Results 1 to 14 of 14

Thread: От днес собственик на 159 1.9 JTD. Няколко въпроса .

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default От днес собственик на 159 1.9 JTD. Няколко въпроса .

    Здравейте, от днес съм собственик на 159, 1.9 150 коня. Всичко е наред освен едно леко почукване от към окачването. Има също един дребен косур с ръчката за отваряне на предния капак...
    Но като цяло искам да ви попитам. Заводски тая кола със ксенон ли е или с халогенни лампи. Светлината е една такава синьо-зелена но не ми се струва да е ксенон...по скоро някаква лампа от тея синкавите. Другото което е , че има върток за за регулиране на фаровете а като го местя, нищо не се случва. Някой имал ли е подобен проблем...

  2. #2
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Щом е с върток е с обикновени ламби.
    Заводския ксенон върви с автоматично регулиране по височина и пръскалки на фаровете.
    А защо не ти работи, трябва да се огледа, за да се разбере.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Щом е с върток е с обикновени ламби.
    Заводския ксенон върви с автоматично регулиране по височина и пръскалки на фаровете.
    А защо не ти работи, трябва да се огледа, за да се разбере.
    И аз си мисля, че не е ксенон, щото запалването е мигновено, а при ксенона малко или много има постепенно усилване на светлината...

  4. #4
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    При мен се беше разместила тази пластина, която е на врътката за регулиране. Като я сложих на място и се оправи. Обаче ако го разглобяваш внимавай, че е доста дребна и ако я изпуснеш няма намиране след това.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0036.jpg  
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by czd View Post
    При мен се беше разместила тази пластина, която е на врътката за регулиране. Като я сложих на място и се оправи. Обаче ако го разглобяваш внимавай, че е доста дребна и ако я изпуснеш няма намиране след това.
    Къде да й се невиди се намира тая пластина...как се стига до нея...гледам че под панела има нещо като капак за бушони чрез него ли се стига до там

  6. #6
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    Къде да й се невиди се намира тая пластина...как се стига до нея...гледам че под панела има нещо като капак за бушони чрез него ли се стига до там
    Точно така, сваля се капака за бушоните той мисля, че се държеше на 1 или 2 болта и след това се сваля панела над него с врътката и бутоните. Панела, мисля че беше на щипки, но не съм много сигурен. Според мен първо си провери бушона да не е изгорял (на капака беше показан кой е) и моторчетата на фаровете дали работят (колата на контакт, фаровете на къси и въртиш от 0 до 3 и някой да слуша отпред дали работят моторчетата). Ако работят и не се местят,значи проблема е в тях най вероятно са се откачили.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  7. #7

    Default

    То първо вземи я пробвай на тъмно.

    Дали 'се случва нещо" или не се случва ще разбереш като паркираш на 5-6 метра от някоя стена.Тогава пускаш фаровете и с врътката въртиш. Въртиш и гледаш.

    0 за автомобил с до 2 пътници и малко багаж(нетежък).Останалите степени за повече пътници+повече багаж.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    То първо вземи я пробвай на тъмно.

    Дали 'се случва нещо" или не се случва ще разбереш като паркираш на 5-6 метра от някоя стена.Тогава пускаш фаровете и с врътката въртиш. Въртиш и гледаш.

    0 за автомобил с до 2 пътници и малко багаж(нетежък).Останалите степени за повече пътници+повече багаж.
    Аз предположих, че точно по този начин е установил, че не се местят фаровете.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  9. #9
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Quote Originally Posted by czd View Post
    Точно така, сваля се капака за бушоните той мисля, че се държеше на 1 или 2 болта и след това се сваля панела над него с врътката и бутоните. Панела, мисля че беше на щипки, но не съм много сигурен. Според мен първо си провери бушона да не е изгорял (на капака беше показан кой е) и моторчетата на фаровете дали работят (колата на контакт, фаровете на къси и въртиш от 0 до 3 и някой да слуша отпред дали работят моторчетата). Ако работят и не се местят,значи проблема е в тях най вероятно са се откачили.
    На щипки (4) е само капачето при врътките и копчетата Бушона е този, който има картинка със 3 градуса, нали? Ако и той е здрав и пластинката при врътката си е там, каква е ситуацията

  10. #10
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    На щипки (4) е само капачето при врътките и копчетата Бушона е този, който има картинка със 3 градуса, нали? Ако и той е здрав и пластинката при врътката си е там, каква е ситуацията
    Ами остава нещо по кабелите или самите моторчета да са изгорели. При мен само с пластината се оправи. Ще трябва някой по опитен да дава съвети за следващите стъпки. Но честно казано няма кой знае каква полза от това регулиране разликата във височината на фаровете е доста малка. Мен ме притесняваше да не са останали в най долна позиция и да светят много близо и за това се играх да го правя.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  11. #11
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Колега, прикачам един ПДФ - вътре има пълно описание на системата - функционалност, местонахождение на компонентите, електрическа схема и т.н.

    Ако това не може да ти помогне, най добре иди на майстор!
    Проблема вероятно е малък, но ти чакаш някой да ти го каже, а не сам да го откриеш.

    Подсказка: Гледам че има повече от един бушон, почни от тях, после буксите дали са си на мястото и състоянието им и т.н. Едва ли и двете моторчета са се предали...
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    И сега в крайна сметка тая кола има ли пеперудки или няма...ако има да ги махам ли или да си стоят...егр-а може ли да се затпаи без ремап...как да разбера дали имам ДПФ...до сега не са ми светили никакви лампи за регенерации...нормално ли е като настъпя стрелката на турбото отива почти до 1.6 бара.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Днес разглобих панела с врътката за положението на фаровете...е тая пластинка я нямаше изобщо. Въртока се върти напразно без да допира контактите...явно някога е изпаднала някъде и....сега какво. Може ли да се побългари или трябва да търся по моргите такъв панел целия...

  14. #14
    започва да се пристрастява milchoto's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Yambol
    Age
    47
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    Днес разглобих панела с врътката за положението на фаровете...е тая пластинка я нямаше изобщо. Въртока се върти напразно без да допира контактите...явно някога е изпаднала някъде и....сега какво. Може ли да се побългари или трябва да търся по моргите такъв панел целия...
    виж в олх има на части 159 вчера си поръчах части
    VW PASSAT 2.0,ASTRA F 1,7D,ALFA 156 2.0TS,C124 16V,GRAND CHEROKE 2.5TD,E124 2.0,W210 2.0,АР 159 1.9 JТDМ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •