Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Проблем с моята 166

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Реших да пиша в същата тема за да не пускам нова - надявам се , това не е проблем. Известно време колата страдаше от познатото на всички клатене на обороти в движение. В началото беше леко и постепенно с времето стана нетърпимо. Днес както си ги клатеше на един светофар , светнаха лампите на ABS и ръчната централа. Съответно и скоростомера спря да работи. Тамън бях почнал стабилно да псувам италианските инженери и забелязах , че оборотите ми си бетон. В движение , на място , както и да я карах оборотите си падаха плавно до 900 и не мърдаха от там. Шок... Сега ще започва проверка на бушони , чистене на букси и недай си боже смяна на АБС централата. Реших да го напиша , тъй като може да даде насока на колегите в клуб "Клатим си ги в движение". Интересното е , че след 3-тото запалване лампите на АБС и ръчната спряха да светят , но не вярвам да е за дълго.

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Колеги реших да възродя темата, защото сагата с клатене на обороти продължава. Положението е следното : Пробвах с няколко работещи ABS централи и оборотите на колата се клатят в движение докато спра на място. Изключа ли АБС-а директно от куплунга на централата и оборотите заспиват. Нещата които съм отхвърлил са: Дросел , свещи , кабели , бобини, дебитомер. В задънена улица съм и съм склонен да разкарам колата заради този проблем, а не ми се иска... Четох във форума за въпросния пин 15 при алфа 156 , но при 166 таблото е различно отзад. Силно се надявам на вашите отговори, да разрешим този проблем, мисля че ще е полезно за доста хора.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Liceto View Post
    Колеги реших да възродя темата, защото сагата с клатене на обороти продължава. Положението е следното : Пробвах с няколко работещи ABS централи и оборотите на колата се клатят в движение докато спра на място. Изключа ли АБС-а директно от куплунга на централата и оборотите заспиват. Нещата които съм отхвърлил са: Дросел , свещи , кабели , бобини, дебитомер. В задънена улица съм и съм склонен да разкарам колата заради този проблем, а не ми се иска... Четох във форума за въпросния пин 15 при алфа 156 , но при 166 таблото е различно отзад. Силно се надявам на вашите отговори, да разрешим този проблем, мисля че ще е полезно за доста хора.
    Стъпковия мотор?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Здрасти колега.
    Него не съм го пипал все още, защото не знаех дали може АБС-а да го бърка по някакъв начин. Какви интервенции мога да извършвам по стъпковия мотор ? Сега се сетих и за ICV-то през което минават маслените пари. Има ли нещо специфично при свалянето на стъпковото моторче ? Моята е с жило на дросела.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Liceto View Post
    Здрасти колега.
    Него не съм го пипал все още, защото не знаех дали може АБС-а да го бърка по някакъв начин. Какви интервенции мога да извършвам по стъпковия мотор ? Сега се сетих и за ICV-то през което минават маслените пари. Има ли нещо специфично при свалянето на стъпковото моторче ? Моята е с жило на дросела.
    на мен ми беше паднала капачката на стъпковото и клатеше здраво, после сложих капачка и пак клатеше, после отидох да му нулират настройките и вече оборотите са идеални, може да е и повредено.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    на мен ми беше паднала капачката на стъпковото и клатеше здраво, после сложих капачка и пак клатеше, после отидох да му нулират настройките и вече оборотите са идеални, може да е и повредено.
    Задължително ще го погледна утре. Не ми идва на акъла какво общо има АБС-а , но нищо няма да ме учуди в тая кола.... Благодаря за идеята колега !

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Liceto View Post
    Задължително ще го погледна утре. Не ми идва на акъла какво общо има АБС-а , но нищо няма да ме учуди в тая кола.... Благодаря за идеята колега !
    добре е да видиш грешките на диагностика, за АБС не знам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Аз не виждам причина да клати оборотите заради АБС-а, но ако наистина е така аз бих проверил какво е общото м/у АБС-а и управлението на мотора. Т.е. виж по ел. инсталацията за общи кабели, разклонение на маси, общо захранване.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Информацията за скоростта, предадена на ECU - то от ABS - а участва в бизнеса с подържането на празния ход.

    Но и аз смятам, че проблемът е по-скоро в механизма на дросела (МПХ+TPS).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Здравейте отново. Днес се заинатих и открих проблема къде е. Въпросния ICV... Изкарах го и на пръв поглед нищо му нямаше. Малко мръсотия , която изчистих с разредител за боя. Разтегнах пружинката която беше вътре и го сглобих. Навъртях около 100км. смесено и нито 1 път не заклати оборотите. Като я изключа от скорост плавно си ги сваля до 1000 и не мърда от там. Изчезна и присецването когато съм на скорост и пусна газта. Още ми е тъмна Индия какво общо имаше абс-а но...факт. Колата в момента се държи перфектно , ама тихо че да не чуе белисимата Благодаря ви момчета за помощта , надявам се да съм бил полезен за колегите със същите ядове. Живи и здрави !

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Liceto View Post
    Здравейте отново. Днес се заинатих и открих проблема къде е. Въпросния ICV... Изкарах го и на пръв поглед нищо му нямаше. Малко мръсотия , която изчистих с разредител за боя. Разтегнах пружинката която беше вътре и го сглобих. Навъртях около 100км. смесено и нито 1 път не заклати оборотите. Като я изключа от скорост плавно си ги сваля до 1000 и не мърда от там. Изчезна и присецването когато съм на скорост и пусна газта. Още ми е тъмна Индия какво общо имаше абс-а но...факт. Колата в момента се държи перфектно , ама тихо че да не чуе белисимата Благодаря ви момчета за помощта , надявам се да съм бил полезен за колегите със същите ядове. Живи и здрави !
    Коя пружинка?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Вътре в ICV-то има едно клапанче , което се движи чрез една пружина под него. Та в английския форум бях чел , че пружината с годините се посвивала и реших да я разтегна малко. Сега клапанчето видимо има по голям ход.

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Liceto View Post
    Вътре в ICV-то има едно клапанче , което се движи чрез една пружина под него. Та в английския форум бях чел , че пружината с годините се посвивала и реших да я разтегна малко. Сега клапанчето видимо има по голям ход.
    Нали говорим за АР 166 с TS мотор?

    Би ли пояснил, къде се намира това "ICV"?

    Ако е възможно, направи една снимка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Да , ICV-то се намира на всмукателя , след дросела. В него влиза маркуча с маслените пари , който идва от капака на клапаните. Самото клапанче се вади , като се откопчае с права отвертка.[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:06 ----------


    P.S сега проверих в ахм и се води "клапан картерни газове" Извинявам се за грешката.
    Last edited by Liceto; 08-10-2016 at 15:23.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •