Results 1 to 9 of 9

Thread: Откачена тръба

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    31

    Default Откачена тръба

    Колеги, имам един елементарен въпрос,предполагам. Каква е тая тръба,която съм оградил и къде отива? Днес по време на път колата рязко загуби мощност и като отворих капака всичко беше в масло, а тръбата откачена,явно скобата не е била затегната хубаво. Колата е 155 1.9 TD



    Прощавайте, но съм абсолютен лаик

  2. #2
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Не съм запознат с дизела, но това ми прилича на тръбата от турбото към колектора. Нормално е като е изизвадена колата да загуби мощност. Това с омасляването не ми харесва . Свестен сервиз ми е препоръката. Ама нека"дизелите" да си кажат думата.

  3. #3
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Тръбата идва от кулера...това с маслото не е добре,щом за кратко време всичко е станало в масло най-вероятно турбака е дал фира,губи ли масло..пуши ли..нека я види нЕкои майстор...
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    31

    Default

    Явно няма да се размине сервиз. Не пушеше,утре ще видя колко масло е загубила,че вчера не ми се чакаше да изстине за да имам реална преценка. Иначе като отворих капака беше брутална свинщина.Имаше масло и по акумулатора, все едно някой е лиснал по двигателя Цялата история стана на магистралата със скорост 120-130 км/ч.

  5. #5
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Откачете маркуча и даите газ да видите дали хвърля масло от маркуча,трябва да гледате В него от близо 'бъзик' и ако хвърля турбото е дало фира,кулера също най вероятно се е напълнил,изчисти си го и него,турбото не е скъпо,сменя се не много трудно така,че не се шашкаи
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    31

    Default

    Колко не е скъпо? Имате ли някаква приблизителна представа? В смисъл,струва ли си или е от онези ремонти на стойността на колата
    Last edited by axl894; 21-03-2016 at 11:16.

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Откачете маркуча и даите газ да видите дали хвърля масло от маркуча,трябва да гледате В него от близо 'бъзик' и ако хвърля турбото е дало фира,кулера също най вероятно се е напълнил,изчисти си го и него,турбото не е скъпо,сменя се не много трудно така,че не се шашкаи
    Незнам какво и е управлението на тази турбина, но за да отвори маркуча, да нее нещо пренадула!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by axl894 View Post
    Колко не е скъпо? Имате ли някаква приблизителна представа? В смисъл,струва ли си или е от онези ремонти на стойността на колата
    стотина лева и си готов
    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Незнам какво и е управлението на тази турбина, но за да отвори маркуча, да нее нещо пренадула!?
    И аз незнам но щом е уцвъркала целия мотор с масло...но все пак да я погледне някой,тука само си хвърляме бобец
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    31

    Default

    За протокола - турбото е заминало и интеркулера беше пълен с масло

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •