Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Бензинова 166-ица

  1. #1

    Default Бензинова 166-ица

    Здравейте, колеги! Много ми харесва 166-ицата, отдавна се заглеждам по сайтовете. Сега излезе една бензинова. За да не пускам линкове от други сайтове - има я в познатите сайтове за продажби на коли, тя е единствената червена, предлага се във Враца, 2005 година. На едно място я пише за 3990, на друго - за 4000. Има ли някаква уловка, как ви изглежда на пръв поглед тази кола от обявата? Трудна ли е за поддръжка бензиновата Алфа? Ще съм ви благодарен за мненията, а дай, Боже, мога да ви стана и реален съфорумец, със съответната красива Алфа Поздрави!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ако е тази фейса е коментирана и в друга тема.Колата по снимки не изглежда никак зле,като изключим скъсаното гумено уплътнение на шофьорската врата което няма как да се случи за 150к,но както и да е
    За подръжката ще чуеш милион мнения и за окачването и за мотора,но ако колата е добра(задължително диагностика и тест драйв преди покупка) скачай и няма да останеш разочарован.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

  3. #3

    Default

    Тя пък днес следобед е изчезнала от сайтовете, явно са я купили. Нищо, търсенето ще продължи.

  4. #4
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Здравей, колега. Колата на живо не изжглежда толкова добре, колкото на снимките, но ще постарая да я постегна, за да приеме подобаващ вид. Има доста косурчета, които вече са в процес на отстраняване.

    Съвет от мен - за първа Алфа си вземи от частно лице, по-възможност някой колега от форума. По къщите са най-често "пакетни коли", освен ако не е някой наистина запазен екземпляр, който обаче ще ти струва поне колкото обслужен еквивалент с БГ регистрация и история за престоя си тук.

    Понеже гледаш бензинови 166 с новия фейс, ще дам обратна връзка и за дупнишката 2,5 V6 на газ:

    Колата седи от доста врме, на момчето не му се занимаваше да носи акумулатор да я запали да чуем как работи този шестак Но от огледа:

    Изглежда, че е карана до последно, преди да дойде време за голямо обслужване - като пример - дискове, и предни, и задни, са доста изядени и са за смяна, може да им провериш цените. Има леки драскотини по боята, най-сериозното мисля беше в десния ъгъл на предната броня. Също в дясно, прагът зад предната гума стоеше неестествено и разстоянието меджу калника и вратата не ми се стори ОК спрямо другата страна - мисля, че е имало някакъв удар, но не мога да преценя колко сериозно е било. Вътре салона е сравнително запазен, на задната седалка има две точици (надрано/скъсано), конзолата отстрани има разни видии и следи от други такива

    Цената - на 4 900 е готов да я даде, аз не можах да му смъкна повече.

    В темата, където обсъждаме обявите за 166 има и обратна връзка за 3.0-ката автоматик.
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  5. #5

    Default

    Аз шси търся скоро 3.2 V6 от 2005 нагоре, ама май няма да ме огрее да намеря в БГ. Внасят само някакви гадни дизели автоматици, разцепени от каране.

  6. #6
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Аз шси търся скоро 3.2 V6 от 2005 нагоре, ама май няма да ме огрее да намеря в БГ. Внасят само някакви гадни дизели автоматици, разцепени от каране.
    Да ти кажа честно и аз се бях спрял на този вариант. Но тези коли са редки в оказионите, дори и в Италия. Човек трябва да се отдаде на закупуването доста сериозно - и като време, и като път - ще бъде голямо приключение. Ценово - би трябвало до 15 000лв да се вмести човек, овсен, ако не се хвърли на супер запазен екземпляр, който спокойно ще стъпи на цената на новото Типо да речем.
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Мдаа и аз повече от година се оглеждам за читаво 3.2,ама не и това си е,имаше едно форумно много гледано,но го очука градушката и така и не разбрах какво стана с тази кола,та и аз съм се спрял на вариант от чужбина и постоянно дебна за читав екземпляр.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Мдаа и аз повече от година се оглеждам за читаво 3.2,ама не и това си е,имаше едно форумно много гледано,но го очука градушката и така и не разбрах какво стана с тази кола,та и аз съм се спрял на вариант от чужбина и постоянно дебна за читав екземпляр.
    Колата на Geniusloci, 2004 беше и я даваше накрая за смешни пари. До колкото знам, замина на части за съжаление.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Точно за нея говоря,бяхме се разбрали като мине огледа по каското да се чуем,ама аз звънях 3-4 пъти и после ми стана неудобно да нахалствам,та така и изгубих дирите на тази страхотна кола.Въпреки градушката аз и бях много навитак.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Аз шси търся скоро 3.2 V6 от 2005 нагоре, ама май няма да ме огрее да намеря в БГ. Внасят само някакви гадни дизели автоматици, разцепени от каране.
    http://www.cars.bg/c1539703
    Virus Alfa

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    Супер е, ама ако се напъна още съвзем малко взимам CLS 350 в супер състояние от познат, а двете коли нямат много допирни точки...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Да този екземпляр и аз го видях и ми грабна окото,но не е в моя ценови диапазон.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

  13. #13
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    абе на тея ТИ какво точно им е различно?
    и като гледам волана сие е същия, салона и той, праговете хром и пише ТИ - на нормалните пише алфа ромео.
    Освен джантите не виждам нищо в съществено в тая кола ....
    аз ли греша?

    щото ако си купя 2 стикера и едни джанти и моята е бъде ТИ
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by cvetelin View Post
    абе на тея ТИ какво точно им е различно?
    и като гледам волана сие е същия, салона и той, праговете хром и пише ТИ - на нормалните пише алфа ромео.
    Освен джантите не виждам нищо в съществено в тая кола ....
    аз ли греша?

    щото ако си купя 2 стикера и едни джанти и моята е бъде ТИ
    - 18ките точно и само с тази шарка
    - стикерите под мигачите, и отзад под 166
    - спортно окачване ( по ниска е от нормалните ФЛ 166 и нито пружините нито амор. са еднакви с нормалните )
    - на седалките подшивките на емблемата "алфа" са винаги от бял конец
    -кожата е винаги черна
    -подсветката на таблото е винаги червена
    -таблото (циферблатите) е винаги черно ( не бяло и т.н. )
    -праговете винаги са TI
    Virus Alfa

  15. #15
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    - 18ките точно и само с тази шарка
    - стикерите под мигачите, и отзад под 166
    - спортно окачване ( по ниска е от нормалните ФЛ 166 и нито пружините нито амор. са еднакви с нормалните )
    - на седалките подшивките на емблемата "алфа" са винаги от бял конец
    -кожата е винаги черна
    -подсветката на таблото е винаги червена
    -таблото (циферблатите) е винаги черно ( не бяло и т.н. )
    -праговете винаги са TI
    А скапания ICS пак си свети зелено и изглежда ужасно на фона на всичко червено вътре
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •