Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Проблем с плафоните

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    И на мен ми е ясно, че няма да стане като свържа 2 кабела и готово. Мисля да се пробвам да го направя, ако някой каже как трябва да стане.

    Относно това за токовете, не знам кой знае колко, но ми е интересно и се самообучавам. Отделно ми се налага в работата да се занимавам с токове от време на време. Като започнах работа например схемите ми изглеждаха като нещо с чертички и фигури, а сега поне ги разбирам. Имам едно правило ако не знам нещо как точно работи, първо го проучвам и тогава пипам.

    ПОЗДРАВИ!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  2. #17
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ето ти едно предложение.

    Може и без диодите, но тогава няма да ти работи индикацията за отворена врата. Релето е за сигурност, понеже не знам ключетата в бравите колко ток могат да издържат.
    Attached Files Attached Files
    Last edited by tonov; 30-03-2016 at 00:11.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Мерси колега, разбрах какво трябва да направя. Само трябва да намеря диоди, надявам се моя приятел да има, за да взема от него. Относно релето предполагам 15А ще е достатъчно, защото такова имам в момента.

    п.п.:Интересното е, че днес си взех таймера от моя приятел, каза че не е открил нередности по него и реших да го пробвам на колата и чудо, пак работи както преди, но засега е в тестов период. Мисля да си набавя необходимото и ако пак откаже ще го правя по схемата на колегата.

    Благодаря на колегата. ПОЗДРАВИ!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Здравейте колеги! Мисля да не отварям нова тема ,затова реших да пиша тук. Значи моят проблем е подобен...Преди време, като купих колата плафоните работеха или по точно като задам управлението да е от таймера работеше само предния плафон. Мислех си ,че на другите два плафона са изгорели крушките и ги смених с нови , но пак не светеха ...светеше само този отпред ...а сега като го задам да свети през таймера свети ,когато си поиска и ако изобщо светне ,колата трябва да работи или да е на контакт . И пробвах с даването на късо и дадох на късо, както колегата беше написал и нищо не светна , а като дадох на късо чисто черния с чисто белия светна само предния .... Ако можете да помогнете ще съм много благодарен ....

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравей колега, ако си гледал схемата, която е дал колегата, като си свързал белия и черния ти си затворил веригата (подал си маса към плафона) и затова е светнал. Относно задния плафон най-лесно е да премериш дали има +12в. на буксата на самия плафон. На червения кабел трябва да има постоянно +12 в.

    Относно светенето когато си поиска вероятно проблема е в таймера.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Здравей колега, ако си гледал схемата, която е дал колегата, като си свързал белия и черния ти си затворил веригата (подал си маса към плафона) и затова е светнал. Относно задния плафон най-лесно е да премериш дали има +12в. на буксата на самия плафон. На червения кабел трябва да има постоянно +12 в.

    Относно светенето когато си поиска вероятно проблема е в таймера.
    Аз вчера замерих и няма никакъв ток до плафона отзад.

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    След като няма 12в. имаш проблем някъде по кабела,защото предния и задния плафон се захранват от един бушон, а нали казваш че предния светва.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    След като няма 12в. имаш проблем някъде по кабела,защото предния и задния плафон се захранват от един бушон, а нали казваш че предния светва.
    Мисля да пусна нов кабел към плафона отзад и в багажника.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •