Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Светна ми чека и започнаха ядовете

  1. #1

    Default Светна ми чека и започнаха ядовете

    Здравейте! Нов съм във форума и се надявам, че пускам темата в правелния раздел. Имам 147ма 1.9JTD 115коня. Преди няколко седмица докато карах колата ми светна чека(оранжевата лампа с двигател) и колата умря – натискам газта и колата продължава да се движи и не иска да ускорява. На следващия ден колата си вървеше все едно нищо не се е случило, но пак ми бе направила така още два пъти. Ходих на диагностика и беше записала грешка за ЕГРа. Момчето ми изчисти грешката и провери как ми надува турбуната, стойности на дюзите, температурни датчици и какво ли още не и всичко било в норми. Почисти ми ЕГРа беше много мръсен и колата се оправи, започна да върви даже още повече. НО уви след седмица колата пак започна да прави същите чакмаци. Ходих пак на диагностика и пак бе записала грешка за ЕГРа и момчето предложи да го изключи софтуерно и нямало да имам повече проблеми. Изключих ме го, всичко бе наред няколко дена и колата отново се скапа. Ходих на диагностика отново, но при различен човек и нямаше записани грешки. Колата пак не иска да ускорява. От какво може да се получава това? Някой имал ли е този проблем?

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by 147manqk View Post
    Здравейте! Нов съм във форума и се надявам, че пускам темата в правелния раздел. Имам 147ма 1.9JTD 115коня. Преди няколко седмица докато карах колата ми светна чека(оранжевата лампа с двигател) и колата умря – натискам газта и колата продължава да се движи и не иска да ускорява. На следващия ден колата си вървеше все едно нищо не се е случило, но пак ми бе направила така още два пъти. Ходих на диагностика и беше записала грешка за ЕГРа. Момчето ми изчисти грешката и провери как ми надува турбуната, стойности на дюзите, температурни датчици и какво ли още не и всичко било в норми. Почисти ми ЕГРа беше много мръсен и колата се оправи, започна да върви даже още повече. НО уви след седмица колата пак започна да прави същите чакмаци. Ходих пак на диагностика и пак бе записала грешка за ЕГРа и момчето предложи да го изключи софтуерно и нямало да имам повече проблеми. Изключих ме го, всичко бе наред няколко дена и колата отново се скапа. Ходих на диагностика отново, но при различен човек и нямаше записани грешки. Колата пак не иска да ускорява. От какво може да се получава това? Някой имал ли е този проблем?
    Дебитомера как е ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3

    Default

    И той беше добре, ама ако е той не би ли трябвало да запише грешка?

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by 147manqk View Post
    И той беше добре, ама ако е той не би ли трябвало да запише грешка?
    Не винаги записва грешка !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #5
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Изключването на ЕГР-а само софтуерно не е никакво решение. Ако се прави подобно нещо се премахва и хардуерно от колата. Много е вероятно този,който ти е правил първият път колата да е изтрил всичко свързано с ЕГР-а и затова да няма записана грешка сега. Аз залагам,че проблема е в ЕГР-а,който е останал отворен.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  6. #6

    Default

    Ако е дебитомера, колата няма ли да пуши черно? Дали може да се замери по някакъв начин без да се закачи на диагностика? Става ли да запуша ЕГРа и по този начин на 100% да го игнорирам и да го отстраня като потенциален проблем?

  7. #7

    Default

    Запушването става с две пластини от 3 мм ламарина, едната се монтира на изпускателния колектор, а другата на входа на ЕГР-а, където влиза гофрираната тръба от топлообменника. А ако е чипната колата и клапанът само е елиминиран софтуерно, но не и затапен като изфорсираш мотора налягането във всмукателния колектор е толкова голямо, че отваря клапана и може да ти гръмне скобата на гофрираната тръба на входа на ЕГР-а. Това е така, защото върху клапанът въздействат две налягания - налягането, упражнено от сгъстения въздух във всмукателния колектор и налягането на изгорелите газове на входа, което е в пъти по-малко. И по-голямото налягане взима превес... и така след като ми чипнаха колата (със софтуерно елиминиране на ЕГР-а) и не бях затапил клапана стана мазало, до 0:00 часа вкъщи бях шлосер и пилих ламарина за затапването, а клапана беше затапен около 1:00 часа.

  8. #8

    Default

    Поради проблеми с ЕГР Алфа Ромео са направили една специална пластина, която се слага на IИЗХОДА на ЕГР-а. Тя е с един парт номер за 8 и друг за 16 вентиловите. Това даже е описано в старите версии на АУТОДАТА
    Last edited by Alex_26; 18-03-2016 at 05:27. Reason: грешка

  9. #9

    Default

    Колата няма чип. Утре ще запуша ЕГРа пък да видим какво ще се получи.

  10. #10
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by 147manqk View Post
    Колата няма чип. Утре ще запуша ЕГРа пък да видим какво ще се получи.
    !!!
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #11

    Default

    Запуших ЕГРа, не усещам да има някаква разлика. Дебитомера има ли начин да го замеря без диагностика и може ли да се почиства? Може ли да се отремонтира?

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by 147manqk View Post
    Запуших ЕГРа, не усещам да има някаква разлика. Дебитомера има ли начин да го замеря без диагностика и може ли да се почиства? Може ли да се отремонтира?
    Разлика няма да усетиш, защото не си с ремап на мотора.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Изключването на ЕГР-а само софтуерно не е никакво решение. Ако се прави подобно нещо се премахва и хардуерно от колата. Много е вероятно този,който ти е правил първият път колата да е изтрил всичко свързано с ЕГР-а и затова да няма записана грешка сега. Аз залагам,че проблема е в ЕГР-а,който е останал отворен.
    Колега има ли го момента ЕГР-а да е затапен но софтуерно да не е изключен.И понякога,не винаги при форсиране на колата да светва чека и да не иска да ускорява.При пускане на газта и после пак подаване да тръгне да набира.Казвам пак не винаги го прави.

  14. #14
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Ако е затапен и не е спрян софтуерно просто ще записва грешка в ЕКУ-то,но само това,колата не влиза в авариен режим. Проблема по-скоро е някъде другаде. Диагностиката дава отговори в 90% от случаите.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Значи следва диагностика да видя къде е записало грешка след светването на чека

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •