Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Проблем с десния фар на Алфа 156, 1.9jtd

  1. #1

    Default Проблем с десния фар на Алфа 156, 1.9jtd

    Здравейте колеги.Предварително се извинявам ако тази тема не е за тук но съм нов във форума и още не всичко ми е ясно.Та проблема ми е че десния ми фар не иска да свети. С ксенон съм от Ксенон.бг. Преди има няма 2 седмици смених десния баласт и двете крушки защото ми правеше този проблем.Оправи се за няколко дни и сега пак прави мизерии.Като включа фаровете десния само пресвятка и угасне, все едно не може да запали, а левия си е ок. Мисля си да не е някакъв проблем с токовете защото това не е нормално така. Отворен съм към съвети от ваша стана. Благодаря ви предварително.

  2. #2
    започва да се пристрастява NINONENO's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    52

    Default re

    опитай да размениш баластите,ако пак не се получи ги смени с други,междудругото какви са ти баластите колега,ако са pvc са пълен ташак.
    ALFA ROMEO 156 1,9 JTD (932B2) 77kW 105hp+++

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by NINONENO View Post
    опитай да размениш баластите,ако пак не се получи ги смени с други,междудругото какви са ти баластите колега,ако са pvc са пълен ташак.
    Пробвах вече с баластите.Дори единият е нов.Не са ПВЦ. АС слим баласти. Не знам дали не е някое реле или нещо от сорта защото тоя фар се пуска когатои ма настроение.

  4. #4

    Default

    Имаш лек, ама все пак трябва да пробваш и с друга крушка първо. Иди в ксенон. бг нали имаш гаранция. А след това си смени релето за фара, нагоряло е. Можеш да сложиш някой кондензатор от 4700 микрофарада за 16V паралелно на захранването на баласта. Но аз от опит знам - крушката

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Имаш лек, ама все пак трябва да пробваш и с друга крушка първо. Иди в ксенон. бг нали имаш гаранция. А след това си смени релето за фара, нагоряло е. Можеш да сложиш някой кондензатор от 4700 микрофарада за 16V паралелно на захранването на баласта. Но аз от опит знам - крушката
    Колега и двете крушки са чисто нови заедно с десния баласт.Аз затова се чудя защо свети когато му се иска.А къде се намира релето за фара ако мога да си го сменя сам. Мерси.

  6. #6

    Default

    Размени ли крушките - гадна операция. И те са ти в гаранция - иди да ти проверят нещата тези, от които си ги купил щом не разбираш

  7. #7

    Default

    Колеги опитах всякакви маневри. Сменях крушките.Оправи се замалко и след няколко паления пак.Като сменя баластите същата работа.Незнам вече как да го реша този проблем,защото не искам да слагама обикновени крушки,защото е като да сложиш свещ в буркан.Възможно ли е иснталация нещо,буксите за крушката да са се разширили,незнам вече какво да правя.А за това реле нз фаровете къде се намира-на таблото с бушоните ли, под волана.Моля давайте съвети че вече се побърквам.Таз моя хубавица си има собствено мнение явно и това е.Благодаря ви предварително.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Преди да търсиш релета и бушони, премери дали има 12 V. на входа на баласта, чиято крушка не свети.

    Предпазителите са означените на скицата F4 и F5 в таблото под волана.:



    Щом само единият фар не свети, не търси причината в релето.
    Last edited by ecotronic; 18-01-2017 at 18:04.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Vencislav999 View Post
    Колеги опитах всякакви маневри. Сменях крушките.Оправи се замалко и след няколко паления пак.Като сменя баластите същата работа.Незнам вече как да го реша този проблем,защото не искам да слагама обикновени крушки,защото е като да сложиш свещ в буркан.Възможно ли е иснталация нещо,буксите за крушката да са се разширили,незнам вече какво да правя.А за това реле нз фаровете къде се намира-на таблото с бушоните ли, под волана.Моля давайте съвети че вече се побърквам.Таз моя хубавица си има собствено мнение явно и това е.Благодаря ви предварително.
    Сложи голям електролитен кондензатор на входа на баласта, поне 4700 микрофарада и нагоре и пробвай. Някъде тикляка инсталацията

  10. #10

    Default

    Колега а може ли да ми покажете някаква схема за свързване на този кондензатор.Аз търсих някакви клипове в нета но не успях да схвана точно за какво иде реч.Ако имате снимков материал от ваши опити още по-добре.Благодаря предварително

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Vencislav999 View Post
    Колега а може ли да ми покажете някаква схема за свързване на този кондензатор.Аз търсих някакви клипове в нета но не успях да схвана точно за какво иде реч.Ако имате снимков материал от ваши опити още по-добре.Благодаря предварително
    Понеже става въпрос за електролитен кондензатор, това което е важно да знаеш в случая е, че електролитните кондензатори имат полярност. В повечето случаи на корпуса им е означен отрицателният полюс (минуса), както примерно на този:



    На входа на баласта също е означена полярността, като + и - .

    Това което трябва да направиш е да свържеш извода (+) на кондензатора с извода (+) на баласта и извода (-) на кондензатора с извода (-) на баласта.

    Много е важно, кондензаторът, който ще ползваш да е с пробивно напрежение 25 V или по-високо!

    То също е означено на корпуса. Примерно този кондензатор:



    е с капацитет 100 микрофарада и пробивно напрежение 450 волта.

    На теб ти трябва такъв с капацитет 4700 микрофарада и пробивно напрежение 25 волта (може и по-високо но не и по-ниско).

    Аз лично смятам, че и кондензатор с капацитет 1000 микрофарада би могъл да свърши работа в случая.
    Last edited by ecotronic; 23-01-2017 at 18:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Хубаво е да прегледаш буксите на фара, имам предвид широката букса зад него която се явява централна, както и тази на самата крушка Н7 за късите. Масово на фаровете които съм правил са опекани и окислени, а ма задната голяма букса пък и потъва пинчето за минуса и уж прави конакт ама не винаги е както трябва.
    Пс Това с кондензаторите го остави като краен вариант, защото големите кондензатори правят доста голяма искра при паленето си и релето бързо ще приключи. Бърз прост тест - вземаш кондензатор и го вързваш на акумулатора като спазиш поляритета разбира се (иначе ще гръмне малко), веднага ще видиш за каква искра говоря. Не казвам че е много лош вариант, но първо изчисти лесните варианти от уравнението. Успех.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Вземи си една инсталация за биксенон,Там трафовете са захранени директно от акумулатора,а връзката към фара е само сигнал кога да запалят.Наи-чиста работа е
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    Вземи си една инсталация за биксенон,Там трафовете са захранени директно от акумулатора,а връзката към фара е само сигнал кога да запалят.Наи-чиста работа е
    Аз съм си поръчал от Китай лупи 2,5'',които са отзад с преходи в зависимост каква крушка ще слагаш. Има за н1;н4;н7.Мисля да си купя два фара от някоя морга и да ги разлепя,да сложа лупите и незнам дали да си оставя н7 за къси само или н4 за биксенон,ама незнам как да превържа кабелите на късите и дългите за да работи този биксенон.

  15. #15
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Дано аз бъркам но тези лупи са за вграждане във фарове с цокъл н1 н4 или н7
    С тези лупи,ще си сложиш само н1 ксенонче,за биксенона като си отвориш фара,ще разбереш кое как ще те вържеш.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •