Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Проблемни фарове

  1. #1

    Default Проблемни фарове

    Здравейте форумци. От днес съм ви съфорумец поради простата причина, че станах горд собственик от едно ЧСИ за 1402 лв. (2 лева за наддаване от мин. цена) на алфа ромео 156 1,9 JTD 110 кончета.

    След смяна на рутинните неща (масла, филтри, ремъци и т.н.) се оказа, че дебитомера е отишъл. Намерих друг от една 156 1,8 туинспарк - не съм сигурен дали е същия бошовски номер, защото на моя номер няма или поне аз не намерих, още повече е и от друг тип двигател... Та сложих го и вече 1 ден колата си върви доста прилично и няма ядове откъм мощност и прекъсване. Сега предстои да я закача на комп в някой сервиз да вида какво ще покаже ...

    Проблема който остана да реша и е на дневен ред са фаровете... Нощно време е кошмар. Полирах ги отвън, но са леш стъклата отвътре. Гледам че има нови по 100ина лева, гледам и че продават ксенони с лупи из алиекспрес, като тези

    http://www.aliexpress.com/item/2pc-b...5-cea71dc35790

    та кой вариант е по-добрия в моя случай? Да се опитам да ги отварям и инсталирам ксенони с лупи:

    https://www.youtube.com/watch?v=hlQ-vjJmrVo

    ...или да не се занимавам с глупости и да ги смена с нови, макар и не магнет марели а някви ментаци?

  2. #2
    Tires Manager leeroy1's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by ppiiffaa View Post
    Здравейте форумци. От днес съм ви съфорумец поради простата причина, че станах горд собственик от едно ЧСИ за 1402 лв. (2 лева за наддаване от мин. цена) на алфа ромео 156 1,9 JTD 110 кончета.

    След смяна на рутинните неща (масла, филтри, ремъци и т.н.) се оказа, че дебитомера е отишъл. Намерих друг от една 156 1,8 туинспарк - не съм сигурен дали е същия бошовски номер, защото на моя номер няма или поне аз не намерих, още повече е и от друг тип двигател... Та сложих го и вече 1 ден колата си върви доста прилично и няма ядове откъм мощност и прекъсване. Сега предстои да я закача на комп в някой сервиз да вида какво ще покаже ...

    Проблема който остана да реша и е на дневен ред са фаровете... Нощно време е кошмар. Полирах ги отвън, но са леш стъклата отвътре. Гледам че има нови по 100ина лева, гледам и че продават ксенони с лупи из алиекспрес, като тези

    http://www.aliexpress.com/item/2pc-b...5-cea71dc35790

    та кой вариант е по-добрия в моя случай? Да се опитам да ги отварям и инсталирам ксенони с лупи:

    https://www.youtube.com/watch?v=hlQ-vjJmrVo

    ...или да не се занимавам с глупости и да ги смена с нови, макар и не магнет марели а някви ментаци?
    По-добре сложи лупите,ефекта е по добър.
    Ако си от София ела в Диана гуми в Люлин на околоврътното и ще ги регулираме.

  3. #3

    Default

    А би ли ме насочил някой кои китайчета да поръчам, че са доста модификации и да не попадна на най големите ментарляци?
    За съжаление съм от Пловдив, но от време на време пътувам до София

  4. #4

    Default

    Китай е близо 1 500 000 000 население. Фабриките са много, а препродавачите - като нас, българите. Затова хващаш интернет, търсиш, гледаш, поръчваш и след това, ако нещо не е наред, няма никой от тук да ти е виновен.
    aliexpres.com
    alibaba.com
    chinamade.com

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    То и в Пловдив има момчета които могат да ти свършат работа. Просто гледай да са с метален рефлектор по добри са.

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Той рефлектора винаги е метален бе колега. Вероятно имаш предвид държача на лупата?
    Бих ти препоръчал от бк тунинг, засега не съм имал ядове с техните модели без значение от това дали са с метални или пласмасови държачи на лупата. Никога не е късно да се осерат де, това с коректноста в бг е малко субективно понятие. Ксенон обаче не си взимай от там, почти винаги едната им крушка е различна от другата, т.е. балона е на различно разстояние една спрямо друга и съответно единия фар свети една идея по-слабо.

    Пс Дано съм бил полезен.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Не колега правилно съм написал има лупи с пласмасов рефлектор и с такъв какъвто е материала на рефлекторите на наще коли. И аз съм доволен от бк тунинг и тяхните лупи

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абсолютно всички рефлектори на нормалните фарове включително и фейслифта на 156 са с пласмасови рефлектори, изключение правят фаровете с фабрични лупи на 156 кросвагон с фабричен ксенон.

    Пс Може и да има лупи с пласмасов рефлектор, няма са споря, но досега аз не съм виждал такива.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Колеги да попитам,с обикновенни фарове съм на 156. Шофьорския фар колкото и да се мъча да го вдигна се не става. С машинка,ръчно,се свети ниско. Някой,някакви предложения да даде.

  10. #10

    Default

    Цитат от тема преди няколко дни:
    "Виж дали е закопчано моторчето за рефлектора, завърташ леко и издърпваш назад, излезе ли без да му накланяш гъза значи не е закопчано. Там е едно ябълковидно закопчаване, за да се откачи се накланя дупето (откъм буксата, образно казано) надолу, съответно закопчаването е по обратния ред, само трябва да придърпаш рефлектора малко назад някакси (примерно да придърпаш крушката на дългите)"

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Спомням си цитата колега. Проверено е и всичко е ОК. Вече има движение на рефлектора,но много малко.А това за крушката на дългите би ли помогнало?

  12. #12

    Default

    Ако не можеш да регулираш ръчно може да са ти изпилени зъбците на регулиращия механизъм. Там оправия вече няма, освен с отверка и п...ка ти лелина.
    И то не се регулира толкова много видимо, защото на разстояние вече става много. Лепиш колата до една стена плътно и гледаш

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Зъбците са наред.Но движението на рефлектора е много малко.Пробвах да го издърпам с клещи от към машинката.Не става,вътре се откачи,но пак го закачих.Просто движението на рефлектора ми е много малко.Това с крушката на дългите дали ще стане.

  14. #14
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Фара оригинален ли е?

    ---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

    Попитах,защото имам чисто нов фар марка "Depo",който и черна нинджа не може да регулира.Същият събира прах някъде в мазето
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  15. #15

    Default

    Дай ми го

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •