Results 1 to 6 of 6

Thread: AirBag Алфа Ромео 147

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пловдив
    Age
    29
    Posts
    14

    Smile AirBag Алфа Ромео 147

    Здравейте!
    Търсих из форума ама неможах да намеря такава тема, от която да разбера това което ме интересува.
    На скоро взех една Алфа 147 1,6ТС 105кс. та въпросът ми е следният
    Свети ми лампата за АйрБега на таблото онзи ден се разрових гледам под седалките, кабелите са запоени и няма как да има окисляване, зех да ровя на другаде и попаднах на нещо интересно което незнам защо е така, отзад в багажника зад едно от малките капачета, от дясно където е стопа гледам че кабела за айрбега е одрязан и е запоено някъкво съпротивление(резистор)
    Та можете ли да ми кажете според вас за какво са го направили това и ако според вас е някакъв изгорял модул то къде се намира тои за да го намеря и сменя, че до колкото четох в темите, когато свети лампата не работи айрбега.
    И само още един въпрос, нали има лампичка на таблото за колана като си сложа колана лампата изгасва но искам да попитам дали трябва да свети като има човек и на пасажерската седалка, и дали ако съм без колан трябва да има писукане като караш без колан, питам ви защото не знам и ми е интересно и ако трябва да ги има да търся причина защо не е така ами само ми свети лампата за колана когато аз съм без колан.
    Благодаря ви предварително, и се извинявам ако това вече е коментирана тема просто неможах да е намеря.

  2. #2

    Default

    Резистор поставят джамбазите за да заблудят еърбег-модула, че еърбегът му е наличен (а той всъщност е гръмнал при катастрофа).

  3. #3

    Default

    Да допълня - нямаш завесата от въпросната страна. Лампичката за колан е само за шофьорската част и няма сензор на седалката, а само в закопчалката. За последните модели не знам да е променено (фейса)

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пловдив
    Age
    29
    Posts
    14

    Default

    Благодаря ви за отговорите, а само да попитам къде се намира този модул за да може да го сменя че искам да е направя всичко да и е както трябва, завеса ще си купя да е сменя само модула не знам къде е, и според вас само там където е резистора ли е няма завесата или да е отварям и от другия край, да проверя дали всичко е наред

  5. #5

    Default

    Първо сложи завесата и виж дали ще изтриеш грешката. Иначе модулът е отпред, под парното, посредата. Но щом ти е гръмнала завесата, трябва и другаде да имаш резисторче, освен ако някой не се е правил на майстор. Дай да видим какви грешки ти дава централата

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пловдив
    Age
    29
    Posts
    14

    Default

    Добре, благодаря за отговорът, чакам да ми пристигне кабела за диагностиката и ще я закача да видим какви грешки дава.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •