Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Питане за маслен филтър ?

  1. #16
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    На 156-цата слагам този - http://catalog.mann-filter.com/EU/en...lter/W%20714~4

    Същия на размер е като твоя, но е точно това което искаш -> Висок !
    Браво всички карате с MANN !Никъде не съм споменал ,че искам висок !Само ми беше интересно,че единствено на MANN модела за този двигател моя от подписа е толкова нисък.Всички модели на другите марки филтри поне 20+ на брой са с височина поне 62-64 мм а само на MANNA 53 мм.Та затова питам понеже ми се вижда мъничък някак си !
    P.S
    Няма смисъл от писане по тая тема повече според мен !Понеже дотук разбрах,че според почти всички щом е резба М20X 1,5 може да завъртиш всеки един на твоята кола.Ама според мен не е така....то за това има и една каруца модели а не е само един единствен за всички коли.Независимо че са резба М20 X 1,5
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #17
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Колега, нищо лично, ама не те разбирам! Пускаш тема, питаш за филтър, дават ти се мнения, ти спориш, и даваш свои доводи защо не искаш предложените ти филтри. Карай с каквото искаш, никой не те насилва да слагаш точно определена марка и модел. Според мен, след всичко изчетено дотук, темата ти няма никакъв смисъл! Не го приемай като заяждане, просто след всичко изчетено, това е моето мнение, и затова не си позволявам да ти казвам какъв филтър да позлваш. От нищо - нещо стана тая тема... След като имаш собствено мнение, въпроса ти е глупав, и впечатлението, с което оставам, е че търсиш само някакъв спор, а накрая ще ползваш това, което ти мислиш за правилно, евтино и хубаво! Слагай това, което ти харесва, и не се занимавай с мнения, на които няма да се довериш!
    P.S. Не ми отговаряй, не ме интересува какво мислиш, просто ти споделям на какви мисли ме навежда темата ти.
    Last edited by nblagoev; 28-02-2016 at 23:22.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз лично филтъра споменат от колегата W719/22 не бих сложил !Това е филтър за Порше
    Е, и......
    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    1.Не е произведен за тази кола и този двигател
    - Е,и.....
    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    2.Отваря на 2,2 бар и има два възвратни клапана !
    Мисля че не осъзнаваш че това е плюс в случая - байпасния клапан като се отвори и НЕФИЛТРИРАНО масло преминава през него по пътя към двг......в случая 1.3 бара е по малко от 2.2, което ще рече че във втория случай повече ФИЛТРИРАНО масло минава през филтъра преди да стигне до двигателя.......Отделно от това има два клапана спиращи маслото от изтичане през системата при изгасен двигател.......

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    4.Мисля,че всеки разумен човек би си сложил част произведена точно за неговия модел кола и вид двигател !
    Аз принципно съм силно неразумен човек и рядко имам проблем с двигателите, независимо ежедневно ли ги карам, или на писта.........
    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    5.Не искам да споря с никой за никакви филтри !
    Аз също, казвам мнение, всеки сам да си преценя.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Гледах един клип за сравнение на китайски филтър MANN и оригинален. Китайско менте, даже не бяха изписали правилно Germany. Затова само Clean filters, не ме интересува какви са мненията по форумите, аз нямам грижи.
    Имам въпрос, някой знае ли Fiat Panda произведена в Полша с какви филтри излиза за оригинално вграждане.
    Размера винаги има значение, в едно клипче, американско тоя път, измерваха площта на нагънатата хартия вътре и извода беше, че с повече хартия е по-добре...
    Last edited by toto99; 29-02-2016 at 09:37.
    Alfa Romeo 146 1.6 t.s.

  5. #20
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Клапанът отваря когато филтърът се подпуши и вече не пуска достатъчно масло. Много по-голяма беля от нефилтрираното масло е липсата на такова. Слагайте си каквото дават на колата да не ви боли глава

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #21
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Колега, нищо лично, ама не те разбирам! Пускаш тема, питаш за филтър, дават ти се мнения, ти спориш, и даваш свои доводи защо не искаш предложените ти филтри. Карай с каквото искаш, никой не те насилва да слагаш точно определена марка и модел. Според мен, след всичко изчетено дотук, темата ти няма никакъв смисъл! Не го приемай като заяждане, просто след всичко изчетено, това е моето мнение, и затова не си позволявам да ти казвам какъв филтър да позлваш. От нищо - нещо стана тая тема... След като имаш собствено мнение, въпроса ти е глупав, и впечатлението, с което оставам, е че търсиш само някакъв спор, а накрая ще ползваш това, което ти мислиш за правилно, евтино и хубаво! Слагай това, което ти харесва, и не се занимавай с мнения, на които няма да се довериш!
    P.S. Не ми отговаряй, не ме интересува какво мислиш, просто ти споделям на какви мисли ме навежда темата ти.
    Ще ти отговоря щото и ти май не разбираш защо винаги се получава така,нещо от рода на спор !
    Питах конкретно за две марки филтри и съответно парт номерата на филтрите !Всички ми обясняват за филтри с номера който не е за моята кола !Никой не каза конкретно нищо за точно филтрите който питам !Обяснява ми се за филтър който е за Порше колко бил добър !Явно италианските инженери са глупави всичките до един,че не се се сетили да хакнат на тоя двигател един такъв филтър !!!
    И последно до колегата който е вещ по колите май- филтъра W719/22 е висок 12,5 см и ако се сложи тоя филтър няма да може да се постави после капака които предпазва филтъра !Или сега ще почнете да пишете как този предпазен капак може да не се слага или да си направя нов при някой които се занимава с ламарини !
    Виждаш ли защо се получава спора или не !Да ти обяснявам ли още
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #22
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Колега, питането ти е абсолютно излишно и двата филтъра са наложени марки. Единственото лошо, което някой може да ти каже е, ако е попадал на дефектен филтър, което е възможно за всяка марка И няма нужда да завършваш всяко изречение с удивителен само напрягаш дискусията излишно

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #23
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Така и така си ги купил,слагай ги един по един,и после ще споделиш от кой си по доволен.Единствено не ми стана ясно този "ламаринен" предпазител,от какво предпазва филтъра?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  9. #24
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Така и така си ги купил,слагай ги един по един,и после ще споделиш от кой си по доволен.Единствено не ми стана ясно този "ламаринен" предпазител,от какво предпазва филтъра?
    И аз не знам ама го има !

    ---------- Post added at 19:12 ---------- Previous post was at 19:10 ----------

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колега, питането ти е абсолютно излишно и двата филтъра са наложени марки. Единственото лошо, което някой може да ти каже е, ако е попадал на дефектен филтър, което е възможно за всяка марка И няма нужда да завършваш всяко изречение с удивителен само напрягаш дискусията излишно
    Внимавал съм в час по Български затова слагам удивителни !Даже виждам,че половината тук не го знаят.За езика става въпрос....
    P.S
    Днес маслото е сменно филтъра е MAHLE маслото е Селения 5W-40,за сега няма проблеми !
    За протокола маслото е купено от България може и да е фалшиво
    Last edited by eproHD; 29-02-2016 at 20:30.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #25
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post

    Внимавал съм в час по Български затова слагам удивителни !Даже виждам,че половината тук не го знаят.За езика става въпрос....
    Ти си в тая половина.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #26
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    За филтъра няма какво да кажа. Повдигнал си си тема, в която сам си пишеш и си обясняваш всичко. Явно това е замисъла.
    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Внимавал съм в час по Български затова слагам удивителни !Даже виждам,че половината тук не го знаят.За езика става въпрос....
    Само от тук се вижда, че принадлежиш и ти в тази група на незнаещите, очевидно.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #27
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    [QUOTE=BO;1466282]За филтъра няма какво да кажа. Повдигнал си си тема, в която сам си пишеш и си обясняваш всичко. Явно това е замисъла.


    ВО...ВО голям капут си ти !Е ти си знаеш това...
    Това,че си модератор в Фиат форума не значи ,че си хванал господ за чадъра
    Ами мислех,че някой ще даде мнение ама не...Но все пак няма да опра до селските ви форумни сервисчета !Скоро и тези дето ви посещават ще свършат !Може да лъжете всички други но не и мен !Това трябва да ви стане ясно 1 път завинаги !
    Last edited by eproHD; 29-02-2016 at 21:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Дойде време за смяна на маслото та въпроса ми е относно филтъра ?
    Понеже така се стекоха обстоятелствата имам два филтъра от различна марка !Въпроса е кой да използвам ?
    Филтрите са единия е MANN FILTER W7003 а другия е MAHLE ORIGINAL OC458 !Този на MANN ми се вижда
    много малък някак си като детска играчка.Също така на MAHLE нямам информация на колко бара му е клапана на отваряне
    Колега, виждам че се намираш в Италия, защо не посетиш някой тамошен сервиз и не потърсиш компетентно мнение, а се налага да пишеш във форума на Алфа Ромео? Предполага се, че италианските майстори знаят кой филтър да сложат, защото ремонтират италиански коли в пъти повече от родните майстори. Освен това, след като работиш в чужбина се предполага, че изкарваш добри пари и една такава елементарна интервенция, като смяна на филтър няма да те затрудни финансово. И друго не ми е ясно, какво значение има налягането, при което се отваря байпас-клапана? Производителят на филтъра е упоменал за кои марки и автомобили е този филтър и това налягане не носи абсолютно никаква информация на редовия собственик на колата. Но все пак, ако все още държиш да разбереш при какво налягане се отваря байпас-клапана, ето:
    http://catalog.mann-filter.com/EU/en...ilter/W%207003
    MAHLE ORIGINAL OC 458 няма байпас клапан.
    Last edited by dansguardian; 01-03-2016 at 08:59.

  14. #29
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    ВО...ВО голям капут си ти !Е ти си знаеш това...
    Това,че си модератор в Фиат форума не значи ,че си хванал господ за чадъра
    Ами мислех,че някой ще даде мнение ама не...Но все пак няма да опра до селските ви форумни сервисчета !Скоро и тези дето ви посещават ще свършат !Може да лъжете всички други но не и мен !Това трябва да ви стане ясно 1 път завинаги !
    По принцип бих се обидил от думите на човек, който има мисъл в главата и има уважение към обществото. Това в теб очевидно липсва.
    Но ме кефиш, че си от тези индивиди, които си мислят, че разбират от всичко, обиждат хората на някаква тема, а сами не виждат, че попадат в групата, която се пробват да накърняват.
    Та не разбрах в крайна сметка - пропускал ли си или си бил в час по "Български" език? Защото ако си бил в тези часове, то се запитай дали случайно не е било загубено време.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #30
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    В Италия смяната на масления филтър е само при изрично настояване от клиента и това в повечето сервизи
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •