Results 1 to 10 of 10

Thread: Ауспух на 2.0 TS - мека връзка.

  1. #1
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default Ауспух на 2.0 TS - мека връзка.

    Здравейте колеги!

    Предстои ми смяна на меката връзка на ауспуха. Тъй като чета отрицателни отзиви за някои меки връзки, присадени на тръбата (жужат и издават неприятен звук), моля за насоки относно това, откъде може да се намери качествена такава.

    Чудя се да присаждам само меката връзка или да търся цялата тръба.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #2

    Default

    На Боровец скъсах меката връзка и звучах като реактивен самолет. В Петрич я смених в първия сервиз, който видях. Нямаше време да отлагам, човека ми сложи това което има. Отряза моята и завари новата. После запалих и провери дали не издиша от някъде. С труда струваше около 60 лв. Стана идеално. Няма никакви странични звуци.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    И аз клоня към смяната само на меката връзка с качествена такава и сменена професионално. Цяла двуцевка нова не съм виждал а втора уптреба едва ли ще е много по-добра от моята, която е със закъсана външна оплетка, пърпори и ме дразни. Обичам моторът да работи възможно най-тихо.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Отиди при добър заварчик Той ще реже заваря и ще ти препоръча мека връзка Мисля че не е голям избора и философията Мека връзка 20-25лв електроди супрени 3-4лв и труд Аз сам си направих цяла генеряция супрена и то с електрожен кракра Със СО става по лесно
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Така - заформя се въпросът "каква мека връзка?". Четох лоши отзиви за Walker.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Хубавите са към 50 лв. Като я видиш веднага ще разбереш дали е качествена. В сервизите имат. Важно е да я заварят добре отгоре защото не свалят нищо и там е трудно и тясно за работа. И да пазят ламбдата, моята е на два пръста от меката връзка. И ако не изчислят добре дължината на отреза и я заварят под напрежение ще се скъса пак.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Така - заформя се въпросът "каква мека връзка?". Четох лоши отзиви за Walker.
    Отиваш неиде в магазин за такива неща и питаш колко слоина е, 2-3... поглеждаш я от вътре виждаш там какъв е метала и веднага ще знаеш дали това е твоята тенекия...
    Аз по спомени си лепнах една трислоина неръждаема Ф60 и мисля докато е кола че там няма да пипам... пак....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Ако ще я взимаш предварително си провери диаметъра на старата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #9
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default

    Здравей колега,ако не ти е проблем легни под колата или на канал и си измери меката връзка колко е дължината и ф и след това в магазина.Меките връзки са на размер и ф и само един съвет от мен(ако може) търси си точния размер дължина и ф ,ако не искаш да имаш ядове,казвам го от опит.
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Меката връзка е сменена, както и задното гърне, което се оказа леко пробито на входа. Покрай цялата работа реших да премахна и катализатора посредством резонаторно гърне.

    Колата отново е тиха и имам чувството, че тягата се увеличи с една идея, вероятно заради премахването на 18 - годишния катализатор.

    Благодаря на всички, които дадоха мнения и насоки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •