Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Корекция на впръскването при mjet - питане?

  1. #16
    започва да се пристрастява DEGWEED's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Аз ли съм тъп или тук си чешем езиците за кола, която е в ред?
    Колега дано си прав, впрочем благодаря за разяснението по-горе. Ще покарам и ще гледам пак...
    Между другото може и да се подбива бизнеса на някои хора като се извадят на яве тези прословути стойности на корекция както казаха по-горе, но в крайна сметка има хора които си ползват кабела за лични нужди (като мен) и от любопитство е интересно да се знае.
    Като гранични стойности съм чувал доста версии и не знам на коя може да се вярва.
    Примери:
    (+0,7 mm3/i) - (-0,7 mm3/i)
    (+1,5 mm3/i) - (-1,5 mm3/i)
    (+5,0 mm3/i) - (-5,0 mm3/i)
    Нещото, което видях с очите си при познати, които се занимават с дизели е, че техния софт показваше стойностите, придружени с цветна графика и на (+2,0 mm3/i) - (-2,0 mm3/i) светеше в зелено - т.е. ОК.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
    164, 156, GTV V6 turbo 🏎, 147 - ex 🚘

  2. #17

    Default

    И сега вземи си счупи колата щото ползваш кабела за лични нужди. Я вземи карай и не се втелясвай, че ще се вкараш в яко парично приключение

  3. #18

    Default

    В прикаченият файл ще видите стойностите, който показва при мен. Интересува ме в нормите ли е понеже не разбирам. Колата като е студена леко притрисва все едно не работят всички цилиндри и след около 15-20сек се нормализира. Другото, което ме притеснява е, че в движение като и подам газ и изпушва доста черно. Като вървеж не правя някаква разлика с преди.

    Колата е 156 2.4 20v JTDm
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160410_105007.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  4. #19

    Default

    Гледам,че колегите са останали без отговор,пък и на мен ми е интересно.

    Та какви са допустимите отклонения.....от колко до колко?
    Въобще в кои случаи ,кога се гледа на празен ход,в обороти,на студен мотор,на топъл...?

    Предполага се информацията е конфиденциална,но с две прости думи за любители

    Мерси.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    И на мен ми интересно колко трябва да е при студен и колко когато загрее двигателя !
    Ма трънки никой не казва.....
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #21
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Гледат се на загрял мотор и на празен ход. До + - 1 мисля че беше в нормите. Проверяват се като се разменят местата на дюзите, но мисля че номерата на дюзите се препрограмираха при ЕДЦ16, т.е. чрез програма се написва номера на дюзата за конкретния цилиндър на който се слага. Ако корекциите останат същите за определения цилиндър значи има износване на цилиндър/сегменти, ако корекцийте се променят съответно според дюзата значи проблема е в дюзата. Не препоръчвам на никой да си прави експерименти, има си дизелови сервизи които се занимават с конкретните неща, имат също и техника за стендоване и т.н.. Освен това се райбероват задължително при последното поставяне, с нови дихтунги, стягат се с определени килограми и т.н. и т.н.

    Пс Това не е рутинна операция като смяна на крушки, така че не правете глупости, търсете професионална помощ.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #22
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Е щом е + - 1 моята трябва да я изхвърля !
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:27.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Е щом е + - 1 моята трябва да я изхвърля !
    не е + -1, не се връзвай. Щом коригира в тесни граници значи е добре

    ---------- Post added at 15:52 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

    Иначе ще ти качи грешка

  9. #24
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    не е + -1, не се връзвай. Щом коригира в тесни граници значи е добре

    ---------- Post added at 15:52 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

    Иначе ще ти качи грешка
    Споко няма !..То аз откакто съм я купил горе долу тези граници показва.Това на снимката е при току що стартиран двигател иначе на топъл падат още !Като загрее добре не мож я различиш бензинка ли е или дизелка
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #25

    Default

    Моторът ми не мърда, при подаване на газ корекциите се менят и така трябва да бъде. Това за моята

  11. #26
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Моторът ми не мърда, при подаване на газ корекциите се менят и така трябва да бъде. Това за моята
    Точно и аз това гледам,че когато подаваш различна газ се менят различно.И затова искам да знам за тези нормални стойности дето им казват !
    Също средния разход за последните 1000 км е 7,2 l/km по борд компютър само градско каране!Едва ли кола на която не са и наред дюзите или нещо по цилиндрите ще даде такъв разход.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #27

    Default

    Прав си. А и дюзите затова имат кодировка, за да покажат на компа къде и кога да коригира и как. Не че той гледа само това

  13. #28
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Ако не се лъжа корекциите трябва да са в границите +- 2.
    Моята имаше корекция на едната дюза от порядъка на 3,75 до 4,25, и мотора претрисаше на ниски обороти. След размяна и преконфигуриране на кодовете корекцията се запази в тези граници. Съмненията за проблем в мотора бяха отхвърлени, тъй като мотора беше разглобен на съставните му части( имам тема, който иска да я потърси) и сглобен с възможно най- хубавите части, и от човек който знае какво прави. В последствие при затапване на агеера се оказа че някой се е правил на специалист по софтуера. И след слагането на точния софтуер( големи благодарности на колега от форума, той знае кой е) всичко си дойде в границите на нормалните корекции.
    Надявам се да съм бил полезен.


    Поздрави.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  14. #29

    Default

    При мен стига до +4 на празен ход една, а моторът не трепва

  15. #30

    Default

    Нямам никакви проблеми или подозрения за такива .Но се заинтересувах все пак в какви граници е отклонението,за да си знам.
    Това са ми данните на празен ход при 48 градуса на мотора...падна ми батерията на лаптопа и не успях на загрял да видя дали ще се променят и в каква посока.
    Имах под ръка pro-tec и го вкарах,ей така...да видя ще има ли някаква разлика......ще споделя,като избухам горивото.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160626_103453.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •