Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 96

Thread: 159 2.4/1.9 за първа кола или нещо друго?

  1. #46
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Истината е че 300лв на месец са достатъчни за гориво и поддръжка и на 159ка, няма какво да се лъжем. Като няма километри, няма и ремонти, стига обаче да не е някой пълен гроб.
    Като няма километри има градски транспорт
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #47
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Стига с тия 300лв, тия коли да не се чупят всеки ден. Първоначалната инвестиция е сериозна, но ако е читава колицата и се кара малко с акъл ще живее доста.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #48
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Станахте ми интересни с тези сметки за това колко излиза колата на месец.
    Аз никога не съм си правил такава сметка, но винаги съм си записвал разходите по поддръжка (без почистване и течност за чистачки).
    Е направих си аритметиката за бившата ми Alfa 145 1.4TS
    Данните са на база 8.5г експлоатационен период.
    Средно на година съм минавал по 12000км. И средно разходите ми по поддръжка излизат 0.10лв на 1км.
    Или при тези километри на година се падат средно по 1000км на месец или 100лв на месец.
    Разхода за гориво осреднен пак със всички изменения на цените на горивата излиза 0.23лв на 1км.
    И не смятам тука застраховки и данъци
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  4. #49

    Default

    "Излиза" толкова, че съм решил следващата алфа да е с най-големия дизелов или бензинов двигател.

    Аз и без това я ползвам предимно в личния си живот.

    За професионални цели само през седмицата и то ако ми се налага да пътувам до друг град.

    За година я ми се съберат 5000-6000 км я не...

    В най -"лошият" случай 7000 км ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #50
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    47
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Като няма километри има градски транспорт
    Е, стига де, зависи какво е мерилото...

    Моите коли правят по около 10-12 000 на година, за някого това са много малко километри. С градски транспорт ли да се движа според тебе?
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #51
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Истината е че 300лв на месец са достатъчни за гориво и поддръжка и на 159ка, няма какво да се лъжем. Като няма километри, няма и ремонти, стига обаче да не е някой пълен гроб.
    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Е, стига де, зависи какво е мерилото...

    Моите коли правят по около 10-12 000 на година, за някого това са много малко километри. С градски транспорт ли да се движа според тебе?
    Само малко не съм съгласен.
    Най-евтината ми кола в пари на месечна база, Фиат, ми е струвала точно 375.64лв/мес. Това абсолютно всичко, изключвайки цената на самата кола.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #52
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Т.е. младежа да си взима едно дизелово Пунто/Идеа/Муза, и да си свирка ��
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #53
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    47
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Само малко не съм съгласен.
    Най-евтината ми кола в пари на месечна база, Фиат, ми е струвала точно 375.64лв/мес. Това абсолютно всичко, изключвайки цената на самата кола.
    Бо, момчето по нагоре беше писал:

    300лв на месец за гориво и поддръжка, без да се включват застраховки, винетки, данъци.
    Става, ако е читава колата.
    А пък да си признаем, че зависи и от километрите.
    Ако прави по 500км на месец + няколко по дълги ходения в годината - или 8000км на година, при един среден разход от 9/100 и цена на горивото 1,70лв - са 100лв на месец за гориво. Тогава в до 300лв на месец може и фиксираните разходи да се хванат, и ремонтите даже - щото като не се кара, не се чупи, уж..
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #54
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Бо, момчето по нагоре беше писал:

    300лв на месец за гориво и поддръжка, без да се включват застраховки, винетки, данъци.
    Става, ако е читава колата.
    А пък да си признаем, че зависи и от километрите.
    Ако прави по 500км на месец + няколко по дълги ходения в годината - или 8000км на година, при един среден разход от 9/100 и цена на горивото 1,70лв - са 100лв на месец за гориво. Тогава в до 300лв на месец може и фиксираните разходи да се хванат, и ремонтите даже - щото като не се кара, не се чупи, уж..
    Само ходенето до Бургас и обратно, ако е 1 път в месеца му е 9600 км/година, т.е. почти не трябва да я кара в София.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #55
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    300лв на месец за гориво и поддръжка, без да се включват застраховки, винетки, данъци.
    ...
    Ако изключа данъците и застраховките, тогава сумата ми се равнява на 319.86лв/мес
    Както знаеш си записвам абсолютно всичко. В тази сума да кажем е включен и разход от 1.90лв за задна дясна крушка за габарита и лява крушка на регистрационния номер да речем. Като казвам всичко, наистина имам предвид абсолютно всичко. Дори и автомивките, без пропуск.
    Ако вземеш да си водиш пълна статистика, то ще се изненадаш колко пари даваш за колата си всеки месец.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #56
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Пишете разходи на км. пробег, щото абсолютните цифри нищо не говорят.

    Моите разходи (гориво + подръжка) са 0,22 лв/км. (период от 5 години). В този % съм включил и едни 10% непредвидени.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #57
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Ако се двуомиш между 156 и 159,159 определено !
    Не го плашете така човека,всичко се прай вече,чак толкова скъпо не е,те хората с нови коли плащат по-малко пари на месец,горивото си е гориво,и чисто нова лада да си купи,навива ли километри ще киха за гориво ...
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  13. #58
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    С интерес ви чета мненията и колкото и да му мисля 159-та ми допада повече. Много вероятно е директно да се насоча към нея ако намеря добра бройка и ако видя че не ми отърват разходите да я заменя с нещо по скромно, но мисля че няма да се стигне до там.

    Чудя се само да гледам ли и 1.9 двигателите, без модификации справя ли се със теглото на колата, гледам че е доста тежичка за размера си?

  14. #59
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Стига с тея разходи по колата-не са по-различни от който и да е автомобил от този клас!Защо вкарвате и горивото в уравнението за месеца?Аз на Тойотата правя по 5000 месечно и това с евтината нафта ми струва 550 лв.,а с Алфата 500 км. за 50 лв.Е,това значи ли,че съм се набутал с "японката"?
    Вкарахте колегата в схеми за Пунто,Идеа, а защо не и VW UP,ми тогава за най-евтино да си вземе колело!!!
    Xen0s,ще ти дам два примера,пък ти си прецени.Моят племенник е на 24г. и от 4г. кара 147-ца,която в началото му харесваше,но вече не го кефи и мре за 159.
    Дъщеря ми е на 21г. и кара старата ми 156-ца и само ме дебне кога ще и падне 159-ката.Моят съвет е:ако ги имаш парите вземай 159 и се радвай на живота,че е къс!Прочети внимателно темите за ремонт и съветите за покупка,но послушай и сърцето си!Много от нас в тоя форум са си купили колите от чиста емоция и голяма част от тях не съжаляват.Ако намериш нещо на пръв поглед читаво се посъветвай с някой колега наблизо до теб или форумен сервиз най-добре.
    И последно-карам 2.4,без ДПФ,без пеперудки,затапен ЕГР,умерен ремап,ръчни скорости и съм мн. доволен.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  15. #60
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    В интерес на истината се регистрирах днес с идеята да направя абсолютно същата тема. Току що говорих с един приятел който продава авточасти в Варна и ми каза с 2 думи (това е най-лошата кола всичко по нея се чупи). Та и аз гледам алфа 159 (по конкретно тази http://www.cars.bg/c1529061 ). Студент съм и се прибирам събота неделя и по празници и около Велико Търново нямаме проблеми с крадене на коли и няма да ми се налага да си правя каско а имам и гараж. Просто когато видя този автомобил на пътя и сърцето ми подскача а много хора ми казват ,че се трошат и е много лош избор а аз искам просто като се прибера да покарам с удоволствие и това е.



    Преди 2 години изкарах книжка и искам да кажа само на пича който пусна темата ,че нещата няма да са както ги описваш в момента. Когато си вземеш книжката ще искаш да караш постоянно за удоволствие и няма да ходиш пеша толкова колкото си мислиш. Всяка вечер ще си с колата покрай приятели който ще ти се кефят на новата придобивка и ще искат да ходите насам натам. Не ме разбирай погрешно ,но е така казвам ти го от личен опит. А колкото до конете ..... опитах се веднъж да изпреваря 1 бус с 120км (колата ми е 64 коня бензин) и понеже са гадняри и настъпват ,за да не ги изпреваря се разминах с един тир на косъм (да речем ,че просто не си знаех още възможностите на автомобила в началото).

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •