъдат заблудени, вместо да получат помощ. Когато мнението е подплатено с факти, тогава вече е друго. Надявам се, че ме разбра правилно.

    П.П. Доколкото разбрах, тубите са взимани от хора и произхода им не е ясен?

  9. #9
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Колега, аз не те попитах, защото съм се засегнал или нещо такова. Попитах, защото смятам, че е редно нещата да са обективни. Все пак това е форум и се чете от доста хора. Някои от тях вземат всяко мнение за истина, независимо дали реално е така и по този начин е възможно да бъдат заблудени, вместо да получат помощ. Когато мнението е подплатено с факти, тогава вече е друго. Надявам се, че ме разбра правилно.

    П.П. Доколкото разбрах, тубите са взимани от хора и произхода им не е ясен?

    Мотула беше купен от интернет магазин, Не от проспийд.( Въпреки, че имаха лепенки официален вносител ,вече не им помня името)
    И избора не беше на основата на цена. Исках снимки от няколко места, и само това беше с въпрсните "отлепващи се " етикети и стикер на официалния вносител.( уж оригинално както го даваха по форумите) Но като дойде маслото, аз лично си направих опит да отлепя етикета и да го залепя пак, и не беше трудно да се отлепи, само центрирането при обратното лепене е играчка.

    Selenia-та пък беше от някакъв магазин в София за Фиат-Алфа- Ланчия в Младост, та то имаше утайки ама може и да е нормално това ( някои от присадките да е, защото във всички туби го имаше, незма)

    Иначе ако сам ти, Лично ТИ( а не купувам от еди кой си който ги внася) си организираш доставката от да речем Италия и лично ти си плащаш стоката и доставката от Италия, директно от производителя, да тогава, са ти истински и на 100% оригинални нещата.
    Аз също имам магазин и много от нещата преди ги вземах от официален вносител в БГ, после започнах да си търся производителите. В началото намирах едрови продавачи извън България които предлага на добри цени , но качеството беше различно всеки път и не ми харесваше ( Говора за резервни части за селскостопански машини)Като сега 95% от нещата които продавам ги купувам директно от производителите, аз си правя преводите директно към тях и си организирам доставката, без да минавам през прекупвачи и качеството да е различно всеки път.

    При маслата лошото е, че няма как да го хванеш дали е истинско или не . ( При мойте неща- основно детайли от желязо веднага може да разбереш дали е от истинска стомна или не съвсем)При маслата дори масло от 4 лв за литър ( не говоря за М10Д там цената е на половина )налято в маркова кутия, няма да ти скапе мотора веднага.Ще си караш ще си смениш маслото няколко пъти и няма и да разбереш. Има коли които се карат и на които маслата не са им сменяни с години, с пробег няколко пъти над определения, но като си ги карат леко си движат. Не е като да я оставиш без масло и да разтропа моментално.

    Иначе вие какво масло предлагате, ще ви пиша на ЛС трябват ми 3-4 литра за Фиата.

    Относно оригиналността на нещата говоря от опита ми с хората с които съм работил, Като почти винаги всеки се хвали, че неговото е оригинално. (Имам едни маслени филтри които оригинални стурават по 30лв имам и китайски не пише на него нищо, но е на 1/3 от цената и си е Made in China. Като дойде клиент и му кажа имам оригинален ето го, имам и по-евтин вариант китайски, oбикновенно хората не купуват китайския , не купуват и оригналния защото струва много.
    После същия клиент идва пак при мен и ми показва същия китайски филтър който аз съм му предложил за 10лв и ми казва " виж какъв филтър си купих от незнам си къде за 20 лв оригинален Италиански ти ми поиска 30лв"


    Не се заяждам, не искам да обидя никой, просто моя опит с нещата от живота е такъв.

    Поздрави и ЧЕСТИТ 3-ти МАРТ !!!!!

    За всички които не знаят какво се чества
    ТРЕТИ МАРТ 1878 година -
    Освобождението на България от турско робство

    Наблягам на думата с по различен шрифт защото все повече хора забравиха историята и не ги интересува кой с какви проблеми и за какво се е борил и дал живота си преди 140 години ( нарочно казвам 140 )
    Успех и здраве !
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •