Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Гори масло

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    57

    Default Гори масло

    Здравейте колеги, тъй като ще сменям маслото в началото на следващият месец (тъй като му се пада) и реших днес да проверя маслото, тъй като не го бях мерил от доста време и ми показа, че е на минимума. Огледах я, но не виждам да има избило масло някъде, нито съм забелязал на старата кора под двигателя да е имало масло. За съжаление, когато смених кората преди повече от месец, не си спомням да ми е направило впечатление да е в масло двигателя отдолу. Къде мога да търся проблема и евентуално какво е нормалното количество масло, което гори колицата?

    Става въпрос за 156 1.9 JTD 105 к.с.

  2. #2

    Default

    Какво масло ползваш ?
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Какво масло ползваш ?
    Ето това е най-правилният въпрос. Може да и няма нищо на колата. Доста от маслата в края на експлоатационният си цикъл губят качества и почват да "изчезват". А щом е на минимума а не е на хич, по-скоро нещата клонят на там.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #4
    започва да се пристрастява NINONENO's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    52

    Default re

    Колега пуснал си темата,че ти бара масло гледам маторя ти е като моя и колегата под тебе те е питал с какво масло си?Темата е от миналата седмица,а ти дори не си си направил труда да отговориш,мисля че е несериозно.Поздрави!
    ALFA ROMEO 156 1,9 JTD (932B2) 77kW 105hp+++

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by NINONENO View Post
    Колега пуснал си темата,че ти бара масло гледам маторя ти е като моя и колегата под тебе те е питал с какво масло си?Темата е от миналата седмица,а ти дори не си си направил труда да отговориш,мисля че е несериозно.Поздрави!
    Знаеш ли какво се случва...задава се въпрос тука,успоредно с това се задава същия и в ФБ.....познай какво се получава...Там е плямпалник и веднага му се обръща внимание...докато тук малко по-бавно вървят нещата.И цялото внимание е насочено натам.
    Аз лично разчитам повече на форума.
    Говоря принципно,нямам идея колегата, защо си е зарязал темата.
    Last edited by undy; 14-03-2016 at 22:18.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колега това което можеш да направиш е да я стартираш,и да я държиш около 10 мин. на място с 3500 оборота и след това да огледаш за избито масло по двигателя.Понеже някои коли горят масло само когато са в обороти.Аз така щях да си купувам едно жтд,като първоначално двигателят беше чист като бебешко дупе,обаче след по горе описаната процедура беше избило масло по двигателя и разбрах че това ще ми гори масло.Успех!
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #7

    Default

    я по-добре си погледни маркучите за въздух вътре и кажи какво виждаш там

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    57

    Default

    Първо да обясна, защо не съм отговорил веднага и не съм следил темата. Просто ми се наложи да сменям квартирата и нямах абсолютно никакво време. Няма да изпадам в подробности и да се обяснявам.

    По темата:
    Маслото, което се е ползвало до момента е Кастрол. С точност какъв вид Кастрол не мога да кажа, защото баща ми я закара за обслужване последният път.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    57

    Default

    При консултация с човек от сервиз ми обясни, че е нормално за този марка и модел да изгори за 10000 км 1 литър, тъй като по негови думи от минимума до максимума на щеката е 1 литър масло. Има ли истина в думите му? Как мислите?

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Право ти е казал човекът.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by just_marto View Post
    При консултация с човек от сервиз ми обясни, че е нормално за този марка и модел да изгори за 10000 км 1 литър, тъй като по негови думи от минимума до максимума на щеката е 1 литър масло. Има ли истина в думите му? Как мислите?
    Ти още на 8000 км трябва да си го сменил вече това масло !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    57

    Default

    Благодаря колеги за изчерпателните отговори. Взех си директно туба от 5 литра Selenia 10W40 Turbo Diesel да видим дали ще има разлика.

    И тъй като търсих отзиви, но не открих тук във форума, някой да има впечатления от сервиз Хеед 91 в София, ж.к.Надежда?

  13. #13

    Default

    За какво ще ходиш там. Аз бих ти препоръчал от тук Румен и Бобо. И те попитах - видя ли си маркуча, влизащ във входящите колектори, колко е омаслен отвътре?

  14. #14
    започва да се пристрастява NINONENO's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    52

    Default re

    10w40 ли? е защо, трябвало е 5w40 ама ти си знаеш,на колко К ти е маторя.Препоръчвам ти лятото да го наблюдаваш каква пикня става в най големите жеги,особенно след 5-6К това 10w40
    ALFA ROMEO 156 1,9 JTD (932B2) 77kW 105hp+++

  15. #15
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by NINONENO View Post
    10w40 ли? е защо, трябвало е 5w40 ама ти си знаеш,на колко К ти е маторя.Препоръчвам ти лятото да го наблюдаваш каква пикня става в най големите жеги,особенно след 5-6К това 10w40
    5W-40 за всякакви температури
    10W-40 от -15 нагоре.......
    Какво казваш
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •