Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: Гори масло

  1. #16

    Default

    За стари TS - 15W50 на Мотул - държи се превъзходно и зима и лете

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    За какво ще ходиш там. Аз бих ти препоръчал от тук Румен и Бобо. И те попитах - видя ли си маркуча, влизащ във входящите колектори, колко е омаслен отвътре?
    Отидох там, защото търсих сервиз в квартала, който не е някакъв анонимен. Това ми излезна в гугъл, прегледах го за отзиви в други страници и реших да отида. Хората се занимават и с тунинг, така че мисля, че си разбират от работата. Това, което ми обясниха е да измия двигателя, отгоре и отдолу, след което да отида след 1-2 дни пак и да видят от къде избива и да ми кажат, кое е за смяна.

    Относно този маркуч, не съм го поглеждал първо защото не го знам кой е, защото не съм до толкова запознат и нищо не ми говори, а и от работата все не ми остава време да се ровя в нея.

    ---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

    Quote Originally Posted by NINONENO View Post
    10w40 ли? е защо, трябвало е 5w40 ама ти си знаеш,на колко К ти е маторя.Препоръчвам ти лятото да го наблюдаваш каква пикня става в най големите жеги,особенно след 5-6К това 10w40
    Мотора е на 205000 км. Също се чудих дали да не сипя 5W40, но ме консултираха, че ако имам теч/горене на масло е по-добре да е по-гъсто.

  3. #18
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by just_marto View Post
    Отидох там, защото търсих сервиз в квартала, който не е някакъв анонимен. Това ми излезна в гугъл, прегледах го за отзиви в други страници и реших да отида. Хората се занимават и с тунинг, така че мисля, че си разбират от работата. Това, което ми обясниха е да измия двигателя, отгоре и отдолу, след което да отида след 1-2 дни пак и да видят от къде избива и да ми кажат, кое е за смяна.

    Относно този маркуч, не съм го поглеждал първо защото не го знам кой е, защото не съм до толкова запознат и нищо не ми говори, а и от работата все не ми остава време да се ровя в нея.
    Мотора е на 205000 км. Също се чудих дали да не сипя 5W40, но ме консултираха, че ако имам теч/горене на масло е по-добре да е по-гъсто.
    Може ли един въпрос как ти казаха да измиеш двигателя,
    с какво по какъв начин ?
    P.S
    Като не си запознат има сервизи и да ти кажат няма да разбереш !Това не е като да одупиш някоя кака !Ама като се замисля и там трябва да знаеш къде да пъхнеш маркуча
    Last edited by eproHD; 19-03-2016 at 14:42.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Може ли един въпрос как ти казаха да измиеш двигателя,
    с какво по какъв начин ?
    P.S
    Като не си запознат има сервизи и да ти кажат няма да разбереш !Това не е като да одупиш някоя кака !Ама като се замисля и там трябва да знаеш къде да пъхнеш маркуча
    Ами като я закарах за смяна на масло и да видят за течове. След като махнаха кората под двигателя ми показаха какво се вижда, а именно омаслен двигател навсякъде. Следователно няма и как да кажат от къде има теч. Препоръчаха ми да измия двигателя отгоре и отдолу в автомивка, да я покарам 1-2 дни и да отида пак за да видят, ако има избило отнякъде.

  5. #20

    Default

    Омаслен двигател или само картер? Върху самата кора има ли масло?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by just_marto View Post
    Ами като я закарах за смяна на масло и да видят за течове. След като махнаха кората под двигателя ми показаха какво се вижда, а именно омаслен двигател навсякъде. Следователно няма и как да кажат от къде има теч. Препоръчаха ми да измия двигателя отгоре и отдолу в автомивка, да я покарам 1-2 дни и да отида пак за да видят, ако има избило отнякъде.
    Е тия на автомивката как ще го измият това масло с какво вода нафта ...бензин ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #22
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by just_marto View Post
    Ами като я закарах за смяна на масло и да видят за течове. След като махнаха кората под двигателя ми показаха какво се вижда, а именно омаслен двигател навсякъде. Следователно няма и как да кажат от къде има теч. Препоръчаха ми да измия двигателя отгоре и отдолу в автомивка, да я покарам 1-2 дни и да отида пак за да видят, ако има избило отнякъде.
    Извинявай но това е меганесериозно. Един уважаващ себе си майстор ще вземе един или два спрея обезмаслител, ще почисти хубаво двигателя и ще го остави да работи за да види от къде изпуска масло. Не знам в кой сервиз си ходил и защо са те пуснали така по пързалката. Може да не разбират а може да разбират ама така да се се надули че да се имат за богоравни. Във всеки случай бих сменил сервиза. В крайна сметка ти си клиент и плащаш за услуга а е техен проблем да разберат какво му е на мотора и да го оправят
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #23
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Извинявай но това е меганесериозно. Един уважаващ себе си майстор ще вземе един или два спрея обезмаслител, ще почисти хубаво двигателя и ще го остави да работи за да види от къде изпуска масло. Не знам в кой сервиз си ходил и защо са те пуснали така по пързалката. Може да не разбират а може да разбират ама така да се се надули че да се имат за богоравни. Във всеки случай бих сменил сервиза. В крайна сметка ти си клиент и плащаш за услуга а е техен проблем да разберат какво му е на мотора и да го оправят
    Точно !
    +1
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Е тия на автомивката как ще го измият това масло с какво вода нафта ...бензин ?
    Ти явно ме имаш за някакъв бавноразвиващ се, дори не мисля и да ти отговарям на въпроса. Сам си отговори!

    ---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Извинявай но това е меганесериозно. Един уважаващ себе си майстор ще вземе един или два спрея обезмаслител, ще почисти хубаво двигателя и ще го остави да работи за да види от къде изпуска масло. Не знам в кой сервиз си ходил и защо са те пуснали така по пързалката. Може да не разбират а може да разбират ама така да се се надули че да се имат за богоравни. Във всеки случай бих сменил сервиза. В крайна сметка ти си клиент и плащаш за услуга а е техен проблем да разберат какво му е на мотора и да го оправят
    Значи, както написах двигателя беше целият в масло и прахоляк, който е полепнал по него (по кората няма масло). При такива обстоятелства те и да напръска ще избършак само достигащите с ръка места. Има такива, които няма как да се достигнат, затова трябваше да се измие двигателя. Относно това да се види теча, хората си го казаха, че трябва да се кара няколко дни за да се види теча. Аз не мисля, че от празен ход за 10 мин ще си проличи, но това е мое мнение. Не мисля, че са ме пуснали по пързалката, защото човека ако не му се занимаваше, щеше въобще да не ми показва на какво мяза двигателя отдолу и да ми каже "няма течове".

    По мой наблюдения на двигателя, след смяната на маслото, най-вероятно е от гарнитурата на капака. По това което виждам отгоре. Надявам се да няма някъде отдолу течове.

  10. #25
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by just_marto View Post
    Ти явно ме имаш за някакъв бавноразвиващ се, дори не мисля и да ти отговарям на въпроса. Сам си отговори!
    Аз как става знам ама ти не!Така ти го написах за да се чатнеш,че ония в сервиза те пързалят като са те видели че си нямаш и хабер от тези неща !И недей да се силиш !Иначе може да отидеш на някоя автомивка и да отвориш капака на колата и да им кажеш да измият двигателя с пароструйката отгоре и отдолу да лъсне.Но после да не задаваш въпроси в някоя друга тема !
    P.S
    Никъде не съм писал,че си бавноразвиващ се,но ти ако се определяш за такъв си е твоя работа
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #26
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Нормално е кола с тоя двигател която е над 300000км от смяна до смяна нивото да пада от максимум до минимум. Щом ти изчезва по толкова карай си я с 10/40, + че повечето масла до 7-8000км не пипат маслото и след това си губи качествата и за 2000км го хапва по-стабилно. Моята харчи над литър и половина на 10000км но е на 487000км. Доливам си и си свиркам.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  12. #27
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by just_marto View Post
    Ти явно ме имаш за някакъв бавноразвиващ се, дори не мисля и да ти отговарям на въпроса. Сам си отговори!

    ---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:46 ----------



    Значи, както написах двигателя беше целият в масло и прахоляк, който е полепнал по него (по кората няма масло). При такива обстоятелства те и да напръска ще избършак само достигащите с ръка места. Има такива, които няма как да се достигнат, затова трябваше да се измие двигателя. Относно това да се види теча, хората си го казаха, че трябва да се кара няколко дни за да се види теча. Аз не мисля, че от празен ход за 10 мин ще си проличи, но това е мое мнение. Не мисля, че са ме пуснали по пързалката, защото човека ако не му се занимаваше, щеше въобще да не ми показва на какво мяза двигателя отдолу и да ми каже "няма течове".

    По мой наблюдения на двигателя, след смяната на маслото, най-вероятно е от гарнитурата на капака. По това което виждам отгоре. Надявам се да няма някъде отдолу течове.
    Виж колега колата си е твоя и парите също. За какво ходиш в сервизи и какво им плащаш също. Аз от скромният си 15 годишен опит със строителни и земеделски машини само знам че с един, два спрея при желание можеш да лъснеш мотора на 35 тонен булдозер. А ако теч има то той ще лъсне за 20 мин работа, това мога да ти го гарантирам.
    И ако си намерил автомивка която да иска да ти измие хубаво двигателя от долу значи си направо факир
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Виж колега колата си е твоя и парите също. За какво ходиш в сервизи и какво им плащаш също. Аз от скромният си 15 годишен опит със строителни и земеделски машини само знам че с един, два спрея при желание можеш да лъснеш мотора на 35 тонен булдозер. А ако теч има то той ще лъсне за 20 мин работа, това мога да ти го гарантирам.
    И ако си намерил автомивка която да иска да ти измие хубаво двигателя от долу значи си направо факир
    Дай име на шпрей, ще е от полза на всички

  14. #29
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Дай име на шпрей, ще е от полза на всички
    Ама ти сериозно ли ?
    Ето един пример....мога да ти дам още 10 ако искаш
    Sgrassante HP12
    P.S
    Ето за да не кажеш,че в България няма
    http://www.aviatrans.bg/catalog/inde...&rec_type=firm

    http://www.megahome.bg/store/mafra
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #30
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Да ме извинява колегата но ще му използвам темата.И аз имам доста голям разход на масло,гори го не капе.Проблемите доидоха след обслужване на главата,докато беше с 15-40 пак си гореше доста но не съм засичал горе-долу на колко км колко масло,сега с 10-40 за 1200км 1 лт...възможно ли е от гумичките да е...уж са сменени
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •