Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с фарове с лупи за Алфа ромео 156

  1. #1

    Default Проблем с фарове с лупи за Алфа ромео 156

    Мой приятел продава алфа на части ,която имаше фарове Carrelo с лупи.Купих ги и в неделя ги сложих на моята кола.Старите ми фарове бяха с ксенон 6000К .Едвам вкарах ксеноновите крушки в новия фар с лупата.Нямаха и габарати.Прехвърлих габаритите от старите ми фарове.Външно изглеждат чудесно ,но светят много лошо(нищо не може да се види).На предишната кола са били с крушки без ксенон, момчето от което ги купих каза че дори не ги е виждал как светят.Трябва ли да се настроят по някакъв начин? Правят хубав лъч когато паркирам зад някоя кола ,но вчера когато се стъмни и покарах колата не осветяваха пътя.Незнам дали може да е от крушките или от самите лупи.Дайте съвети какво да направя.Качвам снимки на фарове и мястото за крушката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG1150 (1).jpg   IMAG1153.jpg  

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    В този им вид няма да светнат никога, трябва да се отворят и да се наместят наново, захвата на крушката също се доизкусурява, защото така крушката не ляга достатъчно навътре и не е на фокус.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    В този им вид няма да светнат никога, трябва да се отворят и да се наместят наново, захвата на крушката също се доизкусурява, защото така крушката не ляга достатъчно навътре и не е на фокус.
    Можеш ли да ми обясниш какво точно трябва да се направи?Благодаря

  4. #4

    Default Снимки на фаровете

    Снимки на фаровете
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 12.jpg  

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Отваряш фаровете, намисташ лупите да светяткъдето трябва спрямо дългите, ако има нужда се пили дъното на рефлектора на късите за да легне добре лупата, после затваряш и си свиркаш. Ако не излязат отзад достатъчно се прави една другафантасмагория и се ползва оригиналното захващане на крушката. Крушките трябва да си легнат на леглото в рефлектора на лупата, а масово се прави грешка там и не ляга добре, съответно не са на фокус и не светят с целия си потенциал.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Отваряш фаровете, намисташ лупите да светяткъдето трябва спрямо дългите, ако има нужда се пили дъното на рефлектора на късите за да легне добре лупата, после затваряш и си свиркаш. Ако не излязат отзад достатъчно се прави една другафантасмагория и се ползва оригиналното захващане на крушката. Крушките трябва да си легнат на леглото в рефлектора на лупата, а масово се прави грешка там и не ляга добре, съответно не са на фокус и не светят с целия си потенциал.
    Имаш предвид ,че в момента лупата не е наместена добре.Това са моите крушки в момента и мисля,че наистина не могат да влязат както трябва.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 123.jpg  

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Чакай сега, това прилича на Н7 крушка, а тия лупи са за Н1.
    На снимките също виждам че лупите са завъртяни на някъде, т.е. не са хоризонтирани, пробвай да ги заръртиш на първо време с права отвертка, заставаш срещу стена и ги въртиш докато станат в една права линия. След това светваш дългите, вероятно оригиналните дълги ще светят в космоса, ако не те устройва ги отваряш и ремонтираш.
    Last edited by mirchozo; 29-02-2016 at 20:52.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Колеги да се вмъкна в темата,аз съм със 156 обикновинни фарове.Защо шофьорския фар не мога да настройвам височината на светлината.Ръчно не става с,електрически също.С десния нямя проблеми.

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by NewAlfa View Post
    Колеги да се вмъкна в темата,аз съм със 156 обикновинни фарове.Защо шофьорския фар не мога да настройвам височината на светлината.Ръчно не става с,електрически също.С десния нямя проблеми.
    Виж дали е закопчано моторчето за рефлектора, завърташ леко и издърпваш назад, излезе ли без да му накланяш гъза значи не е закопчано. Там е едно ябълковидно закопчаване, за да се откачи се накланя дупето (откъм буксата, образно казано) надолу, съответно закопчаването е по обратния ред, само трябва да придърпаш рефлектора малко назад някакси (примерно да придърпаш крушката на дългите).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Виж дали е закопчано моторчето за рефлектора, завърташ леко и издърпваш назад, излезе ли без да му накланяш гъза значи не е закопчано. Там е едно ябълковидно закопчаване, за да се откачи се накланя дупето (откъм буксата, образно казано) надолу, съответно закопчаването е по обратния ред, само трябва да придърпаш рефлектора малко назад някакси (примерно да придърпаш крушката на дългите).
    Благодаря колега

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Чакай сега, това прилича на Н7 крушка, а тия лупи са за Н1.
    На снимките също виждам че лупите са завъртяни на някъде, т.е. не са хоризонтирани, пробвай да ги заръртиш на първо време с права отвертка, заставаш срещу стена и ги въртиш докато станат в една права линия. След това светваш дългите, вероятно оригиналните дълги ще светят в космоса, ако не те устройва ги отваряш и ремонтираш.
    Благодаря и аз .Отивам да взема едни нови крушки и да пробвам.Какви да бъдат ,колко келвина и вата?

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Н1, ватовете според баластите 35 или 55W, аз лично предпочитам 4300К защото най-вършат работа и в мъгла, също и е най-близката до дневната светлина, някой 5000К, там вече според това как искаш да ти свети.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13

    Default 1

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Н1, ватовете според баластите 35 или 55W, аз лично предпочитам 4300К защото най-вършат работа и в мъгла, също и е най-близката до дневната светлина, някой 5000К, там вече според това как искаш да ти свети.
    Станаха супер. Сложих 5000К ,след 5 сваляния и качвания най накрая ги направих.Жив и здрав колега!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •