Results 1 to 7 of 7

Thread: Малко помощ относно избор...

  1. #1
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default Малко помощ относно избор...

    Здравейте колеги, пиша тук, защото с времето форума на алфа ромео се е доказал като най полезния и отзивчив форум в който съм членувал. Сега към главния въпрос.. От доста време ми се върти в главата да си взема фиат крома. Колебая се между стария и новия фейс, иначе съм решил да е 1,9 jtd 150 кс, ръчна скоростна кутия и да е с повечко екстри като навигация и т.н. Измъчва ме факта че при реализирането на тази идея ще трябва да де разделя с джипа си (nissan xtrail) но при експлоатацията на тези азиатски творения се доказа че може и да са здрави, но и те си имат своите проблеми. От 2012 година след пътен инцидент- буквално падане в дупка на главен път, реших да си купя джип за да се справям с родните пътища, но от тогава до ден днешен не съм спирал да мисля за 166- цата която имах преди тях. Уникална кола, която и до днес обичам не като вещ а като все едно е живо същество... Та колеги въпреки, че не му е тук мястото ако все пак някой има информация нека сподели. Привърженик съм на личното купуване на автомобил от Германия но в случая съм принуден на бартер и съм се насочил към автомобил внос от Люксембург. Ето и линкhttp://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...8&slink=cxhzt0. Има и още една която съм набелязал но тя по скоро е резервен вариянтhttp://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...0&slink=cxha1d

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    И аз ги заглеждам тия кроми, но все се чудя защо са толкова евтини? Луксозна голяма кола 2008-ма на цената на пунто? Двигателя е същия като при опелите и алфите предполагам, т.е. доказано добър.
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Първата е с повече глезотийки, макар едва ли 2008-ма година...
    Ако си висок, седалката идва една идея по-къса от нормалното. Нелоши колици иначе. Автомата също е добър избор.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Хм, и аз много съм ги заглеждал тези Кроми..
    Лично мнение: фейслифта е мнооого по-красива, 'старата' муцуна ми е някак си..пластмасова, като на детска играчка; извивките нагоре на фаровете и мястото на фугата между маската и предния капак след 2008 са ми доста по вкуса
    Иначе аз разглеждах главно 2.4 ЖТД, ръчка с нави (много ми хареса на 'жипката дето търкалям, постоянно имаш някакво занимание - музика, ТВ и прочие)
    Двигателя си е като на 159, интериора е мноого приличен, комбито си е ОК
    Ето ти и една алтернатива (нищо че е 120 кс - бяла е страхотна):
    http://olx.bg/ad/fiat-croma-1-9m-jet...c-ID5qsFE.html
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  5. #5
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Благодаря за предложението, алтернативата не е лоша, но аз искам да е с навигация, и да, наистина и аз се съмнявам колата която съм набелязал да е 2008 г. тъй като до колкото знам след ноември 2007 се произвеждат само с фейслифт.

  6. #6
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Имаше в Дупница една 2.4 в автокъща АнчоАуто. Много прилична колица, само дето тогава искаше много пари човека. Ама не знам бартер дали става...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    И аз ги заглеждам тия кроми, но все се чудя защо са толкова евтини? Луксозна голяма кола 2008-ма на цената на пунто? Двигателя е същия като при опелите и алфите предполагам, т.е. доказано добър.
    Крома, Вектра Ц и СААБ 9-3 са една и съща кола с различни купета, тук вече роля играе емблемата и спецификите на българският автопазар... В случаят ще бъдеш на далавера, купувайки си най-недооцененият вариант...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •