Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 96

Thread: 159 2.4/1.9 за първа кола или нещо друго?

  1. #61
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Интересно ми е кво ти е препоръчал твоя приятел да си купиш,щом тея алфи се чупят толкова.
    Каското си е каско,хубаво е да го имаш,а и времената станаха такива че никой не зачита чуждата собственост и си трябва ...
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  2. #62
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Не знам кое им е чупливото, 159 си е като немска кола(образно казано, щото и от немските има страшни трошляци).
    С тази цена на дизела 1,9 или 2,4 все тая.
    За 4г и 50 000км съм сменил 1 горен носач на смешна цена и 1 долен(тука малко ме заболя сърцето).
    Другото са само консумативи.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #63
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    И аз го попитах какво да взема ,но наистина в главата ми е каша. Като я видя и се обръщам и като си легна си викам "ей какво ще ми е хубаво да покарам тази кола". Други пък ми казват бягай от дизела "печки" скъпа подръжка спрямо бензин. Вземи си бензин сложи гас.... Родителите ми скоро си купиха Lancia Phedra 2.2 дизел и то на сляпо без да я видят на 330 000 км ами не сме имали проблем с колата освен стартера и понякога светва FAP филтъра ,но за 128 коня ми хареса как като се пусна турбото наема (дори и за ван). Возил съм се в BMW 320d 2007г. много ми харесва чувството когато се наеме турбината ,но този проблем с филтъра за твърди частици ме притеснява как примерно както на Lancia-та като светне този проблем и удушава мотора и неще да се наема ,но на другия ден на сутринта се е изчистила грешката. В борба между мозъка и сърцето съм (шега няма това с колите е болестно състояние).

    ---------- Post added at 20:11 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

    Аз съм от село до Велико Търново имаме си гаражи ,до сега в не се е чувало в района да пипат коли. Но смятам ,че ще бъде голям плюс за мен ако имам рамо по време на покупката от човек който кара подобен автомобил. Все си мисля ,че автоджамбазите в който и сервиз да отида по време на покупката се имат с хората от сервиза и могат да си затворят очите все за нещо само и само да се продаде автомобила срещу малко почерпка. В днешно време на нищо не може да се разчита.

  4. #64
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    В интерес на истината се регистрирах днес с идеята да направя абсолютно същата тема. Току що говорих с един приятел който продава авточасти в Варна и ми каза с 2 думи (това е най-лошата кола всичко по нея се чупи). Та и аз гледам алфа 159 (по конкретно тази http://www.cars.bg/c1529061 ). Студент съм и се прибирам събота неделя и по празници и около Велико Търново нямаме проблеми с крадене на коли и няма да ми се налага да си правя каско а имам и гараж. Просто когато видя този автомобил на пътя и сърцето ми подскача а много хора ми казват ,че се трошат и е много лош избор а аз искам просто като се прибера да покарам с удоволствие и това е.



    Преди 2 години изкарах книжка и искам да кажа само на пича който пусна темата ,че нещата няма да са както ги описваш в момента. Когато си вземеш книжката ще искаш да караш постоянно за удоволствие и няма да ходиш пеша толкова колкото си мислиш. Всяка вечер ще си с колата покрай приятели който ще ти се кефят на новата придобивка и ще искат да ходите насам натам. Не ме разбирай погрешно ,но е така казвам ти го от личен опит. А колкото до конете ..... опитах се веднъж да изпреваря 1 бус с 120км (колата ми е 64 коня бензин) и понеже са гадняри и настъпват ,за да не ги изпреваря се разминах с един тир на косъм (да речем ,че просто не си знаех още възможностите на автомобила в началото).
    Ми то във Варна я има 10-на 159-ки,я не,кога тоз твой приятел им направи статистика на чупливостта!За бензинова на газ забрави-има много писано по въпроса.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  5. #65
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Няма кола която не се чупи. До скоро и аз си търсих 159(вече си купих) и аз като теб разпитвах и на 99% хората който питах ми казаха да бягам от алфа и какво ли още не . Купих си моята и изобщо не съжалявам за този избор. Имам я от 2 месеца не мога да кажа неща за ремонти и тнт , но определено зависи от конкретния модел . Важно е като се качиш в колата и като я погледнеш да ти пълни душата.
    Alfa 159 JTD

  6. #66

    Default

    Не взимай 159-ка бензин освен 1750 кубика турбо бензин.

    От дизела 2.4 Jtdm "дърпа", но все пак зависи какво искаш.

    От автоджамбазите трудно ще намериш нещо свестно, но зависи и колко пари си приготвил...

    2.4 дизел поддържана за под 10 000лв трудно ще намериш.То и за 10 000лв трудно ще намериш, но може и нещо да изпадне. Зависи от претенциите ти за екстри/функции...

    За такъв автомобил, не може да очакваш поддръжката да е като опел астра от същите години производство..., нито пък, като на голф или пасат.

    Автомобилът е "рядка птица" и частите поради това не се намират лесно, но нови има на съответната цена.Включително от чужбина.

    Има и тема за газ, но за 159-ка не е много разумно, нито изгодно.

    Взимаш или дизел или бензин и караш на това на което е двигателя.Този модел е рядък дори и за чужбина и не са много хората които могат да го направят както трябва.

    Лично аз считам, че това не е автомобил за градско ползване и натоварен градски трафик, а по-скоро за извънградско.За Велико Търново и павирани или калдаръмени улици изобщо не е за ежедневно каране.

    Проблемите с филтър и другите "дизелови болести" са решими за немного пари, освен ако вече не са били решени от предния собственик, както често се лсучва в България.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #67
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Улиците ни не са лоши павета има само до царевец но са 100-200 метра. Покрай селото ми е русенската магистрала а тя е доста добре. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=cl8mvn
    спрял съм се на този екземпляр. Гледам ,че има нов внос и сервизна книжка.

  8. #68
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    Улиците ни не са лоши павета има само до царевец но са 100-200 метра. Покрай селото ми е русенската магистрала а тя е доста добре. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=cl8mvn
    спрял съм се на този екземпляр. Гледам ,че има нов внос и сервизна книжка.
    Не е лоша, малко скъпа ми се струва и е добре да се види по ВИН, че не е файслифт, а май е с фейслифтови седалки. Да не е присаждан салона. До няколко дни може да ида да я погледна, ще имам път натам.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #69
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    Разгледай във форума,мисля че имаше две три 159-ки,поне са регистрирани и можеш да събереш по-достоверна информация относно конкретния автомобил.

  10. #70
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Тези който са с зелени детелини ли са отворени ?

  11. #71

    Default

    Изглежда добре за тези пари, но малко е попрекалил- няма ел.седалки, нито седалките са отопляеми...

    "Система за измиване на фаровете", ама някой друг път ...

    "Контрол на налягането на гумите:- ДАЛИ ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #72
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Ако я видиш напиши какви са ти впечатленията

  13. #73
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    12 бона за 9 годишна кола?!? Честито
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #74
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    Улиците ни не са лоши павета има само до царевец но са 100-200 метра. Покрай селото ми е русенската магистрала а тя е доста добре. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=cl8mvn
    спрял съм се на този екземпляр. Гледам ,че има нов внос и сервизна книжка.
    140 хил. км. и старт бутона в такова състояние....хммммм
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  15. #75
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не взимай 159-ка бензин освен 1750 кубика турбо бензин.
    Колега, защо не препоръчваш бензиновите мотори, би ли се обосновал по-конкретно понеже се интересувам от темата. Благодаря.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •